Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: staty na NL10

  1. #1
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    2
    Heja. Od jakiegos czasu pogrywam sobie przez internet, wczesniej gralem tylko sporadycznie na zywo. Stawki moga sie wam wydac smieszne, ale prosilbym o ocene statow i moze jakas rade jak komus sie zechce cos napisac Przewaznie gram 3-5 stolikow wszystko na hold'em nl10.
    Staty z dwoch roznych pokerroomow oba po prawie 10k rozdan:

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Czy dobrze rozumiem, że callujesz/reraisujesz 30% rąk na big blindzie po stealu? O ile nie jesteś super wymiataczem, jest to o wiele za dużo (no chyba że spotykasz się z samymi minraise'ami).

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    274
    Przydałaby się nieco większa próbka, bo 20k można zagrać w tydzień-dwa, ale z tego co zauważyłem, imo :

    1) PFR/VPiP - przyjmuje się, że powinien > 80%, więc albo limpujesz albo zbyt dużo cold-callujesz (ew oba). Zdecyduj czy wolisz mniej limpować czy częściej podbijać. Od siebie sugerowałbym jedno i drugie (np.12/10 - zaraz oberwie mi się od murków

    2) WTSD, AF - ok

    3) 3bet - ok

    4) Fold to 3-bet = 70% jest dość niski, nawet jak na silne ręce z którymi podbijasz (6%). Na tych stawkach przeważa b wąski zakres 3-beta (QQ+, AK), więc statystycznie znacznie rzadziej niż w 1/3 przypadków będziesz miał rękę zasługującą na coś innego niż fold tym bardziej, że najczęściej będziesz grał OOP

    5) Niski Steal - przyjmuje się że powinien być 30-35%. Z CO i BU niezłym pomysłem jest podbijanie nieco mniej (tzn 3BB, jeśli zwykle podbijasz 4), bo podbija się ze znacznie szerszym zakresem

    6) Fold to BB Steal - chyba trochę za często bronisz BB

    7) HEM > PT

    PS Nie ma śmiesznych stawek, są tylko śmieszne zagrania
    Ostatnio edytowane przez OhMikeYes ; 28-09-2009 o 17:34

  4. #4
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    469
    Napisz jeszcze czy grasz stoly 5-6 osobowki czy 10-osobowki

  5. #5
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Kolego Igaś, na SH jest chyba rzeczą niemożliwą aby grać 15/6 (i wygrywać). Więc to chyba oczywiste, że staty pochodzą z nit ringa. Poza tym post został zamieszczony w podforum FR.

    jdx

  6. #6
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    469
    No tak, faktycznie SB full ring czego nie zauwazylem, bo kliknalem od razu na watek z sb "strategia i taktyka". Igas nie Igaś

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Litzmannstadt
    Posty
    548
    Cytat Zamieszczone przez OhMikeYes Zobacz posta
    1) PFR/VPiP - przyjmuje się, że powinien > 80%, więc albo limpujesz albo zbyt dużo cold-callujesz (ew oba). Zdecyduj czy wolisz mniej limpować czy częściej podbijać. Od siebie sugerowałbym jedno i drugie (np.12/10 - zaraz oberwie mi się od murków

    5) Niski Steal - przyjmuje się że powinien być 30-35%. Z CO i BU niezłym pomysłem jest podbijanie nieco mniej (tzn 3BB, jeśli zwykle podbijasz 4), bo podbija się ze znacznie szerszym zakresem
    Ad 1. Zgadzam sie, ze docelowo powinienes zwiekszysz PFR, ale na NL10 styl 14/6 jest wg mnie dochodowy. Na micro czesciej gramy multipoty, bo ludzie niechetnie folduja pf, wiec czesto lepiej poprostu limpowac.

    Ad 5. Steal OK. Na NL10 ludzie nie lubia foldowac blindow (szczegolnie do niskich raisow), wiec czeste kradzieze nie sa az tak dochodowe.

  8. #8
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    274
    Cytat Zamieszczone przez Gratek Zobacz posta
    Ad 5. Steal OK. Na NL10 ludzie nie lubia foldowac blindow (szczegolnie do niskich raisow), wiec czeste kradzieze nie sa az tak dochodowe.
    No nie wiem, zwykłem słyszeć, że resteale to domena wyższych stawek. A jeśli mówimy o flatowaniu, to budowanie puli z pozycją jest chyba OK ? Nie mam na myśli steali z ATC
    Ostatnio edytowane przez OhMikeYes ; 28-09-2009 o 20:45

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Za dużo limpujesz

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez Gratek Zobacz posta
    Ad 5. Steal OK. Na NL10 ludzie nie lubia foldowac blindow (szczegolnie do niskich raisow), wiec czeste kradzieze nie sa az tak dochodowe.
    To że goście nie foldują, nie znaczy jeszcze, że kradzieże nie są dochodowe. O ile nie robimy tego z random hand, po callu przeciwnika wciąż mamy przyzwoitą rękę, pozycję i inicjatywę. Słabi gracze często sprawdzą pre flop, żeby zrzucić się na każdym nietrafionym flopie - to nawet lepsze niż gdyby nam po prostu oddali blinda.