Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 53

Wątek: Draw do koloru

  1. #41
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    17
    Cytat Zamieszczone przez uczniak Zobacz posta
    Nie no to jest bardzo easy call. Jeśli jego range to tylko sety to mamy odpowiednio 7% z implied i 16% bez implied (1 out to dokladnie 2.27%). czyli musimy włożyć do puli 1 + 7%*4 = 1.28 żeby wyjąć 16%*4 + 7%*12 = 1.48. Nasze wyimaginowane 1 = 1.90$, więc call > fold o 0.38$, innymi słowy 4bb. to sporo jak na jedno rozdanie, stąd określenie "easy". Na dodatek uważam że założenie że nic nie wypłaci na kolor NIGDY jest również błędne.
    To jak wcześniej wydawało mi się że nadążałem tak teraz już chyba nie Dlaczego 7% dlaczego 16%?

  2. #42
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    3 outy na strita: Td, Tc, Ts (ukryta siła) dzielone na 44 karty (talia minus Twoje minus domniemane dwie przeciwnika dające mu seta) które mogą spaść na river. 3/44 = 7%.

    7 outów na kolor bez sparowania stołu: 2h, 3h, 4h, 6h, 8h, 9h, Th (oczywista, więc "gorsza" siła) dzielone na 44 karty. 10/44 = 16%.

    dalej zakladamy dla uproszczenia że jak spadnie kolor to przeciwnik nic nie zapłaci, jak spadnie strit to wszystko, a jak coś innego to my pasujemy. liczymy ile kasy wkładamy do puli statystycznie, gdzie przyjęto 1 = tyle ile musimy teraz dołożyć czyli 1.9$, i liczymy ile statystycznie z niej wyjmujemy, biorąc pod uwagę te uproszczone założenia. wyjmujemy więcej niż wkładamy zatem należy sprawdzić.

    teraz czaisz?

  3. #43
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    No i kurde znowu dobrze gada... Ech, intuicja jak widać potrafi nieźle oszukiwać...

  4. #44
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Co do rozdania z AhQh to mówcie co chcecie, ale ja wsadzam stack na 6max ;o

    oczywiście rozegrałbym to inaczej

  5. #45
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    A jeśli ma seta, to masz 10 outów. Implied możesz liczyć tylko gdy spadnie dycha, wtedy pewnie odda resztę stacka. Ale gdy spadnie kier bez sparowania stołu, to dobry gracz już wiele nie odda. Oddsy 1:3 i 6% z dobrymi implied plus 14% bez implied. Czyli jaka decyzja?
    Hero jest 37:10 dog przy pot odds 3:1[*]. Oznacza to, że na river musi za każdym razem wygrać (3.7-3)*1.9=1.33. Uwzględniając rake niech to będzie 1.9. Przeciwnikowi na river zostanie w stacku 7.30 (a więc prawie 4 razy więcej niż wymagane 1.9) przy puli na river wynoszącej 7.60. Dla mnie to jest super easy call i lead bet na trafionym river. Wielkość beta od 1/2PSB do AI w zależności od przeciwnika i tego co spadnie na river.

    Inna sprawa że ja prawdopodobnie zagrałbym to inaczej, tzn. już na flopie byłbym na allinie, a to dlatego, ze np. top seta zagrałbym identycznie. No chyba że miałbym reada że przeciwnik to nit i ma tam seta to wtedy spróbowałbym linii pasywnej.

    [*] Ponieważ "wiemy", że przeciwnik ma seta to Hero jest 3.5:1 dog a nie 3.7:1. Czyli de facto jest jeszcze trochę lepiej dla Hero.

    jdx

    EDIT: Trochę pomyliłem się w obliczeniach, na turnie Hero jest 36:10 (34:10) dog. Czyli jest jeszcze lepiej.
    Ostatnio edytowane przez jdx ; 19-10-2009 o 15:32

  6. #46
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    17
    Cytat Zamieszczone przez uczniak Zobacz posta
    3 outy na strita: Td, Tc, Ts (ukryta siła) dzielone na 44 karty (talia minus Twoje minus domniemane dwie przeciwnika dające mu seta) które mogą spaść na river. 3/44 = 7%.

    7 outów na kolor bez sparowania stołu: 2h, 3h, 4h, 6h, 8h, 9h, Th (oczywista, więc "gorsza" siła) dzielone na 44 karty. 10/44 = 16%.

    dalej zakladamy dla uproszczenia że jak spadnie kolor to przeciwnik nic nie zapłaci, jak spadnie strit to wszystko, a jak coś innego to my pasujemy. liczymy ile kasy wkładamy do puli statystycznie, gdzie przyjęto 1 = tyle ile musimy teraz dołożyć czyli 1.9$, i liczymy ile statystycznie z niej wyjmujemy, biorąc pod uwagę te uproszczone założenia. wyjmujemy więcej niż wkładamy zatem należy sprawdzić.

    teraz czaisz?
    Chyba tak ale po mojemu rozumiem ze pot odds mam teraz bardzo zbliżone coś około 23%/24% ale uwzględniając to że przeciwnik jeszcze może zabetować call jest opłacalny tak?

    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Hero jest 37:10 dog przy pot odds 3:1[*]. Oznacza to, że na river musi za każdym razem wygrać (3.7-3)*1.9=1.33. Uwzględniając rake niech to będzie 1.9. Przeciwnikowi na river zostanie w stacku 7.30 (a więc prawie 4 razy więcej niż wymagane 1.9) przy puli na river wynoszącej 7.60. Dla mnie to jest super easy call i lead bet na trafionym river. Wielkość beta od 1/2PSB do AI w zależności od przeciwnika i tego co spadnie na river.

    Ponieważ "wiemy", że przeciwnik ma seta to Hero jest 3.5:1 dog a nie 3.7:1. Czyli de facto jest jeszcze trochę lepiej dla Hero.

    jdx
    Zanim to rozkminie to Lato nie będzie juz prezesem PZPN chyba

    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    Co do rozdania z AhQh to mówcie co chcecie, ale ja wsadzam stack na 6max
    Co to oznacza? stack na 6max?

    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    oczywiście rozegrałbym to inaczej
    Jak możesz to napisz jak


    Z góry dzięki wszystkim za pomoc

  7. #47
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Gracz szkodnikone otrzymał [Qh Ah]
    Slickster33 dołącza do stołu na miejscu 3
    dr mead: pasuje
    Orig_BobKat: pasuje
    Canb28: sprawdza $0.10
    foolofkingz: pasuje
    neverwinter5: pasuje
    szkodnikone: podbija $0.30 do $0.40
    Canb28: sprawdza $0.30
    *** FLOP *** [5h Kd Jh]
    szkodnikone: zagrywa $0.60
    Canb28: podbija $0.90 do $1.50
    szkodnikone: podbija $3.70 do 5.20$

    tak by to u mnie wyglądało

  8. #48
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    Cytat Zamieszczone przez szkodnik Zobacz posta
    Chyba tak ale po mojemu rozumiem ze pot odds mam teraz bardzo zbliżone coś około 23%/24% ale uwzględniając to że przeciwnik jeszcze może zabetować call jest opłacalny tak?
    Zamień tylko "zabetować" na "sprawdzić mój zakład". Ponieważ gdy trafisz, to sam wyjedziesz z betem na riverze - żeby nie ryzykować że on przeczeka (vide tez post jdx). Poza tym zgadza się, jeśli wolisz w ten sposób sobie to przedstawić.

  9. #49
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    17
    Kolejnr moja ręka w tym temacie:


    Stół 'Caprera VII' 9-max Miejsce nr 3 to rozdający
    Miejsce 1: szkodnikone ($8.90 żetonów)
    Miejsce 2: Dagoooobert ($2 żetonów)
    Miejsce 3: Romodanov ($1.85 żetonów)
    Miejsce 4: 777foods ($1.75 żetonów)
    Miejsce 5: Diabolik_x ($3.10 żetonów)
    Miejsce 6: JoshRothko ($7.20 żetonów)
    Miejsce 7: Kuning2008 ($1.35 żetonów)
    Miejsce 8: Gaylord F82 ($5 żetonów)
    Miejsce 9: pikakif ($4.35 żetonów)
    777foods: wpłaca małą ciemną $0.05
    Diabolik_x: wpłaca dużą ciemną $0.10
    szkodnikone: wpłaca małą i dużą ciemną $0.15
    *** KARTY WŁASNE ***
    Gracz szkodnikone otrzymał


    JoshRothko: pasuje
    Kuning2008: sprawdza $0.10
    Gaylord F82: pasuje
    pikakif: sprawdza $0.10
    szkodnikone: czeka
    Dagoooobert: pasuje
    Romodanov: pasuje
    777foods: pasuje
    Diabolik_x: czeka


    *** FLOP ***


    Diabolik_x: czeka
    Kuning2008: czeka
    pikakif: czeka
    szkodnikone: zagrywa $0.40
    Diabolik_x: pasuje
    Kuning2008: podbija $0.85 do $1.25 i wchodzi all-in
    pikakif: sprawdza $1.25
    szkodnikone: sprawdza $0.85
    *** TURN ***


    pikakif: zagrywa $3 i wchodzi all-in
    szkodnikone: sprawdza $3


    *** RIVER ***


    *** POKAZANIE KART ***


    pikakif: pokazuje (strita, od Ósemki do Damy)


    szkodnikone: pokazuje (kolor, od Asa)


    szkodnikone wygrał $5.70 z boczną puli


    Kuning2008: pokazuje (dwie pary, Dziesiątki oraz Siódemki)


    Jak zwykle proszę o krytykę. Nie posiadam statystyk tych graczy ale po rozegraniu z nimi ok 50 rąk wiedziałem że to gracze loose, grali praktycznie wszystko co da się tanio zobaczyć.

    1. Czy zrobiłem błąd nie podbijając przed flopem?

    2. Czy myśląc że na flopie to był easy call dla mnie mam rację? Czy nie lepiej było od razu przebić All in?

  10. #50
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    1) nie

    2) powinienes izolować i pushnąć w gościa z half-stackiem, pewnie i tak by callnał, ale to "short", więc przyjmujesz call na klatę.

    btw. po co wchodzisz do gry w środku kółka zamiast poczekać na bycie na bb?
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 21-10-2009 o 16:19