Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53

Wątek: Draw do koloru

  1. #21
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez Fantasta Zobacz posta
    No wlasnie tutaj ciezko mi to zrozumiec, stad sie dopytuje. 3.65$ w puli dolozyc 1/3 jej aby zobaczyc next karte nie jest tanie ale nie jest az tak drogie.....jezeli river bedzie dupa trudno c/f.
    Musisz zapłacić 1/3 żeby trafić rzadziej niż 1/5. Dlaczego trudno zrozumieć, że to jest nieopłacalne?

    Cytat Zamieszczone przez Fantasta Zobacz posta
    Jezeli wpadnie kolor to z kolei on znowu lead out dostanie re-raise i bedzie all in chcac nie chcac z jego strony (to tak apropos all in).
    Może z tego wynika problem - przeceniasz implied odds. Tzn. może złe słowo - nie przeceniasz, ale zawyżasz. Jeżeli tym UTG jestem ja, to nie masz żadnych implied na kolor. Zastanów się, co UTG może mieć. AK? W życiu nie dorzuci centa gdy spadnie kolor. KQ? Wątpliwe by solidny gracz atakował z tym z UTG. Set? Być może, ale po pierwsze, o czym nie wspomnieliśmy, jeśli ma seta to Ty nie masz 9 outów (sparowanie się stołu Cię zabija) a po drugie znowu implied nie są takie wielkie. Na pewno nie wrzucę z setem $5 na riverze jeśli przed nim pula była mniejsza.

    Kolor jest często przeceniany, przecież go widać! Łapiąc strita do KJ można śmiało liczyć implied oddsy, ale kolor? Postaw się w pozycji tego UTG, przyjmijmy że ma 77. Z czym niby sprawdził dwie ulice button? Z 22 dawno by raisował. Z AK też, preflop, a na pewno na flopie z drawem. Z KQ? To samo - raise na flopie lub turnie. No to co ten button ma niby mieć innego niż kolor?

  2. #22
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    181
    Jasne i z tym zawyzaniem chyba tez masz racje. Mozesz sie jeszcze tylko odniesc do mojego edita?

    "edit: na turn moje odds to 19%, pot odds o ile sie nie myle to 32% czyli break even point nieosiagniety i sytuacja do call jest niekorzystna......Dobrze rozumuje?"

    Jezeli dobrze to faktycznie trzeba to zmienic i gra powinna wygladac jeszcze lepiej. I dziekuje za wytrwanie i jasne objasnienie.

  3. #23
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez Fantasta Zobacz posta
    Mozesz sie jeszcze tylko odniesc do mojego edita?

    "edit: na turn moje odds to 19%, pot odds o ile sie nie myle to 32% czyli break even point nieosiagniety i sytuacja do call jest niekorzystna......Dobrze rozumuje?"
    Już się odniosłem pisząc, że musisz zapłacić 1/3 mając mniej niż 1/5 szans

    Tak, dobrze rozumujesz. Jeszcze drążąc - pamiętaj, że jeśli walczysz z setem lub dwiema parami, to nie masz nawet tych 18-19%.

  4. #24
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    181
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Już się odniosłem pisząc, że musisz zapłacić 1/3 mając mniej niż 1/5 szans

    Tak, dobrze rozumujesz. Jeszcze drążąc - pamiętaj, że jeśli walczysz z setem lub dwiema parami, to nie masz nawet tych 18-19%.
    Tak i teraz sobie tak b. szacunkowo liczylem....trafiam 1/5, zakladajac, ze splaci moj value bet na river powiedzmy w wysokosci 4$ to w long runie i tak jestem do tylu - tutaj zalozylem ze co trzeci mnie nie splaci. To tak sobie obrazowalem bardzo lightowo, zeby miec jakis lepszy overview. No coz, kolejna rzecz do poprawki. Jeszcze raz dzieki.

  5. #25
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    17
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    To się dowiedz co to jest, zdobądź, zacznij używać i wtedy wrócimy do tematu silnego rozgrywania drawów, ok?

    Trochę przesadziłem z tym nie wiem co to jest. Czytałem o tym poker trakerze ale go nie używam. Coś powinienem wiedzieć ważnego zanim go zainstaluje? Czy wystarczy go zainstalować i uruchomić przed uruchomieniem poker roomów? Trzeba podawać jakieś ścieżki do danych?

    A dla innych którzy nie wiedzą co to jest bardzo fajny artykuł napisany przez Górala:

    Poker Tracker by Góral - Strategia Pokera - PokerTexas.pl | Texas Holdem | Poker online | Zasady pokera | Relacje Live
    Ostatnio edytowane przez szkodnik ; 15-10-2009 o 14:00

  6. #26
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Drobną konfigurację trzeba zrobić, ale jest intuicyjna moim zdaniem.

    Górala

  7. #27
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    17
    Sory tak mam jak pisze na klawiaturze od kompa Pytam głównie o to czy trzeba podawać jakieś ścieżki do danych?

  8. #28
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez szkodnik Zobacz posta
    Sory tak mam jak pisze na klawiaturze od kompa Pytam głównie o to czy trzeba podawać jakieś ścieżki do danych?
    Jest opcja autowyszukiwania. Jeśli nie zadziała, to będziesz musiał podać. Znajdziesz bez problemu w sofcie.

  9. #29
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    17
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Jest opcja autowyszukiwania. Jeśli nie zadziała, to będziesz musiał podać. Znajdziesz bez problemu w sofcie.
    Ok jak będę miał problemy to się odezwę jeszcze. A co to tematu to jeszcze do niego wrócimy

    Ps. Istnieje coś takiego jak jakieś lekcje pokera live? Widziałem ostatnio w warszawie w hotelu "Hiant" pokerstarspro cos organizowało ale chodzi mi bardziej o takie indywidualne zajęcia

  10. #30
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez szkodnik Zobacz posta
    Istnieje coś takiego jak jakieś lekcje pokera live? Widziałem ostatnio w warszawie w hotelu "Hiant" pokerstarspro cos organizowało ale chodzi mi bardziej o takie indywidualne zajęcia
    Pewnie że tak, nawet tu na forum się reklamowali nasi lokalni trenerzy/instruktarzyści.

    Ale to naprawdę nie na poziom NL10. Moim zdaniem przy samodzielnej pracy spokojnie można dojść do NL200. Czytać, dyskutować, dawać rozdania do analizy. Lekcje prywatne, za które trzeba ostro wybulić, to naprawdę odległy krok dla graczy NL10.