Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Załóżmy że jest gracz wygrywający w sity (taki standardowy czyli nie wykręca super wyników ale też nie jest taki ledwo ledwo wygrywający).

    Czego należy się spodziewać w dłuższym okresie, jeśli chodzi o płatne miejsca:
    - najczęściej trzecie, potem drugie, najrzadziej pierwsze
    - wszystkie podobnie
    - może 2 i 3 podobnie a pierwsze rzadziej (jak już wskoczymy do kasy to nieraz idzie przeczekać aż 1 wyleci i drugie nie jest takie trudne do zdobycia)
    - to zależy od graczy - w długim okresie przy podobnym ROI jeden może rzadziej wchodzić do kasy ale zajmować często miejsca 1-2 a drugi częściej być w kasie ale głównie na miejscach 2-3
    - coś innego (co)

    Nie wiem czy sa gdzieś na necie jakieś ogólne wyliczenia z tym tematem związane? Jeśli nie to może podajcie jakieś swoje przykładowe staty.

    Pytam z ciekawości.

  2. #2
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    496
    - coś innego (co)
    wygrywajacy gracz najczesciej odpada na bubblu

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    zależy jak grasz w fazie bubla i przy 5-6 osobach.

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    wygrywajacy gracz powinien miec cos takiego:

    Miejsca: Ilosc:
    1 55
    2 45
    3 50
    4 60
    5 45

    Okolo 40% w kasie. Widzialem statystyki osoby, ktora ma 40% w kasie, ale malo pierwszych miejsc i przez 700 turniejow jest na tym 100bi na minus. 3 miejsca zupelnie sie nie oplacaja, a zeby wychodzic na plus wystarczy wygrac jeden na cztery turnieje (w przypadku 3 miejsc, trzeba byc trzeci w dwoch na trzy turnieje). Dlatego wlasnie wygrywajacy gracze, bardzo mocno graja bubbel (ale oczywiscie rozsadnie)
    Ostatnio edytowane przez warsaw ; 14-10-2009 o 13:20

  5. #5
    Jestem początkujący i właśnie rozegrałem swoje pierwsze 1500 sng, więc jest to bardzo mała dla większości z was próbka żeby na jej podstawie wyciągać jakieś wnioski jednak mi zajeło to 1,5 miesiąca. Gram obecnie na Ongame sity za 5,5$. U mnie wygląda to tak jak na załączonych plikach. Ostatnie 400 turnieji mam ITM tylko 30% i nie wiem czym jest to spowodowane, podczas analizy gry w SngWizard wszystkie zagrania są poprawde a mimo to każda sesja to strata, mam nadzieje że to tylko downswing.
    Większość z was gra na PS albo FTP i odnosi sie do tego że ITM powinno wynosić 40%, jednak tam są 9 osobowe stoliki. Mógłby ktoś wypowiedzieć sie jakiego ITM powinno sie oczekiwać w przypadku gry tak jak ja na 10 osobowych sitach?
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Ja gram na ongame, i u mnie ITM wynosi aktualnie 32,57%. Żeby wygrywać (jakoś przyzwoicie a nie 1% roi) na stawkach do 30+3$, wypadałoby mieć koło 33-34,5% w zależności od rozkładu miejsc płatnych. W procentach wszystkich 10-os. sng, które rozegrałem na aktualnym nicku, rozkład miejsc 1-4 wygląda u mnie tak:

    1. 12,18%
    2. 9,66%
    3. 10,59%
    4. 10,17%

    Z ciekawostek - miejsc 5 i 6 mam procentowo mniej więcej tyle, co wygranych, czyli ok. 12%, podejrzewam, że wynika to z tego, że zwykle właśnie na tym etapie staram się sobie zapewnić dobrą pozycję do bubble i gry o miejsca płatne.

    @thepilator: 400 turków to spokojnie może być wariancja, nie panikuj i graj swoje - zwłaszcza, jeśli analiza samych zagrań pokazuje że jest ok

    pozdro,
    wooysiah
    Ostatnio edytowane przez wooysiah ; 14-10-2009 o 23:54

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Czyli generalnie wychodzi że na miejscach 1 2 i 3 dobry gracz kończy podobną ilość turniejów. A co do 10os sitów. Jeśli na 9os 40% ITM jest dobrze to licząc z proporcji, na 10os stole odpowiednikiem jest 36%.

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    No tak niezupełnie do końca - 10-20% więcej pierwszych miejsc robi dużą różnicę, bo to za nie dostajesz najwięcej cukierków.

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    Nigdy się nie zastanawiałem nad tym które należy optymalnie zajmować miejsce i nie ma to chyba specjalnie znaczenia, liczy się tylko optymalna decyzja przy grze. Czy nie?

    U mnie zupełnie inaczej to wygląda, miejsca: 1807-1966-2298-2168

    Co należy poprawić żeby ulepszyć taką statystykę?
    Ostatnio edytowane przez Rado ; 15-10-2009 o 14:08

  10. #10
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Moim zdaniem jednak pewne znaczenie to ma
    Co do zmian, to podejrzewam, że kluczem jest właśnie troszkę większa skłonność do gamblowania przy 5-6 graczach, z ideą takiego nabudowania się przed bubblem, żeby go móc zdominować. Wtedy rich are getting richer i jak wszystko pójdzie dobrze, lądujemy w hu z przewagą w chipsach, która daje nam 1 hitpoint więcej