Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 59
  1. #21
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Flex, pierdolisz.

    Może to nie filmik, ale napisane składnie i na pewno nie zmanipulowane:
    Blog de Bart Chrześcijanin a szczepienia

    Btw polecam też inne wpisy.

  2. #22
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    407
    ziomuś, ja nawet nie zamierzam klikać na ten twój link z jakimś blogiem co ma śmieszny tytuł, oglądnij sobie najpierw wypowiedzi tych lekarzy z USA co zamieściłem wcześniej, oni tylko potwierdzają to co ja mówię, te z TVN też sobie oglądnij, jak nie znasz Angielskiego to już twój problem, a jak znasz to oglądnij wszystkie to ja wtedy sobie kliknę na twój link, ok ?
    a co do samego autyzmu wywołanego tym związkiem rtęci w szczepionkach to nie jest to dokładnie taki sam autyzm jak genetyczny od urodzenia, ale ma podobne objawy i tak to nazwano ... a jak mi mówisz, że pie....ę to dodaj coś więcej sam od siebie może, co ? ... ja tylko powiedziałem to co jest w tych filmach, które zamieściłem, kwestię wiarygodności tych źródeł pozostawiam ocenie innych ... jak dla mnie jest ona wystarczająca

    poza tym, jak już znasz ten Angielski i sobie oglądniesz te filmy uważnie słuchając, to jako pokerzyście łatwiej Ci będzie ocenić wiarygodność tych lekarzy ... to są ziomuś lekarze co przeczytali TONY fachowej literatury i Ty pewnie nigdy w życiu tyle nie przeczytasz, choćbyś się zesrał

    w takich sprawach jak zdrowie człowieka i nauka to mnie nie przejdziesz ŻADNYMI argumentami, zakładając że temat sam zacząłem, bo wiadomo, że jest pełno tematów naukowych, o których nie mam pojęcia, ale jak już się na jakiś wypowiadam, to nigdy nie pi....lę i mnie nie przejdziesz rozumiesz ?
    wk....łem się, bo sprawa jest poważna, jakieś powikłania neurologiczne, a tu wyskakuje taki daun i mówi, że k...a "pi....lę" ... wypad, a jak jakieś kontrargumenty masz to najpierw zapoznaj się z moimi argumentami, ok ? otwórz pudełeczko, w którym zamknięty jest twój umysł, to będzie Ci łatwiej i w ogóle wiele zyskasz w życiu, wzniesiesz się ponad przeciętność w której tkwisz i którą reprezentujesz całym sobą
    Ostatnio edytowane przez flexstyle ; 26-10-2009 o 00:52

  3. #23
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    93
    U mnie częste palenie także wywołuje małe i średnie paranojki ale widzę flex że tobie wyraźnie szkodzi...

  4. #24
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    407
    Cytat Zamieszczone przez leadzepp Zobacz posta
    U mnie częste palenie także wywołuje małe i średnie paranojki ale widzę flex że tobie wyraźnie szkodzi...
    a filmy oglądałeś ? napisz mi, w którym z nich jest najmniej prawdy, bo mówiąc że ja mam paranoję, to tak jakbyś mówił o tych ludziach, którzy się w nich wypowiadają ... ja mówię tylko to co sam z tych filmów wiem, k...a daj mi spokój ... jakbyś Ty miał synka, który ma objawy autyzmu np. 2 miesiące po szczepieniu Euvaxem, to byś inaczej mówił ... w medycynie jeszcze tyle jest do zbadania, udowodnienia i to normalne, że jacyś naukowcy farmaceuci popełniają błędy, sęk w tym żeby się do tego przyznać ... ja nie pale jointów ziomuś ostatnio prawie w ogóle już od 8 miesięcy więc nie obracaj kota ogonem ok ? acha, i też sobie znajdź kluczyk i otwórz malutkie pudełeczko, w którym zamknięty jest twój umysł ...
    a jak ktoś chce krytykować to co piszę, to śmiało, tylko najpierw proszę o cytat z mojego postu, bo nie wiem o co komu chodzi konkretnie

    pojawi się taki typ, napisze, że pi...lę i go potem NI MA, potem pojawi się następny poprze go i też go potem NI MA, a jutro przyjdą następni pewnie tylko po to, żeby pokazać, że jest ich więcej niż myślę
    Ostatnio edytowane przez flexstyle ; 26-10-2009 o 01:14

  5. #25
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    To może ja Ci zacytuję istotny kawałek, skoroś nie klikaty. Wstawiłem linka, bo po prostu Bart napisał dokładnie to, co chciałem Ci przekazać. Łatwiej byłoby Tobie kliknąć, ale specjalnie dla Ciebie skopiuję też odnośniki.


    [...]
    Oprócz grup religijnych, które z rozumianych zazwyczaj tylko przez siebie powodów protestują przeciw szczepieniom, szczepionek nie lubią też przedstawiciele medycyny alternatywnej, niektórzy wolnościowi prawicowcy („szczepić dobrowolnie, izolować przymusowo”) oraz — o czym ostatnio głośno — rodzice autystycznych dzieci, którym wmówiono, że chorobę ich dzieci wywołała rtęć zawarta w szczepionce MMR (przeciwko odrze, śwince i różyczce). Rtęć kryła się w konserwancie o nazwie thimerosal.

    Cała sprawa okazała się piramidalną bzdurą. Andrew Wakefield, badacz, który opublikował badania o powiązaniu MMR z autyzmem, okazał się mieć nieczyste ręce, a wyników jego badań nie udało się powtórzyć innym naukowcom (więcej możecie przeczytać u Migg). Nie istnieje żaden teoretyczny model wpływu rtęci na powstawanie autyzmu, w dodatku w szczepionce znajdowało się jej bardzo mało (więcej znajdziecie w przeciętnej puszce z tuńczykiem). Jakby tego było mało, rtęć występowała w thimerosalu w postaci szybko wydalanego etylku rtęci, w odróżnieniu od obecnego w tuńczyku niebezpiecznego, kumulującego się w organizmie metylku rtęci — ale nawet ten groźniejszy związek nie powoduje autyzmu!

    Ostateczny cios sensacji miał zadać fakt, że mimo iż od 2001 r. żadna szczepionka (EDIT: oprócz niektórych przeciw grypie) nie zawiera thimerosalu, liczba nowo zdiagnozowanych przypadków autyzmu nie maleje.

    [...]

    Na czerwono zaznaczyłem odnośnik warty przeczytania. Ja sam nie jestem ekspertem, ale umiem po prostu odróżnić porządną pracę naukowców i porządnie "uźródłowione" artykuły od materiałów manipulujących danymi. Jeśli zwrot "pierdolisz" uraził Cię, to sory. Po prostu filmy, które wkleiłeś, delikatnie mówiąc traktują fakty jak wygodne elementy, z których (po odpowiednim "posklejaniu", zazwyczaj bez kontekstu i bardzo wybiórczo) można "dowodzić" założonej z góry tezy. Wystarczy dołożyć do tego trochę połamanej logiki ("byłem w Wietnamie, źle się poczułem, to wiem" - to ma być naukowe podejście?) i kiepski warsztat naukowy i bzdura gotowa. O reportażach w TVN nie wspomnę, bo to jakieś żarty.


    Filmiki obejrzałem. Nie podoba mi się taki sposób argumentowania (przez youtuba), bo trudno o odnośniki do źródeł (a powiedzieć to sobie można co się chce), ale niech będzie.

    Do TVNu zaproszono jakiegoś idiotę, sensowną babkę (ta w środku) i liderkę "antyszczepionkową", profesor Czajkowską-Majewską. Ta ostatnia bardzo sprytnie manipuluje danymi, a tym czasem ona sama badała związek thimerosalu na organizmy szczurów. I co? Wpływ odkryła, ale przy podaniu kilkaset razy większej dawki (na kilogram ciała) niż ta zawarta w szczepionkach. Tak samo możnaby dowodzić szkodliwości kropli miętowych na żołądek. Jasne, że jeśli zamiast jednej łyżeczki (5ml) wypijesz tego dwa litry, to Ci zaszkodzi.

    O panu lekarzu i jego pobycie w Wietnamie - po pierwsze nie jesteśmy w Wietnamie, a po drugie polecam wpis Barta z w/w bloga o tzw. "dowodach anegdotycznych": Blog de Bart Na mnie działa. O dowodzie anegdotycznym

    Kolejny gość - opowiada jak dzieciom w szkole. Gada o tym, że rtęć jest drugim najtoksyczniejszym metalem na ziemi i na tej bzdurze dalej jedzie. Wolałbym zatruć się rtęcią niż np. uranem. Potem gada, że w związkach organicznych rtęć jest jeszcze bardziej trująca. Czsami tak, czasami nie (różnica między metylkiem rtęci i etylkiem rtęci jest bardzo duża, mimo iż obydwa niby są "podobne"). Potem porównuje zatrucie rtęcią do wrzucenia "francuza" w pracujący silnik - ja pierdolę, co to ma być za porównanie?! Potem trochę ogólnych stwierdzeń - nieścisłych, więc trudno nawet to skomentować. No i non stop miesza rtęć i związki rtęci, kompletna paranoja. No i oczywiście dla dopełnienia efektu na koniec wzruszająca historia. Ten film nadaje się na materiał do scenariusza filmowego, ale nie do dyskusji, proszę.

    Trzeci filmik - koleś mówi sensownie, ale trzeba go posłuchać uważnie. Mówi o tym, że przypadki autyzmu (jakiegoś, jednego typu) są coraz częstsze). Mówi, że można zauważyć dużą kumulację rtęci u dzieci z autyzmem. Mówi, że jednym ze źródeł rtęci może być metylek/etylek rtęci, ale mogą to być też ryby. Nie mówi, że podawanie szczepionek prowadzi do zwiększonej zachorowalności na autyzm. Nawet nie stwierdził, że większa ilość rtęci w organiźmie powoduje większe szanse na wystąpienie autyzmu. Reszta to sprytne budowanie zdań (tak jak bodaj Lepperowskie "czy prawdą jest...?").

    Tego z dziewczynką nie obejrzę, bo to trochę poniżej pewnego poziomu dyskusji (patrz o dowodach anegdotycznych). Wystarczył mi tytuł, już wiem że tam treści nie ma.

  6. #26
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    407
    no, powiedzmy, że taką krytykę przyjmuję "na klatę" jak Gołota
    fajnie, że znasz Angielski dobrze, ja też ...

    byćmoże masz rację z tym wszystkim, nie zmienia to faktu, że wiele jest na tym świecie rzeczy/teorii, które wydają się być śmieszne i absurdalne, a potem przy zetknięciu się samemu "na farta" z takim przypadkiem zostajesz zaliczony do grona "wtajemniczonych" ... ja tak np. śmiałem się kiedyś z ufo, tych wszystkich opowiadań i relacji, denerwowało mnie to ... teraz jestem po drugiej stronie barykady w dyskusji o ufo - wiem, że znaczna część tych relacji ludzi to po prostu fakty - raczej śmieję się z dawnego siebie, kiedy w to nie wierzyłem - bo to w sumie nawet piękne jest takie podejście: "dopóki sam nie zobaczę, to nie uwierzę" ... no i zobaczyłem ... zaraz ktoś powie, "ale Flex, w swoim paradoksie naukowym wybierasz przecież opcję 3" więc jeszcze tylko dopowiem - tak wybieram, bo te latające ufo są z innego wymiaru, jak się te wymiary przenikają, o to proszę mnie nie pytać, bardziej mnie interesuje nasz wymiar i rzeczy materialne, jak pieniądze ... ale to przecież nie wątek o ufo

    wracając do szczepionek to ja jeszcze muszę zgłębić ten temat kiedyś ... tutaj jakby nie było liczą się głównie konkretne przypadki, których tak naprawdę wcale nie musi być dużo, wystarczy przecież że byłoby tylko kilka poważnych przypadków .... a przecież ciężko udowodnić przyczynę schorzeń neurologicznych, zgonów też czasem, medycyna ma jeszcze mnóstwo zagadek i co chwilę są nowe odkrycia i jest to tylko dowód na to, że wiele jeszcze o tej dziedzinie nie wiemy, pomimo, że już wiele wiemy ... tym się kierowałem budując wiarygodność zgromadzonych przeze mnie na poczekaniu materiałów

    ps na pytania o ufo nie odpowiadam

  7. #27
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    obudz sie,flex, lol

  8. #28
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Kraków/Tarnobrzeg
    Posty
    341
    Cytat Zamieszczone przez ucio Zobacz posta
    obudz sie,flex, lol
    Patrząc na godziny wpisów to chyba raczej idź spać

  9. #29
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    zakazać

  10. #30
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    407
    Cytat Zamieszczone przez ucio Zobacz posta
    obudz sie,flex
    bardziej wolałbym te słowa usłyszeć rano w łóżku od jakiejś sympatycznej piętnastolatki niż od Ciebie, no ale cóż