Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy ... 89101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 113
  1. #91
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez ucio Zobacz posta
    sprawa z biurokracja z tym nie ma nic wspolnego.
    Ma bardzo wiele wspólnego. Im bardziej skomplikowany system podatkowy (np. podatek progresywny zamiast liniowego), tym więcej potrzeba urzędników, żeby go obsłużyć
    Cytat Zamieszczone przez ucio Zobacz posta
    jezeli kazdy otworzy wlasny biznes,to kto bedzie pracowal dla pracodawcy?
    Nikt, no i chyba o to chodzi? W końcu pracodawcy to wampiry, które chcą wyssać każdy grosz z pracownika
    Cytat Zamieszczone przez ucio Zobacz posta
    jezeli pieniadze maja byc przeznaczone w nastepne porsche ,maserati,ville czy opalac sie na kontach bankowych w szwajcarii,to TAK wolalbym,zeby na przyklad dzieci lub samotne matki z dziecmi mialy z tego krzysc.
    Zgadzam się. Jest tylko małe "ale" - i to bardzo ważne, bo to ono właśnie powoduje, że socjalizm ładnie wygląda tylko na papierze: Jeżeli zabierzesz przedsiębiorcom możliwość zarobienia na te wille, Porsche etc., zabierzesz im motywację do kształcenia się, efektywnego zarządzania firmą, ryzykowania swoim kapitałem dla jej rozwinięcia itd. Zabierzesz więc to, co właśnie jest motorem napędowym rozwoju gospodarczego i technologicznego.
    Gdybyś cały swój zysk musiał oddawać donkom w ramach "pokerowej sprawiedliwości" chciałoby ci się w ogóle doskonalić swoją grę?
    Jeśli szef zarabiałby netto tyle co portier czy sprzątaczka, niemal każdy byłby portierem lub sprzątaczką (oprócz tych najcwańszych - ci zostaliby urzędnikami lub politykami, bo ich ta "sprawiedliwość społeczna" dziwnym trafem zawsze omija i oni zarabiają na niej najwięcej).

    Innymi słowy, jeśli będziesz chciał ten dodatkowy kapitał zabrać i rozdać biednym, to po prostu ludzie przestaną go w ogóle generować (po co się męczyć, skoro i tak mi zabiorą, a nie robiąc nic też dostanę swoją część?) i biedni tak czy siak nic nie dostaną. Wówczas sprawiedliwie będzie jedynie o tyle, że wszyscy będą klepać biedę po równo...

    Tak więc widzisz, nie chodzi o to, że liberałowie to złe, chciwe skurwysyny, które nie chcą dać biednym, bo nie. Realia są po prostu takie, że państwowe rozdawnictwo hamuje rozwój i prowadzi tylko do marnotrawstwa kapitału, zarówno materialnego, jak i ludzkiego.
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 13-10-2009 o 17:22

  2. #92
    Dołączył
    May 2008
    Przegląda
    Tomaszow Lubelski WWA
    Posty
    104
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Gdybyś cały swój zysk musiał oddawać donkom w ramach "pokerowej sprawiedliwości" chciałoby ci się w ogóle doskonalić swoją grę?

    good one

  3. #93
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    podatek progresywny nie musi byc o wiele bardziej skomplikowany od liniowgo i tym bardziej drozszy.z pewnoscia wiele zalezy od kwalifikacji i motywacji urzednika..

    no i co pracodawcy beda robic?

    ja nie zabieram przedsiebiorcom ich bogactw,tylko uwazam,ze jezeli przedsiebiorca ,investor staje sie coraz bogatszy i jego bogactwo przekracza (moje) granice przyzwoitosci a nie potrafi dzielic sie sukcesem firmy z wspolpracownikami to "cenzura" a nie przedsiebiorca.

    w pokera gram dla przyjemnosci, a ze to gra hazardowa to biore od uwage,ze moge poniesc straty.

    trias czy to nie przypadkiem liberalowie nie zniszczyli systemu finansowego ,co doprowadzilo do straty bilionow $,miejsc pracy itd?

  4. #94
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez ucio Zobacz posta

    ja nie zabieram przedsiebiorcom ich bogactw,tylko uwazam,ze jezeli przedsiebiorca ,investor staje sie coraz bogatszy i jego bogactwo przekracza (moje) granice przyzwoitosci a nie potrafi dzielic sie sukcesem firmy z wspolpracownikami to "cenzura" a nie przedsiebiorca.
    granice przyzwoitosci ? wtf a jak wspolpracownik sie nie podoba, droga wolna -> zakladac biznes, wyzyskiwac innych

  5. #95
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    459
    Cytat Zamieszczone przez ucio Zobacz posta
    trias czy to nie przypadkiem liberalowie nie zniszczyli systemu finansowego ,co doprowadzilo do straty bilionow $,miejsc pracy itd?
    "- Jak to 'to, ten'?! Chcesz powiedzieć, że ten obiekt znajduje się w zasięgu mojego wzroku? Pokaż no to palcem, bo chciałbym uwierzyć, że śnię.
    [ucio] No to.
    - To?! Co to jest?!
    [ucio] Jak to co? Las.
    - Możesz mi powiedzieć, po chuj mi las?
    [ucio] Jak to po chuj? W scenopisie pisze, że las jest, napisane...
    - W scenopisie? Znajdź mi to w scenopisie.
    [ucio] Proszę: 'Kiedy wjechali na wyniosłość drogi, oczom ich ukazał się las'.
    - Przewróć stronę.
    [ucio] O, kurwa...
    - Czytaj!
    [ucio] '...oczom ich ukazał się las... krzyży'."

    ucio przewroc strone bo niedoczytales.

  6. #96
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    335
    No tak na pewno liberałowie spowodowali kryzys........ brak mi słów na Ciebie ucio

  7. #97
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez ucio Zobacz posta
    trias czy to nie przypadkiem liberalowie nie zniszczyli systemu finansowego?
    A zniszczyli?
    Zauważ zresztą, że teraz socjaliści (rozdawnictwo państwowych pieniędzy jest sprzeczne z zasadami liberalizmu, więc tego na liberałów nie zwalisz) przyznają bonusy za spowodowanie kryzysu instytucjom, które go wywołały (w większości pewnie fundując nowe wille i jachty ich szefom) w imię "ratowania" gospodarki
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 14-10-2009 o 10:41

  8. #98
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Kraków/Tarnobrzeg
    Posty
    341
    Cytat Zamieszczone przez ucio Zobacz posta
    czy to nie przypadkiem liberalowie nie zniszczyli systemu finansowego ,co doprowadzilo do straty bilionow $,miejsc pracy itd?
    Dżizas ja pierdole wtf. Poczekajmy aż padną argumenty ze strony ucia na potwierdzenie tej genialnej tezy bo brak słów po prostu.

  9. #99
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    Wszystko się zgadza. W terminologii amerykańskiej liberałami określa się socjaldemokratów, czyli lewaków. A więc ucio ma rację

    Przy okazji warto przeczytać bardzo ciekawy wywiad z Gwiazdowskim:

    Gwiazdowski: Na Wall Street nie zbankrutował kapitalizm, bo go już tam dawno nie ma

  10. #100
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    krolewicz,tak...granice przyzwoitosci..mam nadzieje ze znasz "cos takiego"
    naprawde,poczytajcie troche co pisze powazni experci na temat tego kryzysu.ja tak na krotko.po wielkim kryzysie 29-33 rzad usa wprowadzil reformy bankowe.przed wiele lat ten system dzial bez wiekszych klopotow. zostal on zmieniony= praktycznie zero regulacji w 1999r.glownie pod presja sil liberalow(business roundtable) i szczegolnie bankow , szczegolnie goldman sachs(panowie tego banku od dawna dominuja wazne stolki w washington).skonczyla sie regulacja a wynikiem bylo stworzenie wlasnie wielkiej banki nic nie wartych papierow przy uzywaniu bardzo wysokich wigielek.to wlasnie hank paulson(byly ceo of golman sachs) pozwolil i chcial ,zeby upadl lehman brothers.niemal wszyscy powazni experci uwazali to za wielki blad..skutki chyba znacie.gdyby nie zmiany ,ktore nastapily nigdy by sie cos takiego nie wadarzylo.nie pamietam teraz ksiazek tytulow ksiazek itd..tylko jedna:shock doctrine(naomi klein)

    trias, mial upasc system finansowy? rzad przyznaje bonusy za spowodowanie kryzysu?

    aston ,prosze,nie pisz ,ze to co gwiazdowski pisze bierzesz na powaznie.
    Ostatnio edytowane przez ucio ; 14-10-2009 o 16:54