Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 98
  1. #1
    Hej wszystkim.

    W pierwszym zdaniu tego tematu chciałbym podkreślić, że jestem fishem i proszę graczy o nie obrażanie mnie i negowanie mojego pomysłu za to krytykę jak i uwagi przyjmę z miłą chęcią. Pomyślałem sobie że muszę znaleść sposób jak grac na NL2. Zaimspirował mnie artykuł rado ("System gry na tłuka"). Postanowiłem stworzyć coś na wzór tego, schemat gry bez myślenia który będzie się sprawdzał na NL2. Z góry zaznaczę, że nie będzie On rozwojowy dla graczy którzy chcą się uczyć pokera, ale ma na celu zbudowanie bankrolla i wpojenie nawyków oraz cierpliwości które będą niezbędne w dalszej przygodzie z pokerem.

    Naszym bohaterem będzie Jaś Fisher.
    Jaś dowiedział się o pokerze 3 miesiące temu oglądając pewne filmy które znalazł w sieci. Zainspirowało go to i postanowił też zagrać. Zaczął oczywiście od Pokerstars wpłacił kilkadziesiąt dolarów. Między czasie szukał dużo po sieci i znalazł wiele artykułów. Kolega dał mu dostęp do filmów soprano i manyaca. Wreszcie wybór Padł na S&G. Po rozegraniu około 270sitów Jaś stwierdził ze potrafi grac w pokera postanowił zbudowac Bankrol i otworzył 2 stoły 50$ DON które oczywiście wtopił. Wkurzony zezygnował z pokera jednak nie na długo. Wpłacił kolejne dolary tym razem mniej i zaczął grac S&G 1.20 na pokerstars po rozegraniu kolejnych 500 "sitów" dalej mu nie szło.
    W końcu trafił na to forum i czytając posty innych postanowił coś zmienić i tu zaczyna się ta historia...

    CDN.
    Ostatnio edytowane przez Ciociacoca ; 06-10-2009 o 08:17

  2. #2
    A tu mały wykres z tej Historii


  3. #3
    Mamy już historie, mamy wykres (przepraszam, że nie edytuje ale chcę żeby wszystko wbyło wyraźne) czas przejść do określenia jakiegoś szkieletu wyjściowego.

    Bankroll Jasia: 50$
    Stawka: NL2
    Gra: 4-9stołów
    Czas sesji: około 1.5h
    Próbka początkowa: 20 sesji

    Głównym założeniem systemu jasia jest nie kombinować grać zgodnie z schematem nie dać się finezji, tilltowi jak i poczuciu że "umiemy już grać w pokera". Na tych stawkach nikt nie będzie robił na nas readów więc możemy grać schematycznie.

    Ręce startowe:

    AA - podbija zawsze przed flopem mocno 10BB jeżeli otrzyma raise wchodzi ALL IN, jeżeli otrzyma call po flopie allinuje zawsze.

    KK - podbija zawsze przed flopem mocno 10BB jeżeli otrzyma raise wchodzi ALL IN, jeżeli otrzyma call po flopie allinuje zawsze z wyjątkiem kiedy na flopie zobaczy Asa (w takiej sytuacji gdy nie ma pozycji raise (o pota) i patrzymy co zrobią przeciwnicy jak dostaniemy reraise to fold. Jeżeli mamy pozycje a przeciwnicy czekają lub minraisuja to ALL IN)

    QQ - podbija zawsze przed flopem mocno 10BB jeżeli otrzyma raise wchodzi ALL IN reszta analogicznie jak przy KK.

    JJ/1010/99/QKs - podbija zawsze przed flopem 4BB w przypadku reraisu FOLD.

    AK/AQ/AJ - - podbija zawsze przed flopem 4BB w przypadku reraisu AQ/AJ FOLD, AK ALL IN
    Układy te rozgrywamy tak:
    -gdy trafimy na flopie D/K/J i jest to najwyższa karta ALL IN
    -jeżeli trafimmy A to AK i AQ ALL IN, AJ raise o pota.

    Axs/niskie pary - stara się wejść tanio do gry (Nie więcej jak 1/20 stacka 10 centów) jeżeli na flopie trafi seta ALL IN jeżeli trafi 2 karty do koloru ALL IN.

    Będąc na BB i oglądając flopa za darmo jak coś konkretnego trafimy (2 pary, top pare,strita etc) też ALL IN.

    Inne karty - FOLD.

    Patrzymy też czasem na flop na przykład jak są 4 karty w 1 kolorze lub strit bez 1 karty lub mamy AA a na flopie QQKKJ to posiadajmy odrobinę wyobraźni. Reszta gramy schematem.


    PO "UGRANIU" 3x BUY IN ODCHODZIMY OD STOŁU I SZUKAMY NOWEGO chyba ża na naszym nikt nie ma więcej jak 1x BUY IN

    Nasz stack nie zchodzi niżej jak 1.8 jak stracimy to "doładowujemy się"
    Ostatnio edytowane przez Ciociacoca ; 06-10-2009 o 09:52

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    290
    No chyba wszystko sie zgadza, tylko że jj tt bym nie foldowal po reraisie pre flop i nie wiem z kąd sie wzieła ta ilość stołów.

  5. #5
    bosynurek Guest
    graj dwa maks cztery stoly. szczegolnie im mniej masz doswiadczenia tym mniej stolow. moze 1? mysle ze jeden na poczatek wystarczy. musisz miec przynajmniej 20 buyinow nawet jesli grasz bardzo dobrze zeby zminimalizowac ryzyko splukania sie. jak zagrasz 9 stolow to musisz miec 9x2x40 lub przyblizony rzad wielkosci. jak grasz slabo to zaden roll cie nie uratuje ale rozumiem ze zakladasz ze chcesz grac dobrze. trzymam kciuki

  6. #6
    Sesja 1

    Czas: 1.5h
    Podsumowanie: -6.7$
    Wnioski:

    Zmniejszyłem liczbę stołów do 4. Ogólnie moje AK padały często na A4/A7 etc. Mało premium hand, a jak już były to mało co opłacone. Z większych rzeczy to moje AA przegrało z 2 parami 4$ moje AK przegrało 5$ z A4. ALL inowal się z czystym A niestety na riverze w padła 4. Ogólnie brak zadowolenia z sesji, ale jedziemy dalej poker to gra w której wynik liczy się po długim terminie.
    Zastanawiam się nad wyrzuceniem AJ z rąk z którymi gram, bo tylko na tym trace.

    Ciekawe rozdanie:

    Table: OCALA (Real Money) Seat #5 is the dealer
    Seat 5 - STOUGAARD ($15.02 in chips)
    Seat 6 - CATH2010 ($4.25 in chips)
    Seat 1 - CIOCIACOCA ($1.92 in chips)
    Seat 2 - ALL-INFOLDEM ($4.12 in chips)
    Seat 4 - WELCOME2HELL ($2.04 in chips)
    CATH2010 - Posts small blind $0.01
    CIOCIACOCA - Posts big blind $0.02
    *** POCKET CARDS ***
    Dealt to CIOCIACOCA [4c Jc]
    ALL-INFOLDEM - Folds
    WELCOME2HELL - Folds
    STOUGAARD - Folds
    CATH2010 - Calls $0.01
    CIOCIACOCA - Checks
    *** FLOP *** [7d 8c Kc]
    CATH2010 - Checks
    CIOCIACOCA - Bets $1.88
    CATH2010 - Calls $1.88
    *** TURN *** [7d 8c Kc] [5h]
    CATH2010 - Checks
    CIOCIACOCA - All-In(Raise) $0.02 to $0.02
    CATH2010 - Calls $0.02
    *** RIVER *** [7d 8c Kc 5h] [3d]
    *** SHOW DOWN ***
    CIOCIACOCA - Shows [4c Jc] (king high)
    CATH2010 - Shows [9d 10h] (king high)
    CIOCIACOCA Collects $3.65 from main pot
    Ostatnio edytowane przez Ciociacoca ; 06-10-2009 o 11:42

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    784
    zajebiste wrecz ... jaki to room szybko to oddasz mi w ten sposob wszystko

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633

  9. #9
    Krtykować łatwo poradzić trudniej!!!!!

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    dlatego w pokerze jest turn i river i uklady inne niz para zeby nie dalo rady zamknac go w schematach przed flopem/na flopie

    btw. wyjatkowy drazniacy sposob przedstawienia problemu