Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38
  1. #11
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    240
    Cytat Zamieszczone przez PeriMCS Zobacz posta
    A skąd taki zakres wytrzasnąłeś !? Troche żeś pojechał.
    Zasieg taki sobie dalem, bo na poczatku daje zawsze najluzniejszy jaki mozna i jezeli wychodzi, ze mamy flipa z takim zasiegiem to znaczy, ze fold wchodzi w gre wiecej niz mniej.

  2. #12
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    240
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    No a jak ma wyciągnąć jak najwięcej nie betując przy tym grubo?


    IMO jeśli włączasz do jego zakresu taki crap jak 89o czy T9o to powinieneś włączyć też T8s i 97s.

    jdx
    pewnie tak . Ciezko cokolwiek powiedziec, przy tak malej ilosci informacji o graczu. A co powiecie na taki zasieg pusha? Dosyc ciekawy wynik. Wydaje mi sie dosyc optymalny jak na gracza, ktory walczy o blindy. Czesto dla takich te rece na takim flopie sa dobre do pusha (tak mi sie wydaje). Totalne monstery (set/str8) mysle ze mozna wykluczyc, mysle, ze nawet nity z setem w reku beda wyciagaly value tak samo jak maniacy

    Board: 8h Jd Tc
    Dead:

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 58.033% 58.95% 00.89% 112059 1683.00 { KK }
    Hand 1: 41.967% 39.28% 00.89% 74655 1683.00 { AJs, KQs, J9s+, AJo, KQo, JTo, T8s }
    Ostatnio edytowane przez robu5t ; 05-10-2009 o 21:46

  3. #13
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Sprawdziłem, wiedząc, że ma lepiej, ale na tilcie byłem.

    Miał JTs i spłaciłem jego debilny call preflop.

  4. #14
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez robu5t Zobacz posta
    Totalne monstery (set/str8) mysle ze mozna wykluczyc, mysle, ze nawet nity z setem w reku beda wyciagaly value tak samo jak maniacy
    Niezbyt rozumiem powyższe zdanie, ale IMO maniacy to z monsterami będą walić grubo ze względu na to, że są maniakami. To właśnie nity z monsterami muszą "wyciągać value", czyli kombinować jak koń pod górę bo nikt rozsądny nie da im akcji bez monstera.

    Cytat Zamieszczone przez PeriMCS Zobacz posta
    Miał JTs i spłaciłem jego debilny call preflop.
    IMO wcale nie taki debily przeciwko, jak mniemam, tight graczowi, chociaż osobiście wolałbym niższe SC - zawsze to kilka procent equity więcej. Trafiasz flopa (obojętnie czy made hand czy draw) i walisz grubo - chyba dla większości graczy overpara w 3-betowanej puli to never fold. Oczywiście przeciwko prawdopodobnej overparze z 8-9 outowym drawem jesteś z tyłu, z made hand (dwie pary+) z przodu, ale aby nie być czytelnym to wszystko grasz tak samo, czyli push, push, push. Do tego miksujesz SC z niskimi PP i jest git. IMO SC są świetne, pod względem equity lepsze od niskich PP - kiedyś to sobie policzyłem, niestety, na papierze i nie mam tego w formie elektronicznej aby wrzucić na forum. Ale może kiedyś się zmobilizuję, przepiszę to i będzie można podyskutować. Zresztą nawet PokerStove pokazuje że takie 67s przeciwko QQ+ ma o kilka procent większe preflop equity niż np. 66.

    jdx

  5. #15
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    240
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Niezbyt rozumiem powyższe zdanie, ale IMO maniacy to z monsterami będą walić grubo ze względu na to, że są maniakami. To właśnie nity z monsterami muszą "wyciągać value", czyli kombinować jak koń pod górę bo nikt rozsądny nie da im akcji bez monstera.
    jdx
    Z nitami to wiadomo, ze beda kombinowac jak kon pod gore. A co do maniakow to wiadomo, ze duzo nie musza kombinowac, ale z doswiadczenia wiem, ze raczej overbet allin nie przywala, owszem, grubo bedzie, ale zeby allin na flopie to sie rzadko spotykalem (a moze to nie byli maniacy ).

  6. #16
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Niezbyt rozumiem powyższe zdanie, ale IMO maniacy to z monsterami będą walić grubo ze względu na to, że są maniakami. To właśnie nity z monsterami muszą "wyciągać value", czyli kombinować jak koń pod górę bo nikt rozsądny nie da im akcji bez monstera.


    IMO wcale nie taki debily przeciwko, jak mniemam, tight graczowi, chociaż osobiście wolałbym niższe SC - zawsze to kilka procent equity więcej. Trafiasz flopa (obojętnie czy made hand czy draw) i walisz grubo - chyba dla większości graczy overpara w 3-betowanej puli to never fold. Oczywiście przeciwko prawdopodobnej overparze z 8-9 outowym drawem jesteś z tyłu, z made hand (dwie pary+) z przodu, ale aby nie być czytelnym to wszystko grasz tak samo, czyli push, push, push. Do tego miksujesz SC z niskimi PP i jest git. IMO SC są świetne, pod względem equity lepsze od niskich PP - kiedyś to sobie policzyłem, niestety, na papierze i nie mam tego w formie elektronicznej aby wrzucić na forum. Ale może kiedyś się zmobilizuję, przepiszę to i będzie można podyskutować. Zresztą nawet PokerStove pokazuje że takie 67s przeciwko QQ+ ma o kilka procent większe preflop equity niż np. 66.

    jdx
    Już nie jestem nitem. A QQ+ to mała część mojego zakresu 3betów. Moim zdaniem to jest nieopłacalne z jego strony bez pozycji. Mógłbym to wkleić do kalkulatorka, ale może później narazie jestem wkurzony i mam w dupie pokera.

  7. #17
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Southampton
    Posty
    263
    Tak gwoli przypomnienia, w wielu publikacjach mozna sie spotkac ze zdaniem ze posiadajac overpair na flopie z kartami srodka trzeba byc bardzo ostroznym gdyz wielu graczy rozgrywa pomimo betowania preflop karty typu QJ, J10, 109, zwlaszcza suited i latwo dac sie wmontowac w oddanie staka z overpair. Wyglada na to ze Tobie wlasnie to sie przytrafilo. Poza tym to jest shorthand'd co bys chcial u niego zobaczyc AA, QQ, i nic poza tym? Gra w ten sposob na krotkim stole nie jest wystarczajaco dochodowa, trzeba miksowac gre i grac znacznie szerszy zakres rak aby moc dolozyc przeciwnikom ktozy overpair never fold.

  8. #18
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Granie szerszego zakresu to otwieranie preflop z CO i BTN 30, 50% rąk, a nie sprawdzanie 3betów bez pozycji.

    Oddałem bo byłem ztiltowany. Normalnie gram tutaj checka na flopie.

  9. #19
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez robu5t Zobacz posta
    Dajac mu dosyc luzny zasieg to jest w okolicach flipa imho.
    Board: 8h Jd Tc
    Dead:

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 53.066% 52.29% 00.77% 36756 544.00 { KhKs }
    Hand 1: 46.934% 46.16% 00.77% 32446 544.00 { JJ-TT, 88, KJs+, QJs, J9s+, T9s, 98s, KJo+, QJo, JTo, T9o, 98o }

    wyrzucajac sety:
    Board: 8h Jd Tc
    Dead:

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 58.892% 58.12% 00.77% 35676 472.00 { KhKs }
    Hand 1: 41.108% 40.34% 00.77% 24760 472.00 { KJs+, QJs, J9s+, T9s, 98s, KJo+, QJo, JTo, T9o, 98o }


    po przyjrzeniu sie to moze bym mu dal taki . Ogolnie to bez zadnych readow i wizerunku gracza to ciezko jest cokolwiek powiedziec
    Board: 8h Jd Tc
    Dead:

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 58.983% 58.14% 00.84% 21873 316.50 { KhKs }
    Hand 1: 41.017% 40.18% 00.84% 15114 316.50 { AJs, KQs, J9s+, T9s, 98s, AJo, KQo, JTo }
    AQs, AQo any1?

  10. #20
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Southampton
    Posty
    263
    Zaraz, przeciez to on otworzyl jako pierwszy z SB, dostal 3beta od BB czyli Ciebie i zrobila nam sie z tego zwykla wojna blinds. Niekoniecznie musial potraktowac Twojego 3beta jako cos powaznego i dlatego sie dolozyl zeby zobaczyc jak sie sytuacja rozwinie. Na flopie trafil ladnie, zaczekal, podbiles, przebil allin, dostal call, palce lizac, rozegrane jak dla mnie prawidlowo.