Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 68

Wątek: NL5 + leak

  1. #1
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    181
    Witam.

    Jak ktos moglby pomoc z moimi leakami itd bede wdzieczny.

    W tej chwili NL5 na P* (inne limity w tym wyzsze z ftpa pomine )
    Zakres jest malutki bo gram na P* i na tym limici raptem tydzien.
    Hands 2,085, VP$IP 26.09, PFR 11.03, AF 3.23, 3bet 4.00, Fold 3b 59.38, Att to steal 24.21, Fold BB to steal 72.41.

    w/w to to calosc. Natomiast po kilku radach zmienilem troche styl na o wiele bardziej TAG i te cyfry powinny szybko sie poprawic.

    So do samych sesji to wieczny ups and downs. 1 sesja BB/100 7.19 2) - 18.67 3) 29.90 4) -47.61 5) 18.68.

    I z mojej perspektywy wyglada to tak: maly pocik tu, maly tam itd potem nagle Khigh flush vs A high flush i duzy pocik w plecy. Jak ogarne pt3 itd to postaram sie wkleic graf albo chociaz rozdania.

    Z gory dzieki za.....krytyke

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Litzmannstadt
    Posty
    548
    Na pierwszy rzut oka powinienes znacznie zmniejszyc VP$IP.
    Fold to 3bet i fold BB to steal za niskie.
    Ogolnie zdecydowanie za duzo limpujesz pf i nie lubisz foldowac, przez co zapewne zbyt czesto ladujesz sie w trudne sytuacje bez pozycji.

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    274
    Według mnie grasz zdecydowanie zbyt loose jak na te stawki. Z tym związane jest to że twój King high flush przegrywa na Ace high.

  4. #4
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    181
    tak zdecydowanie, limpy i zbyt loose to minus. I to zmienilem (czy tez zmieniam) niestety nie potrafie odizolowac 2 ostatnich sesji od reszty i wyjac dane z nich. bo tam powinna byc juz roznica, bo zdecydowanie zmniejszylem liczbe rak i limpowanie.

    Natomiast, wiem ze zdecydowana wiekszosc z was powie ze limp z pocket pars od 2 do np 8 jest zle. I pytanie, mozecie to jakos uzasadnic? Bo ja widze to tak, ze chce jak najtanszym kosztem zobaczyc flop moze nawet turn (w zaleznosci od okolicznosci) aby trafic seta.

    A odnosnie K high flush to akurat taka sytuacja, bo bylem na BB i tylko check -> flop 2 trefle - no to lece i sobie polecialem.

    Co do fold Bb to steal to ile powinno ok. wynosic? I czy faktycznie lepiej wiecej foldowac niz bronic?
    Ostatnio edytowane przez Fantasta ; 05-10-2009 o 15:58

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Litzmannstadt
    Posty
    548
    22-88 to troche ponad 3% Twojego zakresu, a roznica miedzy vp$ip, a pfr to 15%, wiec gdzie indziej szukaj problemu.
    I moim zdaniem limpowanie 22-88 na super micro jest OK.

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    fold bb to steal na poziomie ~70 wydaje sie byc dobry, przy czym na mikro i 80 mysle bedzie ok, jezeli nie 85.

    co do limpow -> na tych stawkach jeszcze ujdzie, ale juz na NL10 sytuacja jest nastepujaca:

    - Ty limpujesz, ktos betuje 4bb+limpera, wychodzi drozej
    - Przeciwnik jest w stanie Cie postawic na niskiego pocketa
    - Nie wygrasz rozdania preflop

    + przyklad
    limp z 77, ktos za Toba betuje 66, call. flop AJ2. Grasz check/fold i straciles 5bb

    Ty betujesz 4bb z 77, ktos za Toba call z 66. flop AJ2. cbet i zgarniasz pule ;>

  7. #7
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    181
    Dzieki pomaga. Zaszalem na 6maxie i poszedl tilt sporo przegralem. Wiec zrobilem powtorke z ftpa. I poszedlem (wiem jest to glupie) na NL100 sie odkuc i znowu sie powiodlo.

    Natomiast eliminuje rece, ktorymi wedlug PT3 najwiecej tracilem i wydaje sie, ze przynosi to wymierne rezultaty. I ziwekszylem liczbe stolow bo inaczej dopada mnie moja finezja.

    Jak kogos mocno nie zanudzam to mam kilka pytan.

    1) Czy ktos moze mi powiedziec, jak ladnie extract moja historie rak i komus przeslac? Bo udalo mi sie namowic Seana na ewaluacje.

    2) Czy talem pewien post Jdx tutaj na forum, i podal on pewien przyklad, kiedy donk bet jest w jakims stopniu uzasadniony. I stad pytanie, kiedy jest? (przy blefie?)

    3) 3b czy 4b ? Bo do tej pory zazwyczaj 3betuje preflop. Ale w wiekszosci przypadkow na tym NL5 i tak wszyscy co limpowali to calluja.

    4)Przyklad z rozdania BB 0.05. Mamy limp limp raise do 0.20, call....i teraz ja z KK ile reraise do 0.80?

    Jeszcze raz dzieki za tips, jest poprawa

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez Fantasta Zobacz posta
    Dzieki pomaga. Zaszalem na 6maxie i poszedl tilt sporo przegralem. Wiec zrobilem powtorke z ftpa. I poszedlem (wiem jest to glupie) na NL100 sie odkuc i znowu sie powiodlo.
    zgadza sie, jest ^^

    2) Czy talem pewien post Jdx tutaj na forum, i podal on pewien przyklad, kiedy donk bet jest w jakims stopniu uzasadniony. I stad pytanie, kiedy jest? (przy blefie?)
    sam jdx musi sie wypowiedziec, ale generalnie w moim przypadku dotyczy to wieloosbowych potow z drawami, przy malej szansie na continuation bet u agresora.

    3) 3b czy 4b ? Bo do tej pory zazwyczaj 3betuje preflop. Ale w wiekszosci przypadkow na tym NL5 i tak wszyscy co limpowali to calluja.
    3bet to nie podbicie o 3 blindy tylko 3 podbicie na danej ulicy (przed flopem 1bet to post Big Blinda np 1$, 2bet to standardowe podbicie pf 3bb do 3$, 3betem bedzie reraise do 11$)

    ja gram 3bb pf jezeli otwieram i 4bb+1 za kazdego limpera gdy izoluje

    4)Przyklad z rozdania BB 0.05. Mamy limp limp raise do 0.20, call....i teraz ja z KK ile reraise do 0.80?
    nie ma reguly. Ja raisuje x3.5 pojedynczego raisera i powiekszam o 1 za kazdy call tak jak z limperami, czyli w tym przypadku robie 0.90

    jezeli cos jest niejasne, a chory jestem i ciezko mi sie formuluje zdania to pisz, postaram sie pomoc ;-D

  9. #9
    Dołączył
    May 2009
    Przegląda
    Zadupie(Kraków)
    Posty
    400
    Największym leakiem jest to że na tym poziomie nie potrafisz sam znaleźć leaków w grze. Przeczytaj jakąś książkę, potem artykuły na liquidpoker i wystarczy:P

  10. #10
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    181
    krolewicz - wszystko jasne dzieki. Z tym 3b moj blad.

    BBB - przeczytalem juz dwie i multum stron Ale dzieki za ten link bo o tej stronie nie slyszalem. Odnosnie wyszukania wlasnych leakow to znajduje w szczegolnosci mojego zachowania, niestety jeszcze jestem malo obeznany z pt3 i wszystkimi obliczeniami stad pytania tutaj, mam nadzieje, ze za bardzo cie nie irytuja