Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 68

Wątek: NL5 + leak

  1. #21
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    To na pewno nie jest nit. Statsy ok, ale czy to już rozsądna próbka? Jak dla mnie za dużo 3betów, ale może niektórzy się nie zgodzą. Takich misiów z 3bet około 6 to ja pushuję nawet z dwójkami
    Jeżeli to jest 6max to 6% 3bet to jak najbardziej normalny zakres, a nawet może być większy. Jak mamy 3betować tylko monstery to lepiej wcale nie 3betować, bo to jest na maksa czytelne. A ja bym chciał żeby we mnie pushowali z 22.

  2. #22
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    181
    Cytat Zamieszczone przez PeriMCS Zobacz posta
    Jeżeli to jest 6max to 6% 3bet to jak najbardziej normalny zakres, a nawet może być większy. Jak mamy 3betować tylko monstery to lepiej wcale nie 3betować, bo to jest na maksa czytelne. A ja bym chciał żeby we mnie pushowali z 22.
    To jest FR. Na 6maxie ponosi mnie, wiec poki co omijam. Byc moze 3betuje zbyt czesto.....chociaz i tutaj statystyki sie poprawiaja na NL 10 jest to juz 4.30 a NL20 raptem 1.72.

    Co do czytelnosci, to poki co na tych stawkach staram sie trzymac kilku prostych zasad - nie kombinowac, bez slow play (chyba ze quady albo inny chory uklad) i grac czy to mocna karta czy blef podobnie.

  3. #23
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    No tak mi się właśnie zdawało że mowa o FR. 6 to zdecydowanie za dużo, ale już 1.7 za mało. Myślę, że 2.5-3 to jest optimum. Warto sobie w HUDzie ustawić właśnie 3bet i fold-to-3bet, mi bardzo pomagają.

  4. #24
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    181
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    No tak mi się właśnie zdawało że mowa o FR. 6 to zdecydowanie za dużo, ale już 1.7 za mało. Myślę, że 2.5-3 to jest optimum. Warto sobie w HUDzie ustawić właśnie 3bet i fold-to-3bet, mi bardzo pomagają.
    Tak z tym HUDem musze sie pobawic, bo na 4-6 stolach wszystko mi zakrywa.
    Mam takie pytanie, tak jak gramy pary pod set value i jest to gra w long runie ev+. To czy gra na suited connectory tez moze byc w long run ev+ ? Przy 2 zalozeniach 1) gramy te sc z late position + 1midd i 2) przy 3-4 osobowym pocie.

  5. #25
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Żeby mi HUD nie zakrywał stołu gram na dużych stołach, a nie mini i mam stos, czyli wszystkie w jednym miejscu. Zaletą jest to, że masz przyciski w tym samy miejscu, więc w ogóle nie ruszasz myszką robiąc 10 foldów z rzędu

    Setmining uprawiam tak, że przed flopem i ja i villain musimy mieć około 20-krotności tego, co muszę dorzucić do puli. Czasem się skuszę na trochę mniej. Generalnie matematycznie opłaca się już gdy macie powyżej ośmiokrotności, ale wtedy musisz mu zabrać stack zawsze gdy trafisz seta a nie dopłacić ani grosza gdy nie trafisz.

    SC to chyba temat na książkę

  6. #26
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    181
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Żeby mi HUD nie zakrywał stołu gram na dużych stołach, a nie mini i mam stos, czyli wszystkie w jednym miejscu. Zaletą jest to, że masz przyciski w tym samy miejscu, więc w ogóle nie ruszasz myszką robiąc 10 foldów z rzędu

    Setmining uprawiam tak, że przed flopem i ja i villain musimy mieć około 20-krotności tego, co muszę dorzucić do puli. Czasem się skuszę na trochę mniej. Generalnie matematycznie opłaca się już gdy macie powyżej ośmiokrotności, ale wtedy musisz mu zabrać stack zawsze gdy trafisz seta a nie dopłacić ani grosza gdy nie trafisz.

    SC to chyba temat na książkę
    Co do ulozenia stolikow, to latwiej mi w ten sposob (mini obok siebie) ogladac przeciwnikow i robic notatki. Chyba ogranicze podstawowy HuD tylko do Vp i pf na tych limitach.
    Co do setminingu to o 8krotnosci to nie wiedzialem. Aczkolwiek omijam shortow i staram sie lapac wtedy z BS.

    Jezeli chodzi o twoj comment o SC, to rozumiem, ze co gracz to inna opinia?

  7. #27
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez Fantasta Zobacz posta
    Mam takie pytanie, tak jak gramy pary pod set value i jest to gra w long runie ev+. To czy gra na suited connectory tez moze byc w long run ev+ ? Przy 2 zalozeniach 1) gramy te sc z late position + 1midd i 2) przy 3-4 osobowym pocie.
    Naturalnie

  8. #28
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez Fantasta Zobacz posta
    Co do setminingu to o 8krotnosci to nie wiedzialem.
    Ale co tu wiedzieć. Wiesz przecież, że seta łapiesz raz na 8 flopów. Czyli jeśli przeciwnik ma inicjalnie 7 dolców i każe Ci zapłącić dolca preflop, a oceniasz go na parę wyższą od Twojej, to nie możesz wyjść z tego na plus w long-runie.

    Cytat Zamieszczone przez Fantasta Zobacz posta
    Jezeli chodzi o twoj comment o SC, to rozumiem, ze co gracz to inna opinia?
    Chodzi mi o to, że gra SC jest trudna. Chyba, że gramy prosto - pasujemy jeśli nie złapiemy minimum dwóch par lub drawa z odpowiednimi oddsami. Ale to chyba będzie niestety wyrzucanie kasy.

  9. #29
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    181
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Ale co tu wiedzieć. Wiesz przecież, że seta łapiesz raz na 8 flopów. Czyli jeśli przeciwnik ma inicjalnie 7 dolców i każe Ci zapłącić dolca preflop, a oceniasz go na parę wyższą od Twojej, to nie możesz wyjść z tego na plus w long-runie.



    Chodzi mi o to, że gra SC jest trudna. Chyba, że gramy prosto - pasujemy jeśli nie złapiemy minimum dwóch par lub drawa z odpowiednimi oddsami. Ale to chyba będzie niestety wyrzucanie kasy.
    No wlasnie, stad zastanawiam sie czy mozna nakreslic jakies reguly aby zminimalizowac ryzyko lapania EV-. Chociaz czym dluzej sie nad tym zastanawiam tym bardziej dochodze do wniosku, ze jest to bardziej gra sytuacyjna. Do tego dochodzi ewentualnie pogorszenie mojego wizerunku TAGa. Mam na mysli, ze jezeli do tej pory zazwyczaj pokazuje nutsa, wiec czesto udaje mi sie wyrzucic graczy z rozdania pomimo, ze calkowicie przestrzelilem flopa. A tak poszerzajac swoj asortyment, ktos madry zacznie mnie czesciej sprawdzac.

  10. #30
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Setmining uprawiam tak, że przed flopem i ja i villain musimy mieć około 20-krotności tego, co muszę dorzucić do puli. Czasem się skuszę na trochę mniej. Generalnie matematycznie opłaca się już gdy macie powyżej ośmiokrotności, ale wtedy musisz mu zabrać stack zawsze gdy trafisz seta a nie dopłacić ani grosza gdy nie trafisz.
    zakładając optymistycznie że możemy przeciwnika zawsze postawić na overparkę, z którą zawsze się spłaci, i tak potrzebujemy około 11-krotności. a to dlatego, że nasz set zostanie czasem pokonany przez overseta (z rzadka inny random szajs typu strit do asa), i wówczas to my zapłacimy stacka.