Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    14
    witam. wiem ze dobra probka sitow to 1000 jednak ludzie ktorzy o takiej pisza (na forach) chyba zawsze graja multitab. wydaje mi sie ze grajac jeden stolik, koncentrujac sie i bedac graczem wygrywajacym probka moze byc nawet 100, 200. A moze sie myle? jak to jest? Ja gralem freerolle na betfoldzie (po dluzszej przerwie z pokerem) i po zrobieniu 10$ wskoczylem na sity za 1,2$. Po zrobieniu 85 sitow mam 35$. Ogolnie nie wyobrazam sobie downswingu na 10bi grajac przy jednym stole. Wiec jak to jest? Wiem ze przy takiej liczbie turnieji ROI jest nierzeczywiste ale mozna powiedziec ze jestem graczem wygrywajacym?

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Wariancja jest ta sama, niezależnie czy rozegrasz 5000 sitów grając 16 stołów czy jeden.

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    14
    no tak. ale kazdy kolejny odpalony stolik powoduje ze wielu rzeczy nie zauwazysz. grajac 9T przeoczysz wiele szczegolikow ktore moglyby pozwolic ci wygrac pojedynczy table. A wiec kazdy kolejny odpalony stolik zwieksza wariacje ale i tez zysk dzienny
    Ostatnio edytowane przez alfred87 ; 05-10-2009 o 10:30

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    Mash, wariancja jest ściśle związana z ROI - im ROI będzie wyższe tym wariancja będzie mniejsza. Jeśli ktoś gra tylko 1 stolik to faktycznie będzie mieć mniejsze wahania wariancji.

    Alfred, nie ma znaczenia czy grasz 1 stolik czy 20. Pierwszy moment po którym możesz zacząć oceniać swoje wyniki to 500 zagranych sng. Choć wskazane jest nagrać ze 2,000.

  5. #5
    pewnosci nigdy za wiele - 10k gier!

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    459
    Cytat Zamieszczone przez alfred87 Zobacz posta
    /.../ ale mozna powiedziec ze jestem graczem wygrywajacym?
    Zacznij sie nad tym zastanawiac jak zaliczysz wieksza wtope. Dopoki wygrywasz w takim stylu, zgarniaj co Twoje

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    @Rado... kurczę, dzisiaj troszku się nawaliłem, więc mogę pisać od rzeczy, ale twierdzenie że wariancja jest skorelowana z roi wydaje mi się nie do końca prawdziwe. Może w przypadku czysto matematycznym zmiennej losowej tak jest, ale w pokerze budzi to stwierdzenie jakiś wewnętrzny sprzeciw u mnie. Albo może inaczej - może i istnieje zależność, ale niekoniecznie liniowa... tzn. można kosztem x roi ukoić nerwy mniejszą o 2x wariancją.
    Gdzie jest tapczan? To on chyba nas raczył dobrą matematyką, tak?

    pozdro,
    wooysiah

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2006
    Przegląda
    Bielsko / Gliwice
    Posty
    208
    Cytat Zamieszczone przez wooysiah Zobacz posta
    można kosztem x roi ukoić nerwy mniejszą o 2x wariancją.
    Nie można ukoić nerwów..
    Chociaż wcześniej trochę racji miałeś - wariancja faktycznie wcale nie musi być skorelowana z ROI.
    Kosztem x ROi można sobie zmniejszyć wariancję lekko, ale zwiększamy wtedy prawdopodobieństwo downswinga - odchylenie może być mniejsze ale jako że odnosi się do mniejszej wartości ROI większe jest prawdopodobieństwo w próbce x rozdań być na "-".

    Nie wiem czy jest to chociaż trochę jasne co napisałem ale już późno i idę spać..

  9. #9
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    152
    Wariancja faktycznie jest skorelowana z ROI. O tyle, ze na przyklad jak zawsze zajmujesz pierwsze miejsce to wariancja = 0. Jednak w przypadku praktycznym, tzn ROI < 100%, wariancja moze byc duza jak i mala, zaleznie od gracza i od formuly i nie zalezy tak bardzo od ROI.

    To co widac wyraznie to skutki wariancji, zaleznie od ROI. Matematyka mowi, ze przy ROI = 0 i jakiejkolwiek dodatniej wariancji, zawsze kiedys zbankrutujesz, niezaleznie od bankrolla. Przy ROI = 0.1% mozesz juz nie zbankrutowac, ale potrzebny jest do tego gigantyczny bankroll (liczony w buy-inach).

    Dwoch graczy z ta sama wariancja ale roznym ROI moze potrzebowac roznej wielkosci bankroll'ow, zeby moc grac na danych stawkach.

  10. #10
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    459
    @rusolis

    A co jak ROI=101%??
    Na Ongame przy ROI=0% nie zbankrutujesz jezeli trzymasz sie BM