Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Nie polecam..

  1. #1
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    2
    Witam! Bardzo odradzam gre w tym pokeroomie.. Jakies 3 tygodnie wplacilem pieniadze tam, zasiadlem do stolu i trafilem na jakiegos frajera. Po ok. 30 minutach gry ogralem go z pieniedzy (w ogole nie mial pojecia o grze). Wygrana byla niezla wiec postanowilem zlecic wyplate. Po kilku dniach przyszedl mail z informacja ze moje konto zostalo zawieszone i ze prosza o wyjasnienia. Odpisalem im probujac wyjasnic sprawe, wyslalem wszystkie dokumenty o ktore prosili jednak to nie pomoglo.. Oczywiscie decyzja ostateczna byla ze konto nadal bedzie zablokowane a ja nie dostane wygranych pieniedzy. Napisalem wiec do Expekt_Polska tu na forum o jakas pomoc w mojej sprawie(widzialem ze juz kiedys w podobnym przypadku pomogl) jednak nic nie wskoral.. Minelo dwa tygodnie i nic, jakies 10dni temu pisal ze stara sie pogonic ipoker.. jednak chyba do dzis mu sie to nie udalo, nie odpisuje juz na PW.
    Ja starcilem juz nadzieje na odzyskanie wygranych pieniedzy..
    Zdecydowanie odradzam gry w Expekt

  2. #2
    Dołączył
    Nov 2005
    Przegląda
    Gdansk
    Posty
    582
    Nawet z Twojego opisu wynika ze to był klasyczny "chip dumping"

    czyli świadome "przegrywanie" pieniędzy z wcześniej ustawionym graczem w celu przetransferowania tych funduszy na jego konto.
    Jest to oczywiście nielegalne,
    i pokerroomy są na to bardzo wyczulone,
    najczęsciej kończy się to blokadą kont.

    z ich punktu widzenia to jest oczywiste zwłaszcza ze piszesz ze "gość nie umiał grac" czyli tłumaczac to na polski historia rozdan nie przemawia na Twoja korzyść.
    Kluczowe jest to czy on nie umiał grać - wyłacznie z Tobą
    Expekt to oczywiscie wie bo ma jego historie gry - a im nie zalezy na tym zeby zmniejszac sobie ilość graczy wiec wnioski sa dosc oczywiste.

    Wbrew pozorom w Pokerze warto byc uczciwym;
    na dłuzszą mete to sie poprostu bardziej opłaca

    a nawiazujac do tematu to ja polecam Expekt, tu x lat temu zaczynałem (jako jedni z pierwszych mieli konto w polskim banku)
    nigdy nie miałem zadnych problemow z wypłatami wpłatami.
    Ostatnio edytowane przez jarsza ; 03-10-2009 o 09:42

  3. #3
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    2
    heh..
    z mojej strony napewno nie bylo zadnego oszustwa..
    nie znalem typa, wiec napewno nie byl to chip dumping bo te pieniadze nie bylyby przetransferowane na jego konto;p
    ale skoro odrazu po opisie wnioskujesz ze to chip dumping to nie ma co dyskutowac;]

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Rzeszów
    Posty
    2,180

  5. #5
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    warszawa
    Posty
    124
    @ jarsza - dlaczego, przy grze cash online (nie mówimy oczywiście o turniejach), chip dumping jest zakazany?
    sądziłem, że to pojęcie odnosi się do gry turniejowej jedynie.

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    'In the age of internet poker, chip dumping has become a way for players to launder funds at cash tables, which is the big reason why it is a bannable offense at most sites.'

  7. #7
    Dołączył
    Nov 2005
    Przegląda
    Gdansk
    Posty
    582
    patrz wyzej
    oraz:
    "CHIP DUMPING
    Nielegalne przekazanie żetonów/srodków innemu graczowi. W fachowej terminologii nazywa się to chip dumping

    Zdarza się to z różnych powodów.

    1) N.p. żeby wypłacić jakiś bonus trzeba dokonać obrotu swoimi żetonami określoną ilość razy. Najprostszym oszustwem ( ale i chyba najłatwiej wykrywalnym) jest umówienie się z kolegą i zagranie typu „ ja ci teraz dam a ty mi za chwilę oddasz”

    2) Niektórzy mogą chcieć w ten sposób „wyprać” pieniądze. Zdobyli je w sposób nielegalny i mogą mieć trudności z bezpiecznym ich wypłaceniem. Dlatego „przegrywają” je do kolegi.

    3) Trzeci powód , chyba najbardziej wyrafinowany to wspomożenie kolegi podczas turnieju. Duży stak w turnieju daje przewagę i można poprzez przekazanie żetonów zwiększyć czyjeś szanse."

    wiec 2 pierwsze powody to gra stolikowa
    Ostatnio edytowane przez jarsza ; 03-10-2009 o 14:04

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez marcin981 Zobacz posta
    Witam! Bardzo odradzam gre w tym pokeroomie.. Jakies 3 tygodnie wplacilem pieniadze tam, zasiadlem do stolu i trafilem na jakiegos frajera. Po ok. 30 minutach gry ogralem go z pieniedzy (w ogole nie mial pojecia o grze). Wygrana byla niezla wiec postanowilem zlecic wyplate. Po kilku dniach przyszedl mail z informacja ze moje konto zostalo zawieszone i ze prosza o wyjasnienia. Odpisalem im probujac wyjasnic sprawe, wyslalem wszystkie dokumenty o ktore prosili jednak to nie pomoglo.. Oczywiscie decyzja ostateczna byla ze konto nadal bedzie zablokowane a ja nie dostane wygranych pieniedzy. Napisalem wiec do Expekt_Polska tu na forum o jakas pomoc w mojej sprawie(widzialem ze juz kiedys w podobnym przypadku pomogl) jednak nic nie wskoral.. Minelo dwa tygodnie i nic, jakies 10dni temu pisal ze stara sie pogonic ipoker.. jednak chyba do dzis mu sie to nie udalo, nie odpisuje juz na PW.
    Ja starcilem juz nadzieje na odzyskanie wygranych pieniedzy..
    Zdecydowanie odradzam gry w Expekt
    Powiem, tak...

    Sprawa została bardzo dokładnie zbadana przez ipoker (bo to sieć podejmuje ostateczną decyzję o blokadzie konta, a nie pokerroom). Z tego co dowiedziałem się od ipoker to został Ci zwrócony twój depozyt, ale konta pozostają zablokowane. jest ku temu kilka powodów:
    1. Twój "słabo grający rywal" odmówił przesłania kopii dokumentów.
    2. Zablokowane konta zostały założone tego samego dnia.
    3. Miejscowości z których pochodzą właściciele zablokowanych kont są oddalone od siebie o kilka, może kilkunaście km (dodam jeszcze, że są to niewielkie mieściny). Akurat znam tamte okolice i wiem dokładnie gdzie znajdują się obie miejscowości .
    4. Historia Waszych rozdań wskazuje jednoznacznie na chip dumping. Nie chciałem tu przytaczać konkretnych przykładów, ale twoja postawa i fakt, że oczerniasz Expekt.com zmusza mnie do pokazania jednego z przykładów:

    Texas Hold'em NL ($0,25/$0,50)

    marcin981 (dalej M): ($86,76)
    jego "słaby" rywal (dalej SR): ($26,80)

    PRE FLOP:
    M (SB): raise do $1,25
    SR (BB): reraise do $4,50
    M: reraise do $7,00
    SR: call

    FLOP:



    SR: check
    M: bet $18,00
    SR: call $18,00

    TURN:



    Tu następuje spektakularny blef (dziwie się, że się nie powiódł ):

    SR: all-in za $0,30
    M: call (bardzo loose ale jednak )

    RIVER:



    M - wygrywa pulę $52,60

    Jeśli to nie był chip dumping, to ja już nie wiem, co to było. Jesli znasz więcej takich graczy, którzy prezentują taki wyszukany poziom, to daj znać. Myślę, że każdy na tym forum chętnie pogra z gościem który "blefuje" za 1/173 puli z drawem do... pary!!!

    Ocenę tych faktów pozostawiam pozostałym użytkownikom.

    Pozdrawiam
    Paweł
    Ostatnio edytowane przez Expekt_Polska ; 05-10-2009 o 12:21

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    329
    ups

  10. #10
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633