Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    24
    Witam , mam pare pytan. Jestem w fazie przygotowywania stanowiska pracy. Interesuje mnie taki efekt :


    1. Rozumiem ,ze przy zakupie kompa , pytac mam o takie karty graficzne, ktore umozliwiaja podlaczenie kilku monitorów ?
    2. W starym kompie widze ,ze sa dwa wejscia do karty graf , w takim wypadku wystarczy kupic przejsciowke i mozna podlaczyc 2 monitor ?
    3. Podlaczal moze ktos kompa do tv >30 calowego w celach pokerowych ? jak tak , to jak szlo ?

    Z innej beczki. Mam kilk tysiecy fpp na pokerstars. Co warto przeczytac oprocz harringtona ? Jakby ktos podal 2-3 pozycje z vipshopu to bylbym wdzieczny. Interesuje mnie holdem

    Pozdro

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    262
    Swego czasu miałem ten sam problem. Żeby kupić kartę z więcej niż dwoma wejściami wydasz kupe kasy. Według mnie najlepszym wyjściem, które zastosowałem również u siebie jest kupienie 2 kart na PCI. Mogą być identyczne ale najlepiej jednej firmy (żeby sie nie gryzly, nie wiem jak jest przy roznych firmach) - ja ma dwie GeForce 8400 GS. NVidia ma przygotowany panel sterowania do tego. Uzyskujesz wtedy 4 wyjścia wiec mozesz podpiac 4 monitory. Telewizor to telewizor do pokera sie srednio nadaje bo ma kiepska rozdzielczosc. Co do przelaczek, to tzw. splitery rozdzielaja obraz ale tak ze na wielu ekrnach masz to samo, a nie tak ze rozszerzasz pulpit do wiekszego. Nie slyszalem o przelaczkach rozdzielajacych obraz w ten sposob ze rozszerzaja pulpit a coś takiego do laptopa przydaloby mi sie jak najbardziej (laptop + 2 monitory). Pozdrawiam.
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez El_Bandito ; 30-09-2009 o 16:44 Powód: dodałem obrazek ilustrujący moje stanowisko pracy sprzed kilku miesięcy

  3. #3
    Cytat Zamieszczone przez El_Bandito Zobacz posta
    Co do przelaczek, to tzw. splitery rozdzielaja obraz ale tak ze na wielu ekrnach masz to samo, a nie tak ze rozszerzasz pulpit do wiekszego. Nie slyszalem o przelaczkach rozdzielajacych obraz w ten sposob ze rozszerzaja pulpit a coś takiego do laptopa przydaloby mi sie jak najbardziej (laptop + 2 monitory). Pozdrawiam.
    Jest coś takiego: Matrox DualHead2Go i TripleHead2Go: Matrox Graphics - Products - Graphics eXpansion Module

    W skrócie: podpinasz do tego dwa lub trzy monitory np. 1920x1080, a komp widzi całość jako jeden monitor 3840x1080 lub 5760x1080 - wystarczy jedno wyjście karty graficznej, świetnie działa z laptopami. Przy czym zastrzegam, że nie testowałem jeszcze w praktyce - ale jeśli przetestujesz to daj znac koniecznie bo też o tym myślę.

    Jest jeszcze takie coś: Dual Monitor Adapter - K33907US - Kensington pozwala podpiąć monitor przez USB. Nie testowałem również, ale w teorii powinno się w ten sposób uzyskać 2 zewnętrzne monitory w laptopie (jeden normalnym wyjściem na monitor, drugi via USB).

  4. #4
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    697
    Ja mam laptopa dell'a i 1 monitor podlaczam po VGA , sadze ze da rade podpiac drugi po HDMI + matryca laptopowa = 3 monitory...

    Probowalem grac na 2 monitorach ( laptop + monitor ) i musze stwierdzic ze gralo sie gorzej niz sieczka na 1.. moze na takich samych monitorach byloby latwiej, nie wiem.

  5. #5
    Rzecz jasna sens jest jedynie przy takich samych/zbliżonych monitorach ustawionych tuż obok siebie.

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    262
    elpe, probowales? Ja probowalem i mozesz sobie wybrac w laptopie albo HDMI albo to albo co innego, moze widziec tylko jeden zewnetrzny monitor. Moze da sie to obejsc jakims oprogramowaniem. A co do tych przelaczek matroxa to pierwsze slysze, wazne przetestowania.

  7. #7
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    24
    Matrox DualHead2Go i TripleHead2Go <- troche drogie to. Taniej wyjdzie kupic 2 karte.

  8. #8
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    Cytat Zamieszczone przez bizar800 Zobacz posta
    3. Podlaczal moze ktos kompa do tv >30 calowego w celach pokerowych ? jak tak , to jak szlo ?
    ja korzystam czasami z 32'' full hd i nie jest zle tylko mam wrazenie, ze oczy sie szybciej mecza. Nie mam monitora zadnego (laptop) wiec jak chce pograc wiecej stolow to podlaczam tv przez hdmi. jest ok.

  9. #9
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    to tez daje rade

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    262
    grasz na dwoch kompach na raz? jak to sie odbywa?