Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 87
  1. #31
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    18
    Cytat Zamieszczone przez rimfiztrik Zobacz posta
    Co do stawki- ja na przykład chce sobie pograć na lidze "treningowo" a nie zarobkowo- od tego są duże turnieje i jak ktoś chce to zawsze znajdzie coś za 200zł.

    W Toruniu w zeszłym roku była liga za 40zł i regularnie przychodziło po 70 osób. Opłaty były takie same. (bar+masters+organizator)

    Koncepcja przechodzi 8 najlepszych z miesiąca- mnie się podoba.

    Słowo chciałbym jeszcze powiedzieć na temat sponsora- bo niby fajnie 2000euro do puli mastersa...ALE przecie to nie jest jakiś szał- we wspomnianym już Toruniu bodajże ten sam sponsor dodawał 100 euro do każdego turnieju- czyli przy 37 turniejach (jak w naszej lidze) to by był 3700 EURO!!! Czyli Bydgoszczy poskąpił w porównaniu z malutkim Toruniem.

    Co do re buy- no ja osobiście jestem przeciwny...no niby pula większa, ale dajcie spokój...to ma liga być a nie walka o kasę.
    Szczerze mówiąc ze wszystkim co napisałeś się nie zgadzam.

    Jak chcesz "potrenować" to polecam turnieje online, bedziesz miał opłatę turniejową 10% wpisowego a nie w granicach 35%, wiec zabawa będzie tańsza i wygrane większe. Poker to jest gra o kase ale chyba każdy ma go prawo inaczej postrzegać i nasze punkty widzenia się bardzo różnią. Uważam, że opłaty stanowią zbyt duży udział puli (zakładam że są stałe i nie da się ich obniżyć) wiec wtedy jedynym wyjściem jest podniesienie wpisowego tak by gra była opłacalna dla graczy (przy takich opłatach w stosunku do puli grający będzie tracić na udziale w lidze)

    Co do mastersa to jaki jest sens grania turnieju "Masters" gdy grają go WSZYSCY lub prawie wszyscy z ligi ? O co wtedy walka w lidze ?
    Ostatnio edytowane przez olo.as ; 04-10-2009 o 17:27

  2. #32
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    103
    Olo z 70 zlotych tylko 10 pln jest dla organizatorow.reszta jest dla was 10 masters i 5 bar.
    W regulaminie zastrzeglem ze organizator ma prawo zmienic regulamin jezeli macie pomysl aby urozmaicic lige jestem otwarty na propozycje.Olo twoj pomysl z ta liga tez jest niezly ale wiekszosc musiala by sie zgodzic.Zaczynamy nie odrazu Rzym zbudowali chcemy sie jakos zaczepic .Mamy niedlugo wieksze plany ale to wy nam musicie pomoc.
    Wszystko notuje to co Was interesuje.

    A propo kolegi ktory pisze o sponsorze.Kolego na dzien dzisiejszy to jest to co udalo nam sie wynegocjowac.
    Marka Tobet nie ma problemu wylozyc wiecej i nawet dac wejsciowki na turnieje live ale kolego co mozesz zaoferowac w zamian czy jestes tak grubym graczem aby krecic super rake jak tak wynegocjuje tobie dobry rake back.

    A moze masz sponsora ktory zaoferuje cos wiecej z checia podejmiemy wspolprace.

    Sorki ze pisze bez polskich znakow ale odpisuje z telefonu
    Pozdrawiam Ojciec

  3. #33
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Bydgoszcz
    Posty
    35
    Tak sobie czytam i troche slabo mi sie robi.

    Nie bede wdawal sie w dluzsza analize tekstow, bo negowanie tezy, ze w pokera gra sie dla pieniedzy traci calkowitym odrealnieniem. Coz klawiatura zniesie i takie herezje, podziwiam tylko Olo.as ze ma siłe odpisywać.

    Chciałbym natomiast podrzucić kilka komentarzy dla organizatorów.

    Podstawą wprowadzenia nowego produktu na rynek sa 4P:
    1. product
    2. placement
    3. promotion
    4. price

    Potraktujmy naszą ligę jak taki produkt.

    1. O tym, że jest zapotrzebowanie na ligę nie bedziemy dyskutować. Na pierwsze spotkanie ligowe zorganizowane ponad pół roku temu w pubie w Bydgoszczy przyszły 74 osoby. Turniej skońćzył się o 5tej rano i pomimo żenujących warunków gry zabawa była przednia. Skoro mowa o warunkach gry to...

    2. Teoretycznie w XL jest super. Oddzielna sala gry, plazmy na ścianach, miejsce do rejestracji, o stołach do gry nie wspominając. Niestety jest jakieś ale. Dla większości graczy poker jest rozrywką intelektualną, myślenie wymaga wysiłku, a w tym hałasie da się wytrzymać do 30 min. Na chwilę obecną nie wyobrażam sobie możliwości grania, a zapewnienia managera sali XL, że "na pewno coś z tym zrobią" nie napawają optymizmem.

    3. Tu na pewno liga kuleje. Jak widać nie wystarczy zamieścić wątek na forum. Moim zdaniem powinniśmy ściągnąć graczy z Torunia. Skoro tam regulanie grywa 60-70 osób to wypada by minimum połowa się u nas pojawiała. Niestety aby ktoś przejachal 50 km, aby pograć w karty musi mieć do tego motywację... i niestety pojawia się punkt nr.

    4. Rozumiem, że cena pokera idzie w górę, ale to co nam zaproponowano to żarty. W zasadzie mógłbym po prostu podpisać się pod postem Olo.as ale dorzucę jeszcze coś od siebie. Jaki jest sens grania gdy średnie nagrody nie przekraczają kosztów jednego tankowania samochodu. I to w turnieju z wyższym wpisowym. Do tego ten absurd z masters. Liga powinna być wzorowana na Toruniu z jednym turniejem ligowym w tygodniu (masters max 9 osób total) natomiast w drugim terminie powinny odbywać się większe gry. Sugeruje np. 50PLN rebuy 3 razy w m-cu, a raz na miesiąc 300 PLN freezout. Do tego co jakiś czas ogólnopolski turniej z wpisowym 1000/2000 PLN w weekendy. Przy takim terminarzu właściciel byłby na tyle zadowolony, że może odpuściłby absurdalne opłaty za cash.

    Podsumowując, gratulacje za inicjatywe i duzy znak zapytania co do przyszłości ligi. Co z tego, że każdy z nas (gracze cashowi z galerii i założyciele BLP w El Jazz) może zorganizować na turniej 40-50 osób, skoro przy obecnych realiach będzie się wstydził to zrobić.

    Życzę powodzenia i więcej zdrowego rozsądku.
    Ostatnio edytowane przez 3NT ; 04-10-2009 o 20:50

  4. #34
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    18
    Widzę że sporo osób odwiedza to forum.

    Chciałbym skorzystać z tego faktu i rzucić hasło: czy jest szansa na modyfikację we wtorkowym turnieju. Zgodnie z regulaminem jego pula powinna wynieść ok 50% ostaniej puli turniejowej ze wzgledu na mniejsze wpisowe. Nie chcę zapeszać ale wtedy zabawa będzie naprawdę symboliczna.

    Druga sprawa, ciekawy pomysł z graczmi z naszego "zaprzyjaźnionego" miasta. Ryki czy jest szansa sciągnąć chłopaków i płeć piękną z Torunia do nas? Co do wpisowego jaki by odpowiadało najbardziej Waszym graczom, by opłacało im się wpaść(i "próbować wygrać ) w naszych skromnych progach ?
    Ostatnio edytowane przez olo.as ; 04-10-2009 o 23:35

  5. #35
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    29
    Co do wpisowego nie będę się już wypowiadał- moje zdanie jest takie, a nie inne, zgadzać się z nim nie trzeba.

    Ale skoro wszyscy przychodzą niby dla kasy to we wtorek powinno być mniej ludzi niż w czwartek- przypuszczam, że jednak będzie więcej, ale pożyjemy- zobaczymy.

    Rozmawiałem wczoraj z managererm w XL- Agą na temat tej opłaty- i dowiedziałem się, że te 10zł musimy płacić nawet jak gramy na dużej sali po zakończeniu turnieju!!
    Wg Agi jest to zalecenie prezesa i tylko na poziomie Ojciec-Prezes można sprawę załatwiać, gdyż ona nie ma mocy sprawczej.
    Tak więc gorąca prośba do Ojca o załatwienie sprawy.

  6. #36
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    18
    hm. jak wiecie w Toruniu liga jest we wtorki, więc szansa na ściągnięcie "nas" we wtorek graniczy z cudem (chyba że robicie Freeroll i dodajecie do puli 2000pln ;p )

    Uważam, że przy obecnych "kosztach" organizacji w Bydgoszczy jak i w Toruniu 50zł jest minimalnym wpisowym jakie powinno się robić. Od jutra startuje nowy sezon u nas z nowym wpisowym a i tak mamy komplet (75 graczy) Zwiększyliśmy o 10 zł wpisowe, które w całości idzie do puli turnieju. Jeszcze uszczknęliśmy złotówkę z innych opłat i w tym momencie 36zł idzie bezpośrednio do puli turnieju co przy 75osobowym turnieju i płatnym FT daje nienajgorsze kwoty miejsc płatnych.

    Moim skromnym zdaniem powinniście we wtorki organizować ligę np za 50zł a w czwartki robić freezouty za 100-150zł. W tym momencie jakieś szanse są na ściągnięcie kogoś od nas. Bo tylko na turnieje z większym wpisowym będzie opłacało się jechać do naszych kochanych sąsiadów

    Tak z ciekawości O co chodzi z tym turniejem z żużlowcami? Może więcej szczegółów? Można się zapisać na taki turniej?

  7. #37
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    29
    Cytat Zamieszczone przez ojciec Zobacz posta
    A propo kolegi ktory pisze o sponsorze.Kolego na dzien dzisiejszy to jest to co udalo nam sie wynegocjowac.
    Marka Tobet nie ma problemu wylozyc wiecej i nawet dac wejsciowki na turnieje live ale kolego co mozesz zaoferowac w zamian czy jestes tak grubym graczem aby krecic super rake jak tak wynegocjuje tobie dobry rake back.
    Oj, nie bierz tego tak do siebie- wydawało mi się, że Toruń został hojniej obdarzony przez Tobet, ale Ryki uświadomił mi że tylko mi się wydawało.
    I tak brawo za te 2K euraków.

    pozdrawiam!

  8. #38
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    18
    Cytat Zamieszczone przez szakal85 Zobacz posta
    hm. jak wiecie w Toruniu liga jest we wtorki, więc szansa na ściągnięcie "nas" we wtorek graniczy z cudem (chyba że robicie Freeroll i dodajecie do puli 2000pln ;p )

    Uważam, że przy obecnych "kosztach" organizacji w Bydgoszczy jak i w Toruniu 50zł jest minimalnym wpisowym jakie powinno się robić. Od jutra startuje nowy sezon u nas z nowym wpisowym a i tak mamy komplet (75 graczy) Zwiększyliśmy o 10 zł wpisowe, które w całości idzie do puli turnieju. Jeszcze uszczknęliśmy złotówkę z innych opłat i w tym momencie 36zł idzie bezpośrednio do puli turnieju co przy 75osobowym turnieju i płatnym FT daje nienajgorsze kwoty miejsc płatnych.

    Moim skromnym zdaniem powinniście we wtorki organizować ligę np za 50zł a w czwartki robić freezouty za 100-150zł. W tym momencie jakieś szanse są na ściągnięcie kogoś od nas. Bo tylko na turnieje z większym wpisowym będzie opłacało się jechać do naszych kochanych sąsiadów

    Tak z ciekawości O co chodzi z tym turniejem z żużlowcami? Może więcej szczegółów? Można się zapisać na taki turniej?
    To może warto pomyśleć o jakiś zmianach by pasowało też naszym wspaniałym (jakaże licznym ) sąsiadom

  9. #39
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    1
    Moim zdaniem jesli to ma byc liga to zawody powinny trwac caly sezon i na koniec dla najlepszego powinna byc przyznawana nagroda a Wy tu piszecie ciagle ze za malo pieniedzy jest w puli. Jak chcecie grac na kase zorganizujcie osobny turniej nawet ze wpisowym 1000zl zeby mozna bylo duzo wygrac i sobie grajcie, ludzie chca sie zmierzyc na zywo z przeciwnikiem a nie tylko na komputerze grac mechanicznie, jak liga ma byc wt i czw to nie wiem czy kazdego stac zeby wydac ponad 100zl na tydz to jest 400zl w mies a ile razy ten ktos wygra jakas kase. A skoro ma byc ranking to trzeba grac czesto w takiej lidze. Na to wychodzi ze liga ma byc dla garstki dobrych graczy ktorzy chca sie dorobic kasy. Takie jest moje zdanie.
    Pozdrawiam

  10. #40
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    103
    Panowie jutro jestem w Bydgoszczy porozmawiamy i zobaczymy.Zmienic regulamin zawsze mozna bo taki podpunkt jest w regulaminie.Zawsze mozna zrezygnowac z odciagania kasy na Masters bedzie wiecej w puli .Mozemy zwiekszyc wpisowe dla zainteresowanych w listopadzie odbedzie sie turniej pomiedzy 200 a 300 pln.
    pozdrawiam ojciec