Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    166
    Przeciwnik (2393) 22/16/4 z CO otwiera 26% .
    Na seta mi to nie wygląda bo bardzo agresywnie zagrywa, tak jak by chciał mnie typowo wywalić z czymś czego nie jest pewien a co ma jakiś potencjał (parka i runer draw na strita), AJ lub QT, KQ. Na coś takiego w tym momencie obstawiam przeciwnika. Cały czas mam kłopot z rozgrywaniem overpary lub dobrej top pary na takim flopie. Pomożecie ?


    Full Tilt Poker $0.50/$1 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 293402
    The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

    mychucks (SB): $108.80
    LaFamiglia (BB): $149.10
    lootme (UTG): $168.10
    Arefa (CO): $353.85
    Hero (BTN): $100.00

    Pre Flop: ($1.50) Hero is BTN with Q Q
    1 fold, Arefa raises to $3, Hero raises to $10.50, 2 folds, Arefa calls $7.50

    Flop: ($22.50) 7 9 J (2 players)
    Arefa checks, Hero bets $18, Arefa raises to $48, [color=red]Hero.... ?

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    222
    nie napisales jak czesto on calluje 3bety (OOP), ani c/r flopa. do tego nie wiadomo jak Ty grasz - chocby ile 3betujesz. bez tego trudno cokolwiek sensownego napisac.

    ja bym nie wykluczal setow (JJ, moze 99). wysokosc tego c/r jest normalna, szczegolnie, ze kilka turnow mogloby mu zabic akcje.

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    274
    Jedno wg mnie jest oczywiste : gość chce grać z Tobą o stacki. Gdyby chciał Cię wyrzucić mógłby betnąć ponad 3-krotnie albo wręcz wrzucić AI, a tym niezbyt dużym raisem dał Ci oddsy prawie 3:1.

    Nie podałeś zakresu swojego 3-beta, ale jeżeli nie jest zbyt duży, to mógł sądzić, że flop Cię minął, więc ew donkbetem może Cię wyrzucić, a co za tym idzie c/c lub c/r będzie lepszy.

    Może to dorabianie teorii do rozdania, ale z wielkości Twojego beta mógł odnieść wrażenie, że masz gotową rękę, więc jeśli nie podbije zbyt dużo, możesz mieć kłopot z jej zrzuceniem.

    Wg mnie gość ma lepiej (JJ+), chyba, że Ty 3-betujesz bardzo szeroko albo on ch/raisuje top pary.
    Ostatnio edytowane przez OhMikeYes ; 27-09-2009 o 20:45

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Za wysoki c-bet na flopie. Wygląda jak "hej kolego, mam overparę!". Jeżeli CO tak to odebrał to pewnie gra c/r z układami, które Cię biją. No chyba, że jest średnio zdolny i z jakimś AJ go poniosło.

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    ?! od kiedy to bet sizing mowi cos o danej karcie? Ja myslalem, ze to tekstura flopa sie liczy

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    240
    Rozumiem, ze w gre wchodzi tylko fold/shove.
    Kompletne blefy mysle, ze mozna wyeliminowac z jego zasiegu, natomiast jezeli dac mu jakis rozsadny zasiego to:
    JJ+,99,77,AJs,KJs,QTs,J9s,T8s,AJo

    Wrzucajac to do pokerstove wychodzi, ze mamy 37% equity dla takiego zasiegu.

    W zwiazku z tym (ale prosze o sprawdzenie moich wyliczen, bo nie pamietam dokladnie czy dobrze licze):
    1)zakladam, ze przy takim zasiegu nie mamy zadnego folding equity, czyli dostaniemy call w 100%
    EV(shove)= (nasze szanse)*(calkowity pot)- (koszt naszego allina)
    EV(shove)= 0.37*201,5(caly pot, pomijam rake, bo nie wiem ile) - 71.5 (tyle mamy z tylu) = 3.055

    Wiec wychodzi, ze shove jest prawie break even, chyba ze cos licze ?
    Ostatnio edytowane przez robu5t ; 04-10-2009 o 05:09

  7. #7
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez robu5t Zobacz posta
    Rozumiem, ze w gre wchodzi tylko fold/shove.
    Kompletne blefy mysle, ze mozna wyeliminowac z jego zasiegu, natomiast jezeli dac mu jakis rozsadny zasiego to:
    JJ+,99,77,AJs,KJs,QTs,J9s,T8s,AJo
    O 79s zapomniałeś. Zakres wydaje się być OK, ale IMO dużo zależy też od image Hero. Bo osobiście nie grałbym przeciwko murarzowi AJ, w szczególności AJo ze względu na prawdopodobieństwo bycia zdominowanym. Bo chyba przyznasz, że przeciwko takiemu delikwentowi 79 na na flopie A79 wydaje się być mocniejszym układem niż AJ na flopie AQJ. Z kolei przeciwko aggro donkowi ręce typu AJ/KJ wydają się być lepsze ze względu na top pair value - top para to nie monster, ale często się ją trafia i na aggro donka często będzie wystarczająca.

    Cytat Zamieszczone przez robu5t Zobacz posta
    W zwiazku z tym (ale prosze o sprawdzenie moich wyliczen, bo nie pamietam dokladnie czy dobrze licze):
    1)zakladam, ze przy takim zasiegu nie mamy zadnego folding equity, czyli dostaniemy call w 100%
    EV(shove)= (nasze szanse)*(calkowity pot)- (koszt naszego allina)
    EV(shove)= 0.37*201,5(caly pot, pomijam rake, bo nie wiem ile) - 71.5 (tyle mamy z tylu) = 3.055

    Wiec wychodzi, ze shove jest prawie break even, chyba ze cos licze ?
    No IMO źle liczysz - zawyżasz wielkość potencjalnej wygranej a także zawyżasz wielkość potencjalnej przegranej (przecież nie przegrasz tych 71.5 w 100% przypadków).

    W momencie podjęcia decyzji w puli znajduje się 22.5+18+48=88.5. Ponadto jesteśmy pewni, że przeciwnik zawsze sprawdzi naszego pusha, a więc dodatkowo możemy wygrać 71.5 ponieważ taki jest efektywny stack w tym momencie. Wobec tego w sumie możemy wygrać 88.5+71.5=160 (a nie 201.5) inwestując przy tym 71.5. Wobec tego EV=0.37*160-0.63*71.5=14.15. Więc push jest opłacalny (przy założeniu w/w zakresu przeciwnika). Jeśli chodzi o rake, to niewiele on zmniejsza EV ponieważ rake i tak osiągnął już capa i nie wygramy 160 tylko prawdopodobnie 157 lub 158.

    Cytat Zamieszczone przez WOJGOLEE Zobacz posta
    Na seta mi to nie wygląda bo bardzo agresywnie zagrywa, tak jak by chciał mnie typowo wywalić z czymś czego nie jest pewien
    A tak poza tym to nie rozumiem, dlaczego tak wielu ludzi myśli że jeśli ktoś betuje/raisuje grubo to "zawsze" ma słabo. IMO jest zupełnie odwrotnie. Poza tym ten raise wcale nie był specjalnie duży - o (niecałe) pół puli raptem.

    jdx
    Ostatnio edytowane przez jdx ; 04-10-2009 o 14:05

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    240
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    O 79s zapomniałeś. Zakres wydaje się być OK, ale IMO dużo zależy też od image Hero. Bo osobiście nie grałbym przeciwko murarzowi AJ, w szczególności AJo ze względu na prawdopodobieństwo bycia zdominowanym. Bo chyba przyznasz, że przeciwko takiemu delikwentowi 79 na na flopie A79 wydaje się być mocniejszym układem niż AJ na flopie AQJ. Z kolei przeciwko aggro donkowi ręce typu AJ/KJ wydają się być lepsze ze względu na top pair value - top para to nie monster, ale często się ją trafia i na aggro donka często będzie wystarczająca.
    Dzieki za poprawki, racja oczywiscie

    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    No IMO źle liczysz - zawyżasz wielkość potencjalnej wygranej a także zawyżasz wielkość potencjalnej przegranej (przecież nie przegrasz tych 71.5 w 100% przypadków).

    W momencie podjęcia decyzji w puli znajduje się 22.5+18+48=88.5. Ponadto jesteśmy pewni, że przeciwnik zawsze sprawdzi naszego pusha, a więc dodatkowo możemy wygrać 71.5 ponieważ taki jest efektywny stack w tym momencie. Wobec tego w sumie możemy wygrać 88.5+71.5=160 (a nie 201.5) inwestując przy tym 71.5. Wobec tego EV=0.37*160-0.63*71.5=14.15. Więc push jest opłacalny (przy założeniu w/w zakresu przeciwnika). Jeśli chodzi o rake, to niewiele on zmniejsza EV ponieważ rake i tak osiągnął już capa i nie wygramy 160 tylko prawdopodobnie 157 lub 158.
    aha, dzieki . W takim razie liczac Twoim sposobem, jak policzyc EV call, gdy on zrobi push na flopie zamiast raise'u?
    0.37*(22.5+18+89.5)-0.63*71.5 ?? Czego mi tutaj brakuje?
    Ostatnio edytowane przez robu5t ; 04-10-2009 o 21:12

  9. #9
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez robu5t Zobacz posta
    aha, dzieki . W takim razie liczac Twoim sposobem, jak policzyc EV call, gdy on zrobi push na flopie zamiast raise'u?
    0.37*(22.5+18+89.5)-0.63*71.5 ?? Czego mi tutaj brakuje?
    Niczego tutaj nie brakuje, to jak popełniłem błąd w poprzednich obliczeniach ponieważ owszem, my musimy zainwestować 71.5, ale przeciwnik po naszym pushu będzie miał do dołożenia nie 71.5 tylko 89.5-48=41.5. To oznacza, że możemy wygrać 88.5+41.5=130, czyli EV jest taka sama jak dla w/w calla, tj. 3.055.

    Cytat Zamieszczone przez robu5t Zobacz posta
    EV(shove)= (nasze szanse)*(calkowity pot)- (koszt naszego allina)
    EV(shove)= 0.37*201,5(caly pot, pomijam rake, bo nie wiem ile) - 71.5 (tyle mamy z tylu) = 3.055
    Przyjrzałem się też jeszcze raz Twojemu sposobowi liczenia i jak na mój gust nie jest to liczenie wartości oczekiwanej (zmiennej dyskretnej) zgodne z definicją, tj. z Wartość oczekiwana ? Wikipedia, wolna encyklopedia. I chociaż daje on takie same wyniki, to nazwałbym to raczej liczeniem dochodu, ponieważ wzór ma postać średni_przychód-koszt_inwestycji, gdzie średni_przychód to jest całkowita wielkość puli pomnożona przez twój udział w puli (pot equity). A to wszystko przy cichym założeniu, że pot equity jest równe prawdopodobieństwu wygrania rozdania co w ogólności nie jest prawdą ponieważ nawet w Holdemie są split poty, a w Omaha Hi/Lo są one na porządku dziennym. Eeechhh, takie tam dywagacje.

    jdx

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    A dlaczego nie mozna tutaj do range'a przeciwnika dodac JTs i tego typu sc?

    Ostatnio ogladalem filmik EpicFoldGuya z savvy plus (seria Elements Of A Winner) w czesci 2 byla bardzo podobna sytuacja, kiedy to na over pair poszedl podobny flop tylko 2 karty w kolorze - on to pushowal i mowil, ze push powinien byc lekko EV+, nie pamietam tylko czy uwzglednil wlasnie takie SC w range'u.

    Zastanawiam sie tez czy villain w 100% bedzie sprawdzal push?

    Co do cbeta to moze byc nizszy - tak z 15$ mysle bo i tak ciezko bedzie wrzucic tutaj pushowac na turnie bez jego akcji...

    Definitywnie pushuje tutaj...

    To takie moje donkowe dywagacje

    a co do filmikow EpicFoldGuya to baaaaardzo je polecam, facet jest imo niesamowity. Rewelacyjnie tlumaczy, po jego filmikach moje spojrzenie na pokera bardzo, bardzo sie odmienilo...