Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Bardzo często jak podaje na forum rozdanie gdzie jest limp pf każdy szanujący sie gracz na tym forum karci mnie za takie zagranie. Moje pytania choć dość ogólne brzmią: kiedy limpujemy, kiedy open-limpujemy i czy wogóle?Narazie ogólnie bo może rozwinie sie jakaś wieksza polemika. Na sofcie na którym gram jest to dość często spotykane. Gram NL50,póki co pojedyńcze strzały na NL100 tylko FR.
    Ostatnio edytowane przez gulf ; 21-09-2009 o 21:32

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    274
    Kolega KurtSF nieźle to wyłożył :

    Concept of the Week #6: Isolating Limpers - Micro Stakes Full Ring Games - Micro Stakes Poker Strategy Forum

    WCGRider - niezgorzej, ale nie widzę watku

    W skrócie : nie openlimpujemy nigdy, limpujemy (kontrowersyjne) z kartami dobrymi do multipota (pary, SC) ale tylko z późnych pozycji i przy jak największej ilości limperów (min 2) a i to przy niezbyt agresywnych graczach za nami.
    Ostatnio edytowane przez OhMikeYes ; 21-09-2009 o 21:43

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Krótko i na temat: nigdy nie limpujemy .

    Ciekaw jestem jaka jest idea limpu? Zobaczyć tanio flop? Paradoksalnie często limperzy oglądają go drożej, bo po ich limpie większość dobrych graczy ich przebije. Zamiast zagrać 3BB, wykonują call za 1BB, a ktoś za nimi przebija o pot i w konsekwencji wkładają preflop nie 3 czy 3,5 BB tylko 4,5BB. Przy limpie również nie masz szans na:

    1)zgarnięcie puli przed flopem
    2)zgarnięcie puli na flopie zagraniem kontynuacyjnym ; przy standardowym podbiciu preflop jesteś w stanie na odpowiednich flopach kraść pule, nawet jak nic nie trafisz
    3)wygranie dużej puli, której nie będziesz w stanie zbudować bez raise'a preflop, mimo betów na trzech ulicach

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    274
    Podbiciem zamiast limpu kupuje się często buttona, co samo w sobie ustawia Cię w roli faworyta.

    Jeśli jednak ktoś za Tobą scalluje, to i tak w większości przypadków sfolduje do Twojego Cbeta.

    Jedyna moim zdaniem, ale w praktyce niespotykana przewaga limpa nad przebciem to taka, że jak mocno trafisz flopa i inni również to możesz wygrać wiecej niż 1 BI, co przy podbijanym flopie w większości się nie zdarza, bo najczęściej gra się HU.

    Pozostaje pytanie o granie małych par (22-66/77) z EP : podbicie czy zrzucenie.

    Sam gram w zależności od statów stołu : na pasywnych podbijam, na agresywnych najczęściej zrzucam (szczególnie jeśli po podbiciu z małą parą zobaczą na showdownie z czym przebijałem).
    Ostatnio edytowane przez OhMikeYes ; 21-09-2009 o 22:25

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2006
    Przegląda
    Bielsko / Gliwice
    Posty
    208
    Cytat Zamieszczone przez OhMikeYes Zobacz posta
    Jedyna moim zdaniem, ale w praktyce niespotykana przewaga limpa nad przebciem to taka, że jak mocno trafisz flopa i inni również to możesz wygrać wiecej niż 1 BI, co przy podbijanym flopie w większości się nie zdarza, bo najczęściej gra się HU.
    W praktyce niespotykana głównie dlatego że raczej mało kto chce włożyć dużo pieniędzy w limpowaną pulę - musi trafić naprawdę mocno - a wtedy to już nie wiadomo czy z naszym monsterem jesteśmy jeszcze z przodu

    limp fuj

  6. #6
    No własnie największy problem dla mnie jest z parami 22-77 od utg-MP1-MP2 i konektorami na MP. ja czasami limpuje,rejsuje a czasami zrzucam zeby nie byc czytelnym i to jest chyba zaleta tego limpowania- mixowanie gry. W sumie to głośno myśle i może sie myle. A powiedzcie ile statystycznie gier na NL50, NL100 jest limpownych na waszych softach?