Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36
  1. #21
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    296
    Cytat Zamieszczone przez Mejwon Zobacz posta
    Z ciekaowści jakie kierunki masz na myśli ?
    Informatyka na IiZ

  2. #22
    Jeśli chodzi o liczące się kierunki z Poznańskiej Polibudy to architektura, budownictwo, mechanika i budowa maszyn, informatyka, automatyka i robotyka, może zarządzanie i inżynieria produkcji i może jeszcze jakieś pojedyncze kierunki, reszta jest bo jest i tyle.....praca jest po tych kierunkach co napisałem

    tak czy inaczej wszędzie trzeba ostro zapieprzać

  3. #23
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    296
    Ale to co napisales, to nie jest nic nieslychanego. Tak jest na kazdej uczelni, ze iles kierunkow jest piorytetowych i wybijajacych sie na tle innych, natomiast inne kierunki sa, by uczelnia miala wiecej kasy

  4. #24
    ale ja wcale nie twierdzę, że to są jakieś niesłychane mądrości, próbuję tylko chłopakowi uświadomić, że jak ma robić byle co (czyli jakieś 75% kierunków) to niech sobie odpuści studia póki co i weźmie się za pracę, która da mu cenne doświadczenie, a jak firmie będzie zależało na tym, żeby go awansować to sami mu studia zasugerują

    doświadcznie - tylko to się liczy

  5. #25
    Kiedys jak już planowałem politechnike to te 3 mi chodziły po głowie mechanika i budowa maszyn, informatyka, automatyka i robotyka z przewaga na "mechanika i budowa maszyn"
    No jeszcze zobacze Ten dęblin też mnie kusi .

  6. #26
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    9
    Uczelniom chodzi tylko o kasę.A co pózniej się dzieje z wychodowanymi inzynierami nic ich nie obchodzi.Najczęsciej zgłaszaja sie do UP.

  7. #27
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Jeśli chodzi o PP, to jestem absolwentem telekomunikacji - jeśli z matematyką u Ciebie średnio, to lepiej sobie odpuść - za moich czasów na 1 roku była praktycznie wyłącznie matma (3 przedmioty) i fiza (2) - skończyłem jeden z najlepszych Poznańskich ogólniaków (najlepszy za moich czasów - VIII LO), na profilu mat-fiz-inf i nawet mi i kolegom nie było lekko. Poza tym, każda praca upodla - zostań przedsiębiorcą. A jeśli chcesz już dla kogoś harować, to najlepsze perspektywy dadzą Ci kierunki techniczne i związane z handlem. Jeśli chodzi o zarobki w branży IT to nie daj się zwieść pięknymi historiami o kokosach - w Poznaniu np. limit dla programisty (kierownika małego/średniego projektu, z doświadczeniem, bardzo zaangażowanego itd.) to wg mojej wiedzy koło 6-7k zł na rękę - i to jeśli bardzo dobrze trafisz, bo znam takich, co parę lat po studiach nadal dostają 2,5k na rękę i się cieszą. Znajdź jakąś pasję i zrób z niej pracę, bo za lat parę/naście będziesz już miał mentalność niewolnika/pracownika i będzie po ptokach.

    gl
    wooysiah

  8. #28
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    296
    Jesli chodzi o infe na PP, to powiem tak, matme da sie przebolec i jest tylko na pierwszym semestrze i sa to 3 przedmioty (Matematyka Dyskretna, Analiza i Algebra).

    Jesli chodzi o fize, to dwa semestry 2gi i 3ci.

    Do tego uczelnia oferuje program sponsorowany przez UE zwany "Era inzyniera" wlasnie z tych dwoch przedmiotow, gdzie na poczatku masz obowiazkowy test, a pozniej mozesz sie zalapac na lekcje fakultatywne.

    Wiec co do matmy i fizy, to przy odrobinie checi da sie bez wiekszych problemow przebolec.

    Ale jesli chcesz wybrac Infe, to musisz sie tym na prawde interesowac, znaczy Informatyka, bo inaczej bedzie Ci na prawde trudno.

    A co do pracy po tym kierunku, to z tego co ja wiem, jest na prawde duze zapotrzebowanie i raczej przy odrobinie checi nie ma wiekszych problemow.

  9. #29
    Jeszcze mi przyszła do głowy taka myśl jak "prawo". Jednak słyszełem ,że dostać aplikacje a poźniej dobrą prace to jednak idzie po znajomościach. Czy ktoś mógłby wypowiedzieć sie na ten temat ?

  10. #30
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    w komorniczym srodowisku na pewno, nie wiem jak jest z sedziami i prokuratorami... Zawsze mozesz kancelarie swoja zalozyc. Ale sporo roboty Cie czeka, kwiatki jak Prawo Rzymskie etc