Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39
  1. #1
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Zawsze twierdziłem, że przeciwko jednemu przeciwnikowi KK to never fold pre. Ale pod wpływem forumowych ekspertów zacząłem to zmieniać. Co myślicie o tym?

    Seat 1: AeonX ($94.57 in chips)
    Seat 2: HERO ($62.31 in chips)
    Seat 3: manppok ($45.51 in chips)
    Seat 4: DelGua ($54.69 in chips)
    Seat 5: guidocv ($22.69 in chips) DEALER
    Seat 6: Carebear1979 ($48.50 in chips)
    Seat 7: geryggg ($60.65 in chips)
    Seat 8: RICKYYRICON ($58.52 in chips)
    Seat 9: r3ply777 ($51.63 in chips)
    Seat 10: JonnytheCanon ($26.23 in chips)
    Carebear1979: Post SB $0.25
    geryggg: Post BB $0.50
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to HERO [ ]
    RICKYYRICON: Raise (NF) $1.75
    r3ply777: Fold
    JonnytheCanon: Fold
    AeonX: Fold
    HERO: Raise (NF) $4.25
    manppok: Fold
    DelGua: Fold
    guidocv: Fold
    Carebear1979: Fold
    geryggg: Fold
    RICKYYRICON: Raise (NF) $13.00
    HERO: Fold

    Villain 13/8/3, 3bet pre 3,5. Próbka 4620 rozdań. Czy on tu może mieć AK? Chyba niemożliwe, o QQ nie mówiąc...

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Nie wiem czy przeciwnik nie zasugerował się zbyt małym 3-betem.

    Jeśli obierasz linię 3-bet i fold na 4-beta vs ten przeciwnik, to lepiej ją zmienić na cold call preflop. 3-betem wyrzucisz wszystkie gorsze ręce (twierdzisz, że nie przebijałby z QQ i AK). Call ma o wiele więcej value.

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Przydalyby sie tez Twoje statsy + ofc wiekszy 3bet no i ja mimo wszystko chyba bym to shovnal

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    274
    Średni PFR=8 przekłada się na PFR z UTG=3 do 3.5 czyli standardowe {TT+,AKs,AKo}

    W takim razie zakresem do przebicia powinno być QQ+. Jeśli więc gość nadbija przeciwko QQ+ to imo określa go to na KK+, więc jesteś z tyłu.
    Ostatnio edytowane przez OhMikeYes ; 20-09-2009 o 10:26

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    331
    No nie wiem byc moze ten gracz tez korzystal z pomocy forumowych ekspertow i postanowil zagrac 4bet fold z QQ

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez Tamar Zobacz posta
    Jeśli obierasz linię 3-bet i fold na 4-beta vs ten przeciwnik, to lepiej ją zmienić na cold call preflop. 3-betem wyrzucisz wszystkie gorsze ręce (twierdzisz, że nie przebijałby z QQ i AK). Call ma o wiele więcej value.
    Ale co ja z tymi KK zrobię na dowolnym flopie bez K i A? I tak oddam stacka asom, a jeszcze mogę oddać jakimś SC.

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    Przydalyby sie tez Twoje statsy + ofc wiekszy 3bet no i ja mimo wszystko chyba bym to shovnal
    Ja 12/6/2,7 3bet 2. Jakiej wysokości 3bet?

    No i co z tym showem. Naprawdę? Przecież to murarz jakich mało...

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    A to?

    Seat 1: lithogreg ($12.14 in chips)
    Seat 2: Imsi ($43.00 in chips)
    Seat 3: HERO ($72.50 in chips) DEALER
    Seat 5: toowarminhere ($50.50 in chips)
    Seat 6: Tobias181 ($49.99 in chips)
    Seat 7: wolfVSwolf ($18.40 in chips)
    Seat 8: ebolee ($49.75 in chips)
    Seat 9: NegrVasya ($9.25 in chips)
    toowarminhere: Post SB $0.25
    Tobias181: Post BB $0.50
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to HERO [ ]
    wolfVSwolf: Fold
    ebolee: Fold
    NegrVasya: Fold
    lithogreg: Fold
    Imsi: Fold
    HERO: Raise (NF) $2.00
    toowarminhere: Raise (NF) $6.50
    Tobias181: Fold
    HERO: Raise (NF) $20.00
    toowarminhere: Raise (NF) $50.50
    HERO: Call $30.50

    Tu wydaje mi się jednak że easy call, bo villain dużo bardziej agresywny niż poprzedni: 21/14/3,8, 3bet 4,5 (811 rąk).

  8. #8
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    260
    Ja w pierwszym nie folduje na tego przeciwnika i jesli ma asy to nie sie nie martwie, ale jesli chcesz foldowac to jak mowi tamar call jest lepszy, bo jego range tam to nie tylko AA imo. W drugim insta calluje.

  9. #9
    W pierwszej kolejności bardzo polecam korzystać tutaj ze stat pozycyjnych. Są gracze grający np. 16/12 i z EP podbijają 4% rąk, a są tacy, co mają te staty i podbijają 11% rąk. Jeżeli masz sporą próbkę rozdań to statystyki pozycyjne tutaj są bardzo pomocne.

    Na Twój 3bet bym tutaj nie stackował na jego miejscu QQ ponieważ nie dostałbym akcji od gorszych rąk. Sądzę, że AK również nadaje się insta do mucka. Tak więc jego zakres jeżeli korzysta z PT czy HEMa (a pewnie to robi) to KK+ po 4becie, czasami QQ, AK w około 10% sytuacji. Powinieneś zrzucić, zbyt często grasz na zasięg KK+.

    Co do akcji w pre flopie, call nie jest zły. Sprawdź jakie ma staty, jak często podbija w pre flopie z EP, jak często robi CBta itd. Co robisz na flopie Axx? Jeżeli ma niski CB flop to pewnie przecheka z PP i wtedy pula jest Twoja. Natomiast problem w tym rozdaniu głównie polega na tym, że przy boardzie 25T jak ma JJ, QQ to strasznie ciężko się mu będzie stackować na Twoje nitowe staty Nawet nie głupim pomysłem byłoby callowanie i na niskich boardach reprezentowanie setów przez jakieś 2.5x CB, bo pewnie Twój fold na CBta jest strasznie wysoki A jeżeli na niskich boardach będzie stackować JJ+ to jeszcze lepiej dla Ciebie, bo w long runie zarobisz. Nie bój się grać po flopie, tam najwięcej lików mają Twoi przeciwnicy.

    Ogólnie polecam diametralną zmianę stylu gry: 12/6/2,7 3bet 2, każda statystyka do wymiany. I jeżeli kończysz sesję i grasz czasami z takimi regularsami na stolikach poświęc kilka godzin na analizę tego jak grają. Jakie mają pozycyjne staty, jak grają drawy, ich największe pule czyli z czym się all inowali. Z jakimi rękami dochodzą do 3betów itd.

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    274
    Cytat Zamieszczone przez Destrukt Zobacz posta
    tam najwięcej lików mają Twoi przeciwnicy.
    Może raczej wycieków ew przecieków ?