Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    Witam planuję zakupić kilka książek dotyczących pokera. Na razie jedyne lektury które przeczytałem to tutki na poker strategy i na innych "portalach" tego typu.
    Często też oglądam filmiki pokerowe.
    Planuję zgłębić trochę moją wiedzę i zakupić sobie jakąś ciekawą literaturę.
    Wydaje mi się że mogą być to pozycje ang. [chyba że naprawdę książka bardzo zaawansowana językowo to odpada]
    Planuję kupić takie oto książki:

    Harrington On Hold'em [1-2, 3jkę może też ale jak narazie nie planuję]
    Super System 2
    Play Poker Like the Pros
    oraz Theory of Poker.

    Jeżeli możecie doradzcie jakie książki ew. mi się przydadzą bardziej, lub które z nich byście sobie odpuścili. Oraz ew. w jakiej kolejności polecilibyście mi lekturę tych książek.
    pozdrawiam koper89

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    274
    Jeśli mało grałeś, to ww pozycje (prócz 'Play ..'- której nie znam) ciężko będzie Ci się czytało. I nie mam na myśli języka oryginału.

    Ze swojej strony zaproponowałbym Ci 2 książki Roy'a Rounders'a (cash) albo Little Green Book - Gordona (turnieje). Przesadziłbym pisząc, że czyta się je jak kryminał, ale są zdecydowanie mniej hardkorowe od ww a tym samym lepsze na początek.

    Nie wiem jakie filmy oglądasz, ale wg mnie to najlepsze rozwiązanie. Z jednej strony z reguły są bardziej aktualne od książek, z drugiej praktycznie zawsze lepiej oddają specyfikę gry on-line a z trzeciej - biją na głowę stosunkiem zawartość / czas. Tzn z dobrej serii 5 filmów po 1h każdy dowiesz się więcej niż spędzając np 20+ h czytając książkę.

    Poza tym spora część książek, szczególnie autorów amerykańskich zawiera wg mnie 2-3 razy tyle tekstu co potrzeba do przekazania treści. Ale może to tylko moje wrażenie

    Przewaga książki ujawnia się za to w sytuacji konieczności spędzenia dłuższej chwili w kolejce czy w toalecie

    A co do częstotliwości, polecałbym max 1 książkę na 30k rąk
    Ostatnio edytowane przez OhMikeYes ; 19-09-2009 o 16:56

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    166
    Cytat Zamieszczone przez GorDiaN Zobacz posta
    Książki Hellmutha omijaj szerokim łukiem.
    Możesz rozwinąć dlaczego?

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez GorDiaN Zobacz posta
    Książki Hellmutha omijaj szerokim łukiem. Pozostałe pozycję są niezłe, ale zależy co grasz.
    Obecnie skupiam się głównie na turniejach [niedługo pewnie przesiedlę się na S'n'G] Ale najbardziej to lubię Live

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Roma
    Posty
    1,962
    jesli turnieje to : KILL EVERYONE

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    336
    Dla gry turniejowej zdecydowanie HoH. Książki obejmują podstawy solidnego pokera i pokazuje na czym polega podejmowanie decyzji w oparciu o wszystkie dostepne inforamacje.

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2009
    Przegląda
    Zelów/łódź
    Posty
    46
    Posiadam książkę K. Pawłowicza w pdfie

    Poker współczesny. Texas Hold'den i inne rodzaje pokera

    Chętnych zapraszam do pisania na PW.

    Pozdrawiam

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    199
    Przy grze turniejowej polecam Harrington on Holdem a zwłaszcza część III, która jest super bo ma formę testu gdzie za podejmowane decyzje przyznawane są pkt i dokładnie wyjaśnione jest dlaczego taka akcja, a nie inna jest poprawna.

    Nie wiem jakie filmy oglądasz, ale wg mnie to najlepsze rozwiązanie
    Zależy co kto lubi. Moim zdaniem książki są o niebo lepsze, bo bardziej przedstawiają mechanizm podejmowania decyzji, a nie tylko wynik !! Oczywiście filmy są też użyteczne ale nie na początek.

    Co do książek Hellmutha zgodzę się z przedmówcami i też się na nich zawiodłem. Są pisane w dziwny sposób chyba bardziej przeznaczone dla amerykańskich odbiorców. Na pewno jest dobrym graczem ale instruktorem beznadziejnym. (podział przeciwników na słoń, żyrafy czy lwy kompletnie do mnie nie trafia). Formę książek moim zdaniem idealnie ilustruje ten o to film instruktażowy.

    A poza tym graj, graj i jeszcze raz graj. Jeżeli turniej to zaczynaj od 0.10 USD i freerole bez doświadczenia niestety pozostanie to tylko teorią, którą równie dobrze możesz przyswoić ucząc się rachunku prawdopodobieństwa.

    PS. Z doświadczenia (również początkującego gracza) pamiętaj o bankroll management !!!

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    199
    Cytat Zamieszczone przez jeffrey Zobacz posta
    W jakich serwisach masz wykupiony abonament, ze wysnuwasz takie wnioski?
    Ok to uściślę trochę bardziej chodzi mi o filmiki darmowe dostępne na youtube, poker strategy, czy wyszukane ja jakiś forach. Przyznaję się bez bicia z filmikami płatnymi mam zerowe porównanie.

    Jeffrey możesz polecić jakiś fajny serwis gdzie można zobaczyć taki przykładowy film ??

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    274
    Nie do mnie co prawda, ale jeśli Ci to nie przeszkadza to poszukaj na Youtubie Unconventional Wisdom, DJ Senseia i Vanessy Selbst (fslexduck). Nie dla początkujących, jednak.

    Kilkuminutowe dema paruset filmów masz na Deucescracked.com.

    Dla początkujących (FR) : Baby Steps, From the Ground Up i To Nit or Not to Nit