Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    222
    4bet squeeze pf. Jeśli MP otwierał 33% rąk, to CO mógł go swobodnie 3betować z AT, KQ, 99 itd. CC jest fatalny - jesteś OOP w 3osobowej puli z A high. Flop wydaje się zagrany ok.

    Cytat Zamieszczone przez Lubczyk Zobacz posta
    A może check/miniraise i jeżeli przeciwnik postawi nas na all-inie, to fold, bo musi miec naprawde silna reke (TT,77) i jestesmy drawing dead?
    Ck/minraise/f to wywalanie kasy, bo on się będzie stackował nie tylko z TT i 77.

    jdx, w #3 piszesz, że c/r jest do dupy, a w #10, że ok?

    "Jest - walisz donkbeta 70+% puli i sprawdzasz ewentualnego AI lub pushujesz prawie dowolny turn jeśli przeciwnik flatnie flopa. Prawie dowolny dlatego, że siódemka na turnie wymaga zastanowienia, być może check-folda."

    Być może?

  2. #12
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Greg Zobacz posta
    jdx, w #3 piszesz, że c/r jest do dupy, a w #10, że ok?
    Wcale tak nie napisałem. Napisałem, że wolę gruby C/R od mini C/R. A tak najbardziej to wolę donkbeta.

    Cytat Zamieszczone przez Greg Zobacz posta
    "Jest - walisz donkbeta 70+% puli i sprawdzasz ewentualnego AI lub pushujesz prawie dowolny turn jeśli przeciwnik flatnie flopa. Prawie dowolny dlatego, że siódemka na turnie wymaga zastanowienia, być może check-folda."

    Być może?
    A to uważasz, że preflop 3-bettor który flatuje donkbeta na flopie zawsze ma tam tylko i wyłącznie pocket parę? A jeśli ją ma, to nigdy jej nie zrzuci? Poza nawet jeśli zawsze sprawdzi z PP to przeciwko QQ i niższym parom mamy 7 outów na zwycięstwo. Przeciwko KK 4 outy, przeciwko AA 1 out na splita. Nawet przeciwko TT mamy 1 outa na zwycięstwo.

    jdx
    Ostatnio edytowane przez jdx ; 21-09-2009 o 12:12

  3. #13
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    222
    OK, teraz widzę.

    Po jego flat callu i na tym turnie jesteś z tyłu. Co bijesz? Co on sfolduje? AT czy JJ (choć pewnie by raisował na flopie) gracz NL100 nie zrzuci. Jedyna Twoja nadzieja, że calluje Cię z 99/88/QJs, ale i tak musisz albo się zestackować albo zaryzkować 1/3 swojego stacka, żeby to sprawdzić (na turnie pot będzie $70, tyle co Wasze stacki). No i nadal nie możesz być pewien, że Cię nie callnie z 99/88.

    Szczerze mówiąc nie rozumiem Twoje toku rozumowania. Stawiasz się w jakimś mega trudnym spocie z A high.
    Ostatnio edytowane przez Greg ; 21-09-2009 o 13:26

  4. #14
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Greg Zobacz posta
    Szczerze mówiąc nie rozumiem Twoje toku rozumowania. Stawiasz się w jakimś mega trudnym spocie z A high.
    Jeśli cały czasz mówimy o sytuacji gdy na turnie spadnie trzecia siódemka, to sporo zależy od wielkości donkbeta na flopie. I tak jeśli donkujesz flopa za 20 (64% puli) to przeciwnik musi spasować na pusha na turnie w co najmniej 41% przypadków. Jeśli donkujesz za 24 (76% puli) to przeciwnik musi spasować w 36% przypadków. Zakładając, że jego zakres to 88+ (33 kombinacje) i że z tego zakresu spasuje 88-99 (12 kombinacji), to oznacza, że spasuje 36% swojego zakresu. Anyway, niezbyt dużym kosztem lub wręcz za darmo można wyrobić sobie image (aggro-)donka (jeśli zostaniemy sprawdzeni) - super sprawa przy późniejszym "szybkim" rozgrywaniu monsterów. Ponadto zupełnie niweczymy jego ewentualny floating z jakimś AQ przykładowo. A tak poza tym to przecież wcale nie twierdziłem, że z automatu należy się stackować gdy na turnie spadnie trzecia siódemka. A nawet zaznaczyłem, że trzeba się zastanowić.

    jdx

  5. #15
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    222
    Te obliczenia są gubiące. Przede wszystkim w trakcie rozdania nie jesteś w stanie ich zrobić. Lepiej sprowadzać decyzje do jak najprostszych i w tej konkretnej sytuacji check-foldnąć.
    Ostatnio edytowane przez Greg ; 21-09-2009 o 15:40

  6. #16
    jdx zawyża poziom forum, vote ban

  7. #17
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Problematyczna linia na flopie wynika z błędu preflop.

    Autor nie podał co prawda statów 3-betującego gracza, ale myślę, że w jakiś 90%+ z 88/99 na BT by nie przebijał, tylko grał cold call.

  8. #18
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Greg Zobacz posta
    Przede wszystkim w trakcie rozdania nie jesteś w stanie ich zrobić.
    Zgoda, chociaż wystarczy do tego podstawówka, to chyba nikt nie jest w stanie ich zrobić w pamięci w ciągu typowych 15 sekund. Ale przecież można sobie symulować różne sytuacje z ołówkiem na kartce papieru a później grać tak z grubsza na autopilocie.

    Cytat Zamieszczone przez Greg Zobacz posta
    Lepiej sprowadzać decyzje do jak najprostszych i w tej konkretnej sytuacji check-foldnąć.
    Popieram, ale chyba nie zawsze się tak da. A tak poza tym to co jakiś czas warto uskutecznić jakiś fancy play, szczególnie wtedy, gdy kisimy się w stałym gronie dobrze sobie znanych regularsów.

    Cytat Zamieszczone przez Tamar Zobacz posta
    Problematyczna linia na flopie wynika z błędu preflop.
    Błąd błędem, ale ja będąc na miejscu przeciwnika z powodu tego błędu i pokazania przez Hero siły na flopie (obojętnie czy C/R czy donkbet) obawiałbym się przyslołplejowanego AA tudzież KK. Oczywiście w zależności od statów Hero. Bo szukanie szczęścia z niską PP/SC w tej sytuacji (3-bet czyli słabe implied odds + otwarta akcja) wydaje się być cokolwiek gamblerskie i mało prawdopodobne. Aczkolwiek możliwe.

    jdx

  9. #19
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    222
    Cytat Zamieszczone przez kwoka Zobacz posta
    jdx zawyża poziom forum, vote ban
    +1 (żart)

    jdx, ja nie mam nic przeciwko fancy play, ale żeby ją stosować trzeba umieć grać, a żaden gracz NL100 nie umie. I nikogo nie obrażam oczywiście, bo sam gram nawet niżej, lol.

    pozdr.;]