Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    166
    Nie będę tłumaczył dlaczego akurat call, a nie raise preflop, grając już jakiś moment z przeciwnikiem czułem, że zrzuci wszystko gorsze a zrobi push z AA,KK, AK i może QQ. No więc flop trafiam marzenie i czek/raise AI wydaje mi się dobrym zagraniem(?). Stawiam przeciwnika na taki zakres: TT+,AJs+,KQs.
    Gość, który callował to już donk totalny (42/33) i tu co do zakresu jego ręki to mogę jedynie zgadywać(myślałem że na preflopie zrzuci)...

    Pytanie brzmi:
    1)jest możliwość inaczej to na flopie zagrać jak już się trafiło prawie idealnego, żeby wrzucić cały stack ?

    2)przyjmując,że to my jesteśmy jako ten co 4betował preflop i mamy overparę na tym flopie - czy stackowanie się z nią bo c/r przeciwnika może być na semiblefem na kolor jest dobrym zagraniem?

    (ostatnie sesje obfitowały w akcje gdzie byłem z jednej lub drugiej strony w rozdaniu i nie jestem pewien czy mój tok myślenia w takich sytuacjach jest prawidłowy... Ja bym się stackował i mając overparę i mając tak mocny draw na takim flopie, czy w obu przypadkach jest to prawidłowe ?)


    Full Tilt Poker $0.50/$1 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 282208
    The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

    matyr3al (MP): $201.55
    brkbuthappy (CO): $107.55
    testgdf (BTN): $209.65
    reemas3 (SB): $100.00
    Hero (BB): $100.00
    LirarDanne (UTG): $276.35

    Pre Flop: ($1.50) Hero is BB with A K
    1 fold, matyr3al raises to $3.50, brkbuthappy raises to $10.30, 2 folds, Hero calls $9.30, matyr3al calls $6.80

    Flop: ($31.40) 7 T 7 (3 players)
    Hero checks, matyr3al checks, brkbuthappy bets $22.30, Hero raises to $89.70 all in, matyr3al folds, brkbuthappy calls $67.40

    Turn: ($210.80) 9 (2 players - 1 is all in)

    River: ($210.80) 8 (2 players - 1 is all in)

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    156
    ja tam z AKs izi push pf bez pozycji

    a flop - c/r - perfekt

  3. #3
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez WOJGOLEE Zobacz posta
    1)jest możliwość inaczej to na flopie zagrać jak już się trafiło prawie idealnego, żeby wrzucić cały stack ?
    Jest - walisz donkbeta 70+% puli i sprawdzasz ewentualnego AI lub pushujesz prawie dowolny turn jeśli przeciwnik flatnie flopa. Prawie dowolny dlatego, że siódemka na turnie wymaga zastanowienia, być może check-folda. Reasumując, C/R jest IMO do dupy ponieważ masz drawa i chociaż jest to mocny, "wysokoprocentowy" draw, to chcesz dać przeciwnikowi jak najwięcej okazji do spasowania jego potencjalnej overpary z którą masz mniej więcej flipa. Natomiast po C/R AI przeciwnik będzie praktycznie zmuszony do calla ze względu na pot odds jeśli ma jakąś średnio-wysoką pocket pair. A tego w tym konkretnym przypadku nie chcesz.

    Cytat Zamieszczone przez WOJGOLEE Zobacz posta
    2)przyjmując,że to my jesteśmy jako ten co 4betował preflop i mamy overparę na tym flopie - czy stackowanie się z nią bo c/r przeciwnika może być na semiblefem na kolor jest dobrym zagraniem?

    (ostatnie sesje obfitowały w akcje gdzie byłem z jednej lub drugiej strony w rozdaniu i nie jestem pewien czy mój tok myślenia w takich sytuacjach jest prawidłowy... Ja bym się stackował i mając overparę i mając tak mocny draw na takim flopie, czy w obu przypadkach jest to prawidłowe ?)
    Ja tutaj nie widzę 4-beta preflop, widzę natomiast 3-beta. W każdym bądź razie będąc na miejscu przeciwnika w takiej sytuacji stackowałbym się z FD, jakimś combo drawem tak jak tutaj, KK+ i QQ/JJ w zależności od reada. TT/77 oczywiście też. W każdym bądź razie do stackowania się wolałbym NFD niż QQ/JJ ponieważ z drawem nigdy (a w tym przypadku zazwyczaj) nie jestem drawing dead. Ale tak jak napisałem w innym wątku - nie spodziewaj się, że jesteś dużym faworytem mając overparę. Aczkolwiek dużym underdogiem (z drawem) też raczej nie jesteś.

    EDIT: Aha, cold call OOP 3-beta z AKs nie zamykając akcji jest IMO turbo fiszowski.

    jdx
    Ostatnio edytowane przez jdx ; 16-09-2009 o 07:40

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    166
    Większość z graczy na takim flopie myśli tak:

    - mam overparę - gość może mieć draw na kolor lub nizszą parę, stackuję się tutaj

    - mam b.mocny draw - gość może mieć nizszy draw lub parę (overparę), którą zrzuci do pusha, stackuję się tutaj

    Idąc tym tokiem myslenia za każdym razem, koniec końców wychodzimy na zero (???), może jednak nie ???

    Czy są jakieś alternatywne linie, tak aby grając przez długi okres czasu takie sytuacje i wiedząc,że większość graczy myśli według schematu wymienionego powyżej być jednak +EV ???

    Jedną alternatywę podał już kolega JDX, są jakieś inne sugestie sprawdzone w praktyce ?

  5. #5
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    469
    Hmm 42/33. Przez jakis czas gralem po pijaku agresywnym stylem, mialem stats cos kolo 37/27 i wcale nie nazwalbym siebie donkiem, bo czesalem totalnie (okolo 4k rak, baaardzo wysoki winrate) nie wiem, czy w moim przypadku na dluzsza mete przyniosloby to korzysc, ale mysle, ze dobry LAG moglby spokojnie wymiatac z takim statsem.

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    Cytat Zamieszczone przez Igas Zobacz posta
    dobry LAG moglby spokojnie wymiatac z takim statsem.
    +alkohol=lepiej nie dosiadac sie do jego stolu

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    166
    Coś nie tak z tymi moimi pytaniami, że żadnej odpowiedzi ?... Tyle mądrych, wygrywających graczy i nikt nic sensownego nie odpisze ? I jak tu się ma człowiek dalej rozwijać...

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Nie wiem jakie staty ma przeciwnik, który 3-betuje, ale jak dla mnie świetny spot do 4-beta preflop, tymbardziej, że nie masz pozycji. Nie trafisz A,K na flopie i musisz odpuścić, jeśli zaczepisz TP przeciwnik pewnie nie odda całego stacka.

  9. #9
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    268
    A może check/miniraise i jeżeli przeciwnik postawi nas na all-inie, to fold, bo musi miec naprawde silna reke (TT,77) i jestesmy drawing dead?

  10. #10
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Lubczyk Zobacz posta
    A może check/miniraise i jeżeli przeciwnik postawi nas na all-inie, to fold, bo musi miec naprawde silna reke (TT,77) i jestesmy drawing dead?
    Hehe, tricky i ma szansę zadziałać. Ale myślę, że częściej jednak nie zadziała przy tych stackach ponieważ koleś z KK+,TT,77 i być może z QQ/JJ po prostu zapoda pusha i już. A jak niechcący ma notatki że jesteś zdolny do takiego zagrania to zrobi to z any two. Ewentualnie wybierze alternatywną linię w postaci flata na flopie i evaluate turn. Osobiście wolę gruby C/R tak jak u Hero - jednoznacznie daje do zrozumienia przeciwnikowi że to nie są żarty i że musi wygrać na showdown. Poza tym myślę, że po akcji cbet-mini CR większość przeciwników z monsterem po prostu flatnie flopa - bo jeśli już w ogóle bawimy się w slołplej, to to jest IMO idealne miejsce do jego zastosowania.

    Cytat Zamieszczone przez WOJGOLEE Zobacz posta
    Idąc tym tokiem myslenia za każdym razem, koniec końców wychodzimy na zero (???), może jednak nie ???

    Czy są jakieś alternatywne linie, tak aby grając przez długi okres czasu takie sytuacje i wiedząc,że większość graczy myśli według schematu wymienionego powyżej być jednak +EV ???
    To wszystko to są "close situations" i IMO w długim terminie będzie zarabiał po prostu bardziej agresywny gracz ale jednocześnie taki, który jest zdolny również do trudnych foldów.

    jdx