Strona 26 z 31 PierwszyPierwszy ... 162425262728 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 303
  1. Cytat Zamieszczone przez Kwasss Zobacz posta
    Walutę rozliczeniową czyli walutę w której ma być karta wybierasz taką w jakiej będziesz najczęściej wypłacał, wtedy nie liczą za przewalutowanie. Jeśli w złotówkach to wybierasz PLN. Więc jeśli posiadasz konto w euro i wybierzesz walutę rozliczeniową euro a będziesz wypłacał złotowki będzie opłata za przewalutowanie.
    Wówczas i tak i tak będziesz miał przewalutowanie z 2% prowizją pomiędzy kontem MB (EUR) a kartą (PLN), więc na jedno wychodzi, a jakbyś wyjechał za granicę i wypłacał EUR wówczas będziesz miał dwukrotne przewalutowanie.

  2. #252
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Ostrowiec Św.
    Posty
    119
    Mylisz się kolego nie ma przy tej opcji konto MB (EUR) karta (PLN) prowizji przewalutowania

  3. #253
    zapytalem u zrodla i sprawa wyglada nastepujaco:
    1. konto w euro, karta w pln - mb pobiera oplate w wysokosci 2% za przewalutowanie.
    2. konto w euro, karta w euro - mb nie pobiera prowizji w tym przypadku, pobiera ja natomiast mastercard. mb nie jest w stanie udzielic informacji o wysokosci tej oplaty (albo nie chce tego zrobic).
    szukalem na necie ile mastercard sobie spiewa za przewalutowanie, ale jasnej odpowiedzi nie znalazlem (anyone?). wyszukalem natomiast w ofercie wbk karte prepaidowa mastercard i u nich oplata za przewalutownie to 3%.
    teraz pytanie brzmi: lepsze pewne 2% przy opcji 'konto w euro, karta w pln', czy bog-wie-ile przy opcji 'konto w euro, karta w euro'?^^
    albo jeszcze inaczej, czy ktos ma konto w euro i karte w euro i moze udzielic 100% PEWNEJ informacji o wysokosci prowizji, lub jej braku przy wyplacie w pln?

  4. #254
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Rzeszów
    Posty
    2,180
    Nie da sie wyliczyc czy jest to 2 czy 3 czy 5% gdyz niewiadomo po jakim kursie wyplacamy z bankomatu.

  5. #255
    @pasiek
    roznice w kursie to osobna kwestia.
    2% w wypadku przewalutowania przez mb z euro na pln jest stala oplata dodatkowa. roznice w kursie sprawia, ze te 2% beda naliczone od takiej, czy innej kwoty, ale zawsze bedzie to dodatkowe 2%, ktore mb mi 'zabierze'.
    pytanie, czy ta dodatkowa oplata (jesli istnieje) jest w wypadku posiadania zarowno konta jak i karty w euro wyzsza, czy nizsza niz 2%. support mb niestety nie udziela takiej informacji, bo w takim przypadku przewalutowaniem zajmuje sie mastercard, a nie mb.
    mam nadzieje, ze to co napisalem jest z grubsza jasne.

  6. #256
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    204
    Cytat Zamieszczone przez leadzepp Zobacz posta
    Witam, miałem dziś problem z wypłatą z bankomatu wbk za pomoca kary moneybookers. na monitorze pojawiła się informacja że wypłata nie może zostac zrealizowana z powodu braku autoryzacji. Kasę z konta pobrało a ja jej nie dostałem i nie wiem teraz co robic. Miał ktoś kiedyś podobną sytuację? Jakieś pomysły dlaczego i co dalej?
    to samo miałem dzisiaj - mam nadzieje, że też kasa wróci bez problemu
    nie polecam WBK

  7. #257
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Witam.
    Trochę przesada, że zjada mi 7zł przy każdej wypłacie.
    Np:
    275398389 27 May 10 03:21 Wypłata gotówki Opłata -7.43 przetworzony 960.92

  8. #258
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    124
    Anoxic te 7zl to jest 2e które pobiera MB przy wyplatach z bankomatu. Jeśli placisz w terminalu nie ma tej oplaty.

  9. #259
    Panowie co w sytuacji gdy mb pobralo kase z a bankomat nie wydal???

  10. #260
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Kraków/Radom
    Posty
    217
    czy ktos sie orientuje czy jest jakis limit dzienny ilosci transakcji kartą?
    zrobilem dziś kilka płatnowsci chyba 4 lub 5 kartą na kwote ok 400zl łacznie, nastepenie w kolejnym punkcie odrzucono mi transkacje, podobnie w kolejnym
    kasa na kocie po zalogowaniu jest normalnie, wiec srodkow nei brakowalo
    Czy ktos mial podobnie i czy jutro juz normalnie bede mogl korzystac z karty?