Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33
  1. #1
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    221
    Hej,

    wczoraj drugi dzien z rzedu dostalem lanie (4 porazki z rzedu, w sumie 2 wins 8 loses w ostatnich 10 grach). Znowu usiadlem do gry zmeczony po 9 godzinnym dniu pracy, spiacy (po 12-tej wieczorem, a pracuje od 7-mej rano), stiltowany (slowplayowalem trojke asow i oberwalem od T-high backdoor flusha). W dodatku nie bardzo mi sie chcialo grac, ale postanowilem grac codziennie po 5-6 pojedynkow (zeby wyrobic ok 150-200 miesiecznie) wiec chcialem byc konsekwentny:/ no i bach.

    Oczywiscie nie powinienem grac w takim stanie emocjonalno-fizycznym (tu przestroga) no ale coz, stalo sie Pocieszajace jest tylko to, ze przeciwnicy przynajmniej byli solidni (kazdy z nich mial ROI na poziomie 15-20%) a nie jakies donki.

    Moje pytanie dotyczy stop lossa - czy stosujecie jakis? A moze gracie seriami (np. 3-4 gry i przerwa, bez wzgledu na to jak idzie)?

    U siebie zauwazylem prawidlowosc, ze gram lepiej jak gram np 4 lub wiecej serii po 2 gry rozlozone w ciagu calego dnia. Mniej sie nuze, mam swiezszy umysl i chec do gry, a co za tym idzie bardziej sie skupiam na kazdym zagraniu. Rowniez mniej tiltuje, nawet jak zaliczam bad beaty (jakos te porazki rozkladaja sie na serie i nie uderzaja w moja pewnosc siebie tak bardzo).

    Inna sprawa to nastroj. Kiedys czytalem wywiad z Patrikiem Antoniusem, ktory zwrocil uwage jak wazna jest kondycja fizyczna. Tutaj podal przyklad, ze tracil sporo pieniedzy siadajac do gry z bolacymi plecami

    Zauwazylem ze ja rowniez lepiej gram jak zrobie np. pare km truchtem po parku, 200 brzuszkow itp. Nie wiem, moze dodatkowy doplyw endorfiny pobudza jakos moje szare komorki do myslenia Dodatkowo musze miec pelen komfort psychiczny, np. pozalatwiane wszystkie wazne sprawy. Wtedy nic nie mam na glowie i jedyne o czym mysle podczas gry to poker.

  2. #2
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    156
    Ja zaczalem grac HU sng wlasnie kilka dni temu. Wg mnie najlepiej grac jak najwiecej.

    Jak grasz np 2 na raz, to moze sie zdarzyc ze przegrasz jakies KK na A2, parke na Ax, a pozniej odpalisz 3 i przegrasz kolejnego flipa i zaczyna sie tilt.

    Ja polecam odpalac po 4 na raz i miec caly czas 4 (czyli caly czas uzupelniac). Wtedy nie tiltujesz, bo masz wiekszy obrot i mozesz rozegrac nawet 20-30/h. Starczy Ci Roi 5-10%, jak masz RB , to wyjdzie Ci na pewno wiecej niz 200$ nawet na 2$ HU.
    [oczywiscie mozesz grac i 6-8 ale ja np nie ogarniam wiekszej ilosci).
    To samo uwazam jest w zwyklych sng, jak musisz pushowac i czesto sa filpy, to nie odczuwasz tak przegranych jak grasz kilkanascie, czasem nawet nei pamietasz.

    A i racja, ze nie mozesz o niczym myslec, jak mam cos zrobic to zawsze robie przed gra, bo pozniej staram sie jak najszybciej skonczyc gre, bo mi sie spieszy, a co za tym idzie popelniam bledy.

    Dodskowo mozesz ustalic, ze jak przegrasz np. 10bi to przerwa, jesli przez to grasz gorzej, bo jesli nie to nie ma sensu.
    Ostatnio edytowane przez k00ky ; 15-09-2009 o 10:48

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    152
    Jak grasz 4 na raz to jestes w stanie ogarnac betting patterns tych kolesi, czy korzystasz z jakiegos huda?

    W zwyklych sng duzo latwiej jest grac kilka na raz szczegolnie jak grasz tight.

    Co do tilta to w pokerstars jest fajna opcja zeby zagrac jeszcze raz z danym osobnikiem (jak sie obaj zgodzicie). Jesli cie wyfiszowal to jest szansa ze sie odkujesz

  4. #4
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    697
    tia, ja wczoraj AK vs AA a pozniej AK < 66 bo zagralismy ponownie ,

    choc ja HU to grywam dla przyjemnosci od czasu do czasu i tyle

    FTP ma te opcje tak samo do zagrania ponownie.

  5. #5
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    520
    Cytat Zamieszczone przez k00ky Zobacz posta

    Ja polecam odpalac po 4 na raz i miec caly czas 4 (czyli caly czas uzupelniac).
    Cytat Zamieszczone przez k00ky Zobacz posta
    Ja zaczalem grac HU sng wlasnie kilka dni temu. Wg mnie najlepiej grac jak najwiecej.

    You made my day!!!!!!!!!!!!!!

    Wez trenuj ... moze otworzysz 8 okienek HU sng .... i tez caly czas uzupelniaj ......ja jebie - co ty palisz czlowieku

    @MrLebowski

    Jesli moge Ci cos poradzic to nie rob czegos takiego jak " musze zagrac 6 w danym dniu ", czy np musze zarobic tyle i tyle ....zdecydowanie lepiej w ogole nie zagrac przez 2 dni i jak bedziesz swiezy wrocic i zrobic troche wiecej niz grac na sile....
    4 porazki z rzedu to standard i kompletnie sie tym nie przejmuj .... jak zlapiesz z 2 serie po 12 in a row .... to wtedy wiesz ze jest cos nie tak .....

    Pozdroowki
    Ostatnio edytowane przez teki ; 15-09-2009 o 13:34

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    156
    stary nie wiem co Cie rozsmieszylo, moze mi wytlumacz?

    Moze najlepiej grac 1 na raz i do smierci grindowac 5.25-10.5$

    Po 2 grasz 8 dziennie masz zle i dobre dni, grasz 100 kazdy dzien jest ok, bo masz duza probke, tak samo sng.

    Gralem dony i 9os turbo, po 100-120 to sie nie zastanawialem, ze przegralem jakies pojedyncze przez pecha

    Po 3 masz corz lepsze umiejetnosci co przydaje sie nie tylko w HU (mozliwosc dokladania kolejnych stolikow) ale tez o wiele lepiej grasz w poznych fazach sng na kilku stolach.

    Teraz sobie policz grajac 8 dziennie po 10$, przy Roi 10% wyrobisz jakies 240$, wiec przejscie na 20$ zajmie Ci ponad pol roku (jak grasz zgodnie z BM), wiec nie wiem po co wtedy grac skoro na cash nl25 przy winrate = 3ptbb na 100 bys mial wiecej.


    Cytat Zamieszczone przez rusolis Zobacz posta
    Jak grasz 4 na raz to jestes w stanie ogarnac betting patterns tych kolesi, czy korzystasz z jakiegos huda?

    W zwyklych sng duzo latwiej jest grac kilka na raz szczegolnie jak grasz tight.
    Korzystam z HUDa, 4 na raz gra mi sie ok, jest sporo czasu, gram dosc loose otwoeram z 80% z buttona. Mysle, ze jak pograsz kilka dni 2, dolozysz pozniej 3 i znow za jakis czas 4 to nei bedziesz mial problemow.
    Ostatnio edytowane przez k00ky ; 15-09-2009 o 13:56

  7. #7
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    520
    Cytat Zamieszczone przez k00ky Zobacz posta
    stary nie wiem co Cie rozsmieszylo, moze mi wytlumacz?
    Nic nie bede tlumaczyl bo mi sie nie chce ....
    Fajne masz spekulacje po tygodniu gry HU .....
    Rozsmieszylo mnie to ze gadasz bzdury - i jeszcze sie tym chwalisz
    Mam tylko nadzieje ze ludzie ktorzy beda chcieli zaczac sie uczyc HUsng nie wejda wlasnie na twoj post - bo bardzo szybko zbankrutuja i sie zniecheca....- stad moja riposta na " twoje cudowne wyliczenia"
    Pozdrawiam i zycze powodzenia .....

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    342
    Cytat Zamieszczone przez teki Zobacz posta
    Nic nie bede tlumaczyl bo mi sie nie chce ....
    Fajne masz spekulacje po tygodniu gry HU .....
    Rozsmieszylo mnie to ze gadasz bzdury - i jeszcze sie tym chwalisz
    Mam tylko nadzieje ze ludzie ktorzy beda chcieli zaczac sie uczyc HUsng nie wejda wlasnie na twoj post - bo bardzo szybko zbankrutuja i sie zniecheca....- stad moja riposta na " twoje cudowne wyliczenia"
    Pozdrawiam i zycze powodzenia .....
    +1

  9. #9
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    114
    husng to nie jest zwykle sng. nie podlapiesz readow grajac kilka stolow na raz. szczegolnie na wyzszysz stawkach i wlasnie dlatego, zeby kiedys na nie wejsc, warto uczyc sie pozadnej gry na jednym stoliku niz botowania na N stolach. najlepszym udaje sie grac wiecej niz jeden. ale jak zaczales grac 'niedawno' to nie jestes najlepszy jeszcze

    grajac sng dobijalem do 10 stolow i sie nie gubilem, grajac 6max cash moge sobie grac 5 na lekkim automode, ale i tak w pelni swiadomy tego co sie dzieje w grze jestem na maksymalnie 2 stolach. w headsup wiecej jak 1 sobie nie wyobrazam.

  10. #10
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    114
    a jesli chodzi o glowny watek:

    dopoki czuje, ze moja gra jest ok, to gram, nie mam stop lossow etc. nawet jak przegram kilka buyinow z rzedu.

    czasem tylko zapala mi sie swiatlo, tzw. 'wtf' no i wtedy robie przerwe, wertuje hh z kilku ostatnich meczy, sprawdzam czy na pewno nie mam sobie nic do zarzucenia. jesli nie, to wracam dalej do gry. jesli jakies rece sa mocno dyskusyjne, to niechetnie, ale wrzucam na luz i ide cos o poksie czytac, analizujac to rozdanie na mozliwe sposoby

    najwazniejszym skillem w pokerze jest swiadomosc swoich dobrych decyzji. jak jestes przekonany, ze grasz ok, to chocbys 7 BI wtopil z rzedu, to z rownowagi cie to nie powinno wyprowadzic. jesli wyprowadza skoncz i pracuj nad zrozumieniem wariancji i dobrym mindsetem, fajnie to opisal jman28 na 2p2:
    'Don't hope your opponent bets the turn so you can checkraise. Don't get mad when he pots the river when you have 3rd pair. Don't pray for a King to flop. Every card that falls, and every action that your opponent takes is simply another opportunity for you to make the correct decision.'