Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    152
    Na riverze kompletuje kolor. Sa tylko 2 karty ktore daja wyzszy kolor. Przeciwnik prawie na 100% tez ma flusha. Raise czy call?

    Wrzucam to rozdanie bo generalnie nie potrafie ocenic sily flusha przy powiedzmy 4-ech treflach na stole.

    Jesli dam min raise i wygram, to niewiele zarobie, a jesli mnie przebije all-in to bede musial sprawdzic i najczesciej przegram.

    Jesli ja przebije all-in, to wydaje mi sie, ze przeciwnik sprawdzi mnie tylko z lepszym flushem.

    PokerStars Game #32755932200: Tournament #194858789, $2.00+$0.20 USD Hold'em No Limit - Level IV (25/50) - 2009/09/12 12:46:43 ET
    Table '194858789 5' 9-max Seat #5 is the button
    Seat 1: aj4runner (2875 in chips)
    Seat 2: KN981990 (3635 in chips)
    Seat 3: #1PAPAW (3435 in chips)
    Seat 4: NaKlau (1425 in chips)
    Seat 5: Fon Manor (1480 in chips) is sitting out
    Seat 6: CaSeoMG (4040 in chips)
    Seat 7: rusolis (1535 in chips)
    Seat 8: meemo (4205 in chips)
    Seat 9: VidSicious (825 in chips)
    CaSeoMG: posts small blind 25
    rusolis: posts big blind 50
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to rusolis [8d Tc]
    meemo: calls 50
    VidSicious: folds
    aj4runner: folds
    KN981990: folds
    #1PAPAW: folds
    NaKlau: folds
    Fon Manor: folds
    CaSeoMG: calls 25
    rusolis: checks
    *** FLOP *** [8c Jc 9c]
    CaSeoMG: checks
    rusolis: bets 100
    meemo: calls 100
    CaSeoMG: calls 100
    *** TURN *** [8c Jc 9c] [7d]
    CaSeoMG: checks
    rusolis: bets 200
    meemo: calls 200
    CaSeoMG: calls 200
    *** RIVER *** [8c Jc 9c 7d] [Ac]
    CaSeoMG: bets 150
    rusolis: ???

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    307
    Tak w ogóle na początek to za mały bet na turnie, dobrze liczę że za 200 a w puli 450? oddsy zajebiste na call ze wszystkim co łapie strita lub kolor.
    Dziwny mini-raise na riverze, ale równie dobrze może to oznaczać najwyższy kolor ale równie dobrze coś w stylu two-pairs lub top-pair (choć moim zdaniem ten przeciwnik raczej bez koloru) ale gram zachowawczo i robię tylko call. Dodatkowym atutem że zostaje mi jeszcze trochę do gry. Takie moje zdanie.

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    Na river na pewnie nie raisuję, bo wtedy zamieniasz rękę w blef, a jakieś tam showdown value masz, więc easy call, biorąc pod uwagę wielkość podbicia.

  4. #4
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Tu chyba nie ma żadnego problemu, bo nikt chyba nie bierze pod uwagę podbicia.A spasować nie ma jak bo podbił za mało.
    Call i dziękować za takich przeciwników na stole.

    Co najwyżej bet na turnie mogłeś dać większy.

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    152
    Cytat Zamieszczone przez mordivgor Zobacz posta
    Tak w ogóle na początek to za mały bet na turnie, dobrze liczę że za 200 a w puli 450? oddsy zajebiste na call ze wszystkim co łapie strita lub kolor.
    Policzylem i nie wiem czy takie zajebiste. Jak ktos drawuje to szansa na kolor to ok 18% (zabieram jednego outa). Openended na turnie nikt nie moze miec.

    Z pot oddsów wychodzi 23% (oczywiscie troche mniej jak juz jeden sprawdzi).

    Dałem mniejszy bet głównie dlatego, że bałem się gotowego flusha.

    Zasadnicze pytanie jest takie czy ja chce zeby oni mnie sprawdzili. Jesli drawuja do koloru to jest szansa ze do gorszego niz ja, a mam tez 2 outy do straight flusha.

  6. #6
    Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    307
    Weź pod uwagę jeszcze implied oddsy..
    Poza tym na tych stawkach ludziki dobierają do wszystkiego co może dać im względnie dobry układ.
    Jeśli się boisz gotowego flusha to uderz za 300 i zagraj check/fold na riverze, albo jak tutaj z takim mini-raisem check/call. Bo jakby tego flusha miał to albo by Cię przebił albo uderzył lepiej na riverze. Chyba że on sobie jakoś dziwnie robi value.
    Moim zdaniem Ty nie chcesz żeby Cię sprawdzili, bo szansa na wyższy kolor z taką linią rozegrania jest.
    Chociaż po całej rozgrywce skłaniam się ku temu że przynajmniej CaSeoMG ma strita lub najwyżej niższy kolor.