Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Hej,
    ostatnio chodzi mi po głowie pewna rzecz, która pewnie innym przyszła do głowy wcześniej - bo ja taki opóźniony jestem trochę...
    Czy ktoś z Was interesował się ofertą firm (wiem, że takie są, ale nie znam szczegółów), które wykonają "ostatnią wolę" pokerzysty?
    Wyobrażam sobie to w ten sposób, że mogę im powierzyć hasła do kont, netka itd. i na wypadek śmierci oni wyciągną kasę i przekażą w ręce wskazanych osób (najlepiej listy oczywiście, żeby nie okazało się, że wskazana osoba jechała ze mną w samochodzie np.).
    Orientował się ktoś z Was w tym temacie? Wiadomo, że w przypadku takiej sprawy kluczowa kwestia to wiarygodność firmy...

    pozdro,
    wooysiah

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    Nigdy w życiu nie zaufałbym takiej firmie, abstrahując od legalności takiego działania - tzn. wyjmowanie kasy podszywając się pod trupa. Jeśli masz taki problem, po prostu zapisz gdzieś listę haseł i daj znać bliskiej zaufanej osobie gdzie ona się znajduje "jakby co".
    Jeśli bardziej zaufałbyś obcej firmie, niż osobie która jest Ci na tyle bliska że chcesz żeby po Tobie dziedziczyła, to dość dziwny układ.

    PS z mojego punktu widzenia szansa że umrę niedługo jest na tyle mała że zaniedbałem ten problem, może głupio

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez uczniak Zobacz posta
    PS z mojego punktu widzenia szansa że umrę niedługo jest na tyle mała że zaniedbałem ten problem, może głupio
    Odpukując w niemalowane 7 razy powiem - pewnie większość ofiar wypadków drogowych tak myślała...

    Myślę, że jednak warto się przygotować, ale oczywiście deponując hasła u bliskiej osoby, a nie w anonimowej firmie. Zresztą można to zrobić jeszcze lepiej - przecież są depozyty bankowe/skrzynki, które mogę otwierać tylko ja lub pełnomocnik jeśli umrę.

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    181
    To jest szczyt głupoty dać komuś obcemu hasła. Tyle było tematów o bezpieczeństwie...

    Swoja drogą ciekawe skąd ta firma się dowie, że umarłeś.

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    o lol no co to wogole za pomysl z taka firma LOL

    I co bedziesz ich na biezaco informował ze zmieniles np haslo gdzies ? i w ogole takie firmy naprawde istnieja ????

    Pozatym chyba raczej nie trudno bylo by uzyskac hasla jesli rodzina ma dostep komputera denata :P bo wiele rzeczy jest np zapamietana automatycznie albo mozna skorzystac z przypomnienia na maila itd :P

    A pozatym smierc byla by na tyle wkruzajaca sprawa ze pare tysiecy ktore moglo by przepasc na pokeroomach to byłby pikus przy tym ;p

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    Pozatym chyba raczej nie trudno bylo by uzyskac hasla jesli rodzina ma dostep komputera denata :P bo wiele rzeczy jest np zapamietana automatycznie albo mozna skorzystac z przypomnienia na maila itd :P
    Nic nie jest zapamiętywane automatycznie, dopóki sobie tego nie zażyczysz co moim zdaniem jest szczytem głupoty.

    A hasło na maila rodzina skąd weźmie?

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Ogólnie problem polega jak zwykle na logistyce
    Wiadomo, że lepiej, taniej i w ogóle powierzyć takie rzeczy rodzinie, ale wtedy wypadałoby to też jakoś zdywersyfikować, żeby nie było np. takiej sytuacji, że daję żonie i powiedzmy siostrze, a potem wszyscy giniemy w drodze na wspólne wakacje :P
    Druga sprawa to właśnie kwestia zmiany haseł itd, i forwardowania tego bezpiecznymi kanałami do tych zaufanych osób - a odnośnie pytania sebkrola, to właśnie coś takiego jako były programista jestem sobie w stanie wyobrazić - zautomatyzowany sposób forwardowania takich informacji do tej hipotetycznej firmy.
    Co do takich eschatologicznych tematów to chyba zbliżająca się jesień mnie natchnęła, jak i fakt, że w standardowej bankowości to składam się przeważnie z kredytów

    @sebkrol i "wkurzająca sprawa" - no tak, ale zakładając, że jednak zginę sam (bez żony), to w tej sytuacji na pewno te parę złotych się przyda, bo chyba poza krematorium we własnym zakresie nie wypadałoby rodzinie mnie zwęglić
    Ostatnio edytowane przez wooysiah ; 11-09-2009 o 13:46

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Nic nie jest zapamiętywane automatycznie, dopóki sobie tego nie zażyczysz co moim zdaniem jest szczytem głupoty.

    A hasło na maila rodzina skąd weźmie?
    skoro to mialo by byc szczytem glupoty to po jakiego ch... jest ta opcja ? Czy aby nie po to aby z niej korzystac ? Dla mnie akurat szczytem glupoty jest nie korzystac z pewnych udogodnien

    LOOOOOOOOOOOOOOOL widze ze ty zyjesz chyba w poczatkach internetu i pewnie na poczte logujesz sie przez strone www bo przeciez jeszce nie wymyslono programow pocztowych....


    ale coz jedni umieja korzystac z udogodnien a jedni uwielbiaja wpisywac hasla recznie Sa tez fanatycy ktorzy uzywaja wirtualnych klawiatur do tego LOL

    Cytat Zamieszczone przez wooysiah Zobacz posta
    ale zakładając, że jednak zginę sam (bez żony), to w tej sytuacji na pewno te parę złotych się przyda, bo chyba poza krematorium we własnym zakresie nie wypadałoby rodzinie mnie zwęglić
    To daj koperty z hasłami osobom na ktorym ci zalezy najbardziej jesli akurat wszyscy zginiecie np podczas rodzinnej wigilli to zostana juz tylko osoby ktore sa Tobie mniej bliskie wiec mniejszy problem

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Zapomniałem, że z sebkrolem się nie dyskutuje...

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    no masz racje jesli masz do napisania tylko glupie stwierdzenia to lepiej nie pisac nic

    wybacz ze nie jestes traktowany jak WYROCZNIA

    no ale kiedy brak argumnetow najlepiej powiedziec ogolnikowe z nim sie nie dyskutuje bo to niby stawia Cie ponad

    Poprostu jezeli nie umiesz uzasadnic jakiejs swojej wypowiedzi to nie pisz nic