Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36
  1. #11
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Co mam Ci uzasadnić? Że niezapamiętywanie haseł jest bezpieczniejsze niż zapamiętywanie? Naprawdę trzeba to uzasadniać?

  2. #12
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    boze tak samo jazda samochodem z predkoscia srednia 89 km/h jest bezpieczniejsza niz jazda ze srednia predkoscia 90km/h

    cale nasze zycie składa sie z wielu czynnikow ktore zwiekszaja komfort kosztem jakiejs czesci bezpieczenstwa

    Ale mysle ze zapamietywanie haseł ma raczej znikome niebezpieczenstwo

    Ja nie slyszalem by kogos okradli bo mial ustawione zapamietywanie haseł

    I co innego pisac ze zapamietywanie niesie ze soba wieksze ryzyko a co innego nazywac to szczytem glupoty

  3. #13
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    Ale mysle ze zapamietywanie haseł ma raczej znikome niebezpieczenstwo

    Ja nie slyszalem by kogos okradli bo mial ustawione zapamietywanie haseł
    No to niewiele słyszałeś. Skoro hasła są w jednym pliku, to wystarczy prosty robaczek który mi ten plik wyśle mailem. A ja już sobie w domu złamię go prędzej czy później. I tak, nie korzystam z programu pocztowego tylko loguję się na pocztę z przeglądarki.

  4. #14
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    151
    jak zapamietasz hasla to chociaz keyloggerem ich nie zdobeda
    pozatym hasla nie sa kodowane jakims tam algorytmem ilus bitowym ktorego zlamanie w rozsadnym czasie sie poprostu nie oplaca ?

  5. #15
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    Jeśli zapamiętuję w przeglądarce hasło to gdzieś ono się zapisuje - nie jest ono już zapisane tylko w mojej pamięci, tak więc włamywaczowi będzie łatwiej się dostać do mojego konta. Nie wiem dokładnie jak to działa i nie korzystam z tej opcji w przypadku kont ze strefy finansowej mimo iż byłoby to wygodniejsze. Jeśli jest to bardzo bezpieczne, to proszę o proste wyjaśnienie.

  6. #16
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez Sherrrdog Zobacz posta
    jak zapamietasz hasla to chociaz keyloggerem ich nie zdobeda
    pozatym hasla nie sa kodowane jakims tam algorytmem ilus bitowym ktorego zlamanie w rozsadnym czasie sie poprostu nie oplaca ?
    Przez porządne programy tak. A przez Microsoft? Smiem wątpić, choć przyznaję że nie wiem.

    Ciekawym rozwiązaniem anty-keyloggerowym jest soft który owszem zapamiętuje hasła, ale żeby je wpisał trzeba przytknąć palucha do czytniki linii papilarnych. A akurat że taki soft trzyma je w bezpieczny sposób to ufam, bo korzystał z rozwiązania firmy, która od lat zajmuje się m.in. certyfikatami internetowymi, więc wiedzą co robią.

  7. #17
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    No to niewiele słyszałeś. Skoro hasła są w jednym pliku, to wystarczy prosty robaczek który mi ten plik wyśle mailem. A ja już sobie w domu złamię go prędzej czy później. I tak, nie korzystam z programu pocztowego tylko loguję się na pocztę z przeglądarki.

    A sa w jednym pliku ? i niezabespieczone tak ? Powiedz jak to wyglada w przypadku mozilli bo jestem ciekaw

    czy tylko tak sobie myslsiz a tak naprawde nie masz pojecia jak jest to rozwiazane ?

    a jesli ktos podrzuci mi robaka by wykrasc ten "jeden plik" to rownie dobrze moze podrzucic tobie keyloggera

    Pozatym nie wiem jak to jest ale jak mam firewalla ktory pyta o kazda aplikacje ktora probuje polaczyc sie z netem czy pozwolic jej na to wiec taki robaczek chyba nie moze tego tak latwo ominac ?


    Zreszta ludzie maja rozne fobie jedni nie jezdza pociagami inni nie lataja samolotami jeszcze inni nie ufaja w zapamietywanie haseł Dla kazdego coś miłego...

    Na szczęście nie musimy być wszyscy tacy sami

  8. #18
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Jak zwykle masz sebkrol rację. Życzę miłego weekendu.

  9. #19
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    LOOOOOOOOOOOOOOOL widze ze ty zyjesz chyba w poczatkach internetu i pewnie na poczte logujesz sie przez strone www bo przeciez jeszce nie wymyslono programow pocztowych....
    Hmmm ja jak zacząłem się bawić internetem, czyli jakieś 12 lat temu, to nie pamiętam żeby istniały jakieś konta pocztowe na które można się było logować przez www, wszyscy korzystali z Outlooka .

    Sebkrol jak mieszkasz z rodziną to spoko, ja od wyjazdu na studiach mieszkam w zasadzie non stop z "obcymi". Jest impreza na mieszkaniu na 30 osób, siedzę w salonie i chleję, znajomy znajomego potrzebuje coś sprawdzić na internecie, wychodzi na chwilę do pokoju gdzie trzymamy (my = lokatorzy) komputery i włącza akurat mój - wg ciebie rozsądnie jest mieć pozapamiętywane hasła na poker roomy i program do maila? Od wyjazdu do Włoch zdążyłem już zmienić raz mieszkanie, i na prawdę dużo różnych osób (współlokatorzy, znajomi współlokatórw - kupa osób różnych narodowości) miało możliwość włączyć mój komputer podczas mojej nieobecności.

    Poza tym praktycznie wszędzie mam inne hasło, więc pisząc utrwalam sobie .

  10. #20
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    Przeciez to idiotyzm jest, korzystanie z zapamietywania hasel przez przegladarke podczas logowania sie na stronke banku, MB czy nawet konta pokerowego. A porownanie podrozowania z predkoscia 89 i 90 km/h jest mocno nietrafione, optowalbym predzej za 50 i 110 zeby odzwierciedlic realia, chociaz wpisywanie hasel za kazdym razem jest dla mnie zadna uciazliwoscia, ktora to jezdzenie 50 km/h jest na pewno