Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 75 z 75
  1. #71
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Cytat Zamieszczone przez kleopl Zobacz posta
    Skąd Phil Galfond zna Gadu Gadu?
    +1

  2. #72
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    221
    Cytat Zamieszczone przez Herme$ Zobacz posta
    +1
    przetłumaczyłem na swojski język : ) nie czepiajcie sie tylko podziękujcie

  3. #73
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Dzięki Naprawdę fajnie się to czyta, wrzucaj więcej.

  4. #74
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    221
    Greg (HokieGreg HU) jest 26-letnim pro z Richmond w Virginii. Jest absolwentem Uniwersytetu Technicznego w Virginii i planował ukończyć drugie studia na Virginia Commonwealth University, ale porzucił je dla kariery pokerzysty. Gra profesjonalnie od 2 lat a teraz jego długoterminowym celem jest inwestowanie w nieruchomości.

    Dlaczego HU SNG, a nie full ring SNGs? Dlaczego nie cashówki?
    Niektórzy są powiedziałbym "naturalnymi" pokerzystami. Najpierw uczą się podstaw, potem dużo grają, opanowują umiejętności czytania rąk a na końcu już miażdżą przeciwników. Ja do nich niestety nie należę. Przez 2 lata byłem fishem a następnie przez 3 lata na marginalnym plusie zanim zacząłem w końcu doceniać istotność bankroll managementu, kontroli emocji i dyscypliny. W jesieni 2006 natrafiłem na forum 2p2 i rozpocząłem grindowanie cashówek 6-max 10NL.

    Zdeponowałem 60$ na PokerStars i po jakichś 150k rąk miałem już pokaźnego bankroll'a żeby przenieść się na 50NL. To był pierwszy raz kiedy miałem szansę, jakby to nazwać, zarabiania z bardzo niskim ryzykiem i nauczyłem się postępować jak przystało na regular'a na swoim limicie (tak, nawet na 10NL są regulars'i). To było dość ekscytujące i bardzo motywujące doświadczenie. Po raz pierwszy zrozumiałem, że przez ciężką pracę i dyscyplinę można stabilnie zarabiać na pokerze, nawet na dość niskich stawkach. Wciągnęło mnie to maksymalnie.

    Po paru miesiącach jednak stiltowałem całego bankroll'a, którego zbudowałem na cashówkach 6-max (głównie przez stres w życiu prywatnym). Wycofałem się z pokera na kilka miesięcy (tak, chyba każdy z nas coś takiego przerabiał). Czułem się jednak źle. Miałem poczucie, że zostałem pokonany przez brak dyscypliny i kontroli nad emocjami, dlatego postanowiłem spróbować raz jeszcze. W marcu 2007 przeglądałem sobie 2p2 heads-up forum i natrafiłem na link bloga pisanego przez BCM11. Byłem pod ogromnym wrażeniem gdy go czytałem, bo wydawało się, że on potrafi być na plusie każdego dnia, a już z pewnością na koniec każdego miesiąca. Ja zawsze czułem się dość pewnie grając heads-upy. Skoncentrowanie się na jednej osobie a nie na całym stole było dla mnie dość komfortowe. Poza tym zawsze lubiłem akcję, więc podobało mi się to, że mogłem podbijać 70% buttonów. Zdeponowałem 40$ na PS w marcu 2007 i zacząłem grać 5$ HUSNG reg speed.

    To był mój ostatni depozyt. Powoli budowałem bankroll i piąłem się w górę aż do 220-550$ HUSNG, na których gram obecnie regularnie. Od czasu tego depozytu zarobiłem jakieś 250k$ (wraz z bonusami/rake).

    Jeśli miałbyś nauczyć przyjaciela grać HUSNG, gdzie poleciłbyś mu zacząć? Są jakieś wątki 2+2, video lub artykuły, które byś polecał?

    Jeśli chcesz zacząć grać na poważnie w HUSNG/pokera, zacznij ze sporym bankroll'em. Nie stawiaj sobie krótkoterminowych, pieniężnych celów (np. nie mów, że chcesz zarabiać 200$/tygodniowo). Zrozumienie wariancji i istotności kontrolowania emocji to kluczowe elementy. Zacznij od stawek, na których pieniądze nie są dla Ciebie jakoś porażające. Po prostu skup się na nauce podejmowania +EV decyzji w każdej ręce, w każdej fazie. Pod żadnym pozorem nie stawiaj się w sytuacji, kiedy musisz być zorientowany na wyniki, bo masz do zapłacenia rachunki. Nie jesteś pro. Znajdź sobie jakąś pracę na pewien czas (tak jak ja zrobiłem).

    Poza tym:
    1) załóż sobie konto na 2p2 i zacznij zamieszczać posty na forum HU. Jest ogromna różnica między czytaniem postów ze strategiami a samodzielnej analizie czyichś rąk i publikowaniem swoich opinii na temat zagrań. Jeśli zamieścisz kiepską opinię, to inni forumowicze z pewnością się do Ciebie przyczepią. To Cie zmusi do bycia bardzo krytycznym wobec swojego procesu rozumowania. Przestań przeglądać wątki i mówić do siebie "Wiadomo, wiadomo, wiadomo...". Jeśli by wszystko było wiadome, to byś dawno rozbił bank. Dlatego odrzuć ego i bądź aktywny na forum.
    2) HUSNG.com - najlepsze źródło filmów, spora grupa niezłych trenerów z różnych stawek, grających różne style. Jeśli opłata wydaje Ci się spora, to potraktuj to jako inwestycję długoterminową. Jeśli skorzystasz z dostępnych tam źródeł w prawidłowy sposób, to zarobisz znacznie więcej niż zainwestowałeś.
    3) godzina studiowania gry jest tak samo produktywna jak godzina gry. Praktyka nie czyni Cie perfekcyjnym w pokera, ale sprawi, że będziesz bardziej regularny. Niestety znacznie trudniej jest odzwyczaić się od złych nawyków, niż nauczyć się od razu tych dobrych.
    4) graj na 1 stoliku, aż będziesz miał solidny winrate na dużej próbce
    5) www.husng.com/variance - używaj tego, żeby mieć pojęcie o tym jak duże mogą być swingi przy Twoim winrate. Kiedy idzie mi źle, wklepuje tam swoje statsy i klikam na update po kilka razy. To naprawdę sprawia, że na pewne rzeczy patrzę z innej perspektywy.

  5. #75
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    8
    dzieki wielkie za przetlumaczenie