Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    125
    Mam pytabia:
    1.Czy program Pc tools firewall plus daje mi 100% zabezpieczenie przed e-złodziejami? (Kumpel który gra nałogowo w Tibie 4 lata mówi że mu to wystarcza ale chce miec pewność)
    2.Dosyć często robie skany kompa programem Mawarebytes Anti-malware. Czy jak w raporcie końcowym nie wykrył wirusów to moge być spokojny, czy da się obejść ten program?
    3.Hasła mam zajebiście trudne.
    4.Proszę o propozycje co mogę poprawic.

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    1. Nie
    2. Nie (tzn. nie możesz być spokojny).

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Możesz poprawić swoje umiejętności poszukiwawcze Na forum już było kilka wątków na ten temat. Na tacy podaję linka do posta najpełniej chyba wyjaśniającego kwestię zabezpieczeń:
    http://forum.pokerzysta.pl/poker-w-i...tml#post209929

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    274
    Cytat Zamieszczone przez MacbossRa Zobacz posta
    4.Proszę o propozycje co mogę poprawic.
    1) Linux hardened z kontem o minimalnych uprawnieniach

    2) VPN (najlepiej przy użyciu tokena)

    3) Łaczenie się przez serwery proxy (tor)

    4) AES do połączeń bezprzewodowych

  5. #5
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Chrzanów
    Posty
    262
    1) Linux hardened z kontem o minimalnych uprawnieniach
    Good idea , polecam virtual machine na windowsie + taki linux i grac z niego
    Sam obraz dysku linuxa można trzymać na odpowiednio zabezpieczonym pendrive.

    2) VPN (najlepiej przy użyciu tokena)
    Nie ma takiej potrzeby - w niczym to nie pomoże.
    3) Łaczenie się przez serwery proxy (tor)
    Nie ma takiej potrzeby - w niczym to nie pomoże.
    4) AES do połączeń bezprzewodowych
    W przypadku sieci bezprzewodowej faktycznie warto użyć
    WPA2 AES + "bezpieczny klucz szyfrujący"

    W razie pytań dotyczących bezpieczeństwa sieci etc można pisać do mnie na priv - specjalizuje się w tej branży i także w niej pracuje.

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    152
    Zapytam tu, moze komus sie przyda odpowiedz.

    Jak ocenisz bezpieczenstwo grania na linuksie + wine?

    Czy granie po niezabezpieczonej sieci wifi niesie jakies ryzyko? Klienty do pokera chyba same w sobie szyfruja dane?

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Ej nie przesadzacie troche z tymi obawami ?


    mysle ze wiekszosc osob ktore zostaly w jakikolwiek sposob okradzione albo zrobily cos glupiego albo nie mialy prawie zadnych zabezpieczen

    Pozatym najlepiej trzymac kaske na pokerroomie stamtad nie da sie tego tak latwo wyplacic niz z jakiegos portfela typu MB czy neteler

  8. #8
    te wlamania to chyba byly glownie przez wlamanie sie na poczte, a tutaj jak wiadomo wchodzi w gre rowniez przypomnienie hasla z odpowiedzia typu "Imie pierwszej milosci", ale np na Onecie mozna to wylaczyc i nie ma przywracania hasla, a jezeli po zalogoweaniu chcesz zmienic dane albo haslo to jeszcze musisz podac dodatkowo pin. to jest 2 poziom zabezpieczen

  9. #9
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Chrzanów
    Posty
    262
    "Jak ocenisz bezpieczenstwo grania na linuksie + wine?"
    Jest to dużo bardziej bezpieczne niż grania na samym windowsie.

    Na windowsa jest dużo rodzajów wirusów i trojanów , oraz ogrom błędów, za pomocą których można łatwo uzyskać hasła - a wszystkie są trzymane w jednym pliku - na dodatek słabo zaszyfrowanym.
    Odpalnie virutalnej maszyny , na niej linuxa i z niej dokonywanie ważnych transakcji ( logowanie na konto w banku, neteller, czy granie w pokera ) jest dużo bezpieczniejsze i przy okazji nie zmusza nas do rezygnacji z windowsa w 100% - co jest bardzo dobrym kompromisem.

    "Czy granie po niezabezpieczonej sieci wifi niesie jakies ryzyko? Klienty do pokera chyba same w sobie szyfruja dane? "

    Korzystanie z niezabezpieczonej sieci niesie za sobą ogromne ryzyko, którego szanujący się pokerzysta nie powinien podejmować
    Warto sieć zabezpieczyć - inaczej wszystkie nie za szyfrowane dane są widoczne w eterze a sporą cześć z nich można wykorzystać.

    W przypadku nie zabezpieczonej sieci bardziej prawdopodobne jest,że nagle stracisz połączenie z internetem niż ktoś ukradnie hasło do pokera, które i tak jest realizowane za pomocą ssl albo innego szyfrowania. Ale strata połączenia z internetem w sytuacji kiedy mamy dobrą kartę i sytuację jest bardzo złą sytuacją , której lepiej uniknąć

  10. #10
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    Ej nie przesadzacie troche z tymi obawami ?
    Myślę, że nikt nie przesadza, w końcu jakby nie bylo chodzi o pieniadze Sa tacy, którzy głownie żyja z pokera no i kurcze musza mieć jakas pewność, że zaraz nie straca swojego dorobku, prawda ?

    Mnie dawniej się własnie ktoś często na tlen.pl włamywał, dlatego od jakiegoś czasu loguję się tam nie przez przegladarkę, tylko poprzez Mozille Thunderbird, a co do haseł to wspomagam się Program KeePass Password Safe 2.08 - dobreprogramy, generuje skomplikowane hasła,np." R;q.^qHMZF(yz_TUo} " i zamiast wstukiwania je w klawiaturę, robię "kopiuj/wklej".
    Dziś rano natknałem sie na fajny programik --> Program Secunia Personal Software Inspector (PSI) 1.5.0.1 - dobreprogramy
    Skanuje Ci kompa i wykrywa zagrozenia, po czym masz podane rozwiazanie i wystarczy kliknac...banalnie proste - polecam.

    Jeśli chodzi o przegladarke Firefox (Internet Explorer w ogóle nie używam), należy w opcjach zaznaczyć "Akceptuj ciasteczka z innych witryn - do zamknięcia programu Firefox", "Czyść historie podczas zamykania programu Firefox" <--tu zaznaczyc wszystko procz "ustawienia witryn". W zakladce "Bezpieczenstwo" odznaczyć "Pamiętaj hasla do witryn" i "uzywaj glownego hasła".
    Ponadto zainstalować dodatki: Adblock Plus, Better Privacy, NoScript.

    Skanować co jakiś czas skanerem on-line, np. ArcaBit - ArcaVir antywirus - ArcaVir skaner online oraz czyścić regularnie Program CCleaner 2.23.999 - dobreprogramy

    Firewall, tutaj proponuję Program Comodo Internet Security 3.11.108364.552 - dobreprogramy ,najlepsza zapora jaka testowałem i już w polskiej wersji.

    Program Spybot Search & Destroy 1.6.2.46 - dobreprogramy do wyszukiwania i usuwania komponentów szpiegujących, działa w tle (używam od lat) ...dodatkowo można od czasu do czasu przeskanować system tym --> Program Dr.WEB CureIt! 5.00.2.09069 - dobreprogramy

    Program Windows Worms Doors Cleaner 1.4.1 - dobreprogramy - to już przydatny i skuteczny programik do blokowania "robaczywych" portów

    Jeśli chodzi o antyvirusa to z darmowych zdecydowanie Program Avira AntiVir Personal - Free Antivirus 9.0.0.407 - dobreprogramy ,a jeśli ktoś chce sypnać groszem to już najlepszy wybór NOD32...

    Może Rion jeszcze mnie tutaj uzupełni... Mam nadzieję, że komuś się przyda to co napisałem, w razie watpliwości lub jak co poustawiać...pomogę