Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    166
    Przeciwnik po 185 rękach: 37/23/8/steal: 49/fold do 3bet: 43

    Interesuje mnie słuszność linii jaką obrałem jak i ewentualna alternatywna linia nad którą się zastanawiałem: call flop i po bezpiecznej karcie na turn, mocny bet w okolicach puli, jeśli przeciwnik czeka, lub shove jeśli znów pierwszy zabetuje.



    Full Tilt Poker $1/$2 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 273898
    The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

    CO: $401.95
    Hero (BTN): $200.00
    SB: $201.00
    BB: $232.20
    UTG: $216.80

    Pre Flop: ($3.00) Hero is BTN with A A
    1 fold, CO raises to $6, Hero raises to $21, 2 folds, CO calls $15

    Flop: ($45.00) 9 5 Q (2 players)
    CO bets $26, Hero raises to $80, CO raises to $380.95 all in, Hero calls $99 all in

    Turn: ($403.00) 5 (2 players - 2 are all in)

    River: ($403.00) 9 (2 players - 2 are all in)

    Final Pot: $403.00
    CO shows T A (a flush, Ace high)
    Hero shows A A (two pair, Aces and Nines)
    CO wins $400.00
    (Rake: $3.00)

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    465
    w sumie do tego limitu mi bardzo daleko LOL ale mysle ze na flopie bylo dobrze bo jedyne co cie tu bije to sety. A ze na boardzie jest FD to trzeba maksymalnie chronic reke

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    181
    lepsza ta linia, ktora wybrales niz alternatywna. Masz 62% i przeciwnika, ktory w to wchodzi wiec jest ev+.
    Po blank turnie juz raczej nie bedzie taki chetny wchodzic ai.

  4. #4
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez nieumiemgrac Zobacz posta
    lepsza ta linia, ktora wybrales niz alternatywna. Masz 62% i przeciwnika, ktory w to wchodzi wiec jest ev+.
    62%? I co, myślisz, że taki koleżka donkbetuje tylko drawy, a z setem zastawia się na standardowy C/R jak pierwszy z brzegu donk? Ja tu widzę flipa i to Hero jest po jego niewłaściwej stronie:
    Board: 9s 5h Qh
    Dead:

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 46.485% 46.49% 00.00% 15647 0.00 { AcAs }
    Hand 1: 53.515% 53.51% 00.00% 18013 0.00 { 99, 55, AhKh, AhJh, AhTh, Ah9h, Ah8h, Ah7h, Ah6h, Ah4h, Ah3h, Ah2h, KhJh, KhTh, Kh9h, Q9s, JTs, Jh9h, Th9h, Th8h, 9h8h, 9h7h, 8h7h, 8h6h, 7h6h, 6h4h }
    To przy założeniu, że koleś nie przyslołplejował preflop QQ i stackuje się tutaj nie tylko z FD ale także z OESD.

    Cytat Zamieszczone przez WOJGOLEE Zobacz posta
    Interesuje mnie słuszność linii jaką obrałem jak i ewentualna alternatywna linia nad którą się zastanawiałem: call flop i po bezpiecznej karcie na turn, mocny bet w okolicach puli, jeśli przeciwnik czeka, lub shove jeśli znów pierwszy zabetuje.
    Po pierwsze to IMO taki przeciwnik nigdy nie zaczeka na turnie. Co do jedynie słusznej linii przeciwko donkbetowi to sam mam z tym problemy. Call flop i push (ewentualnie call) "safe" turn wydaje się być lepszy od pushowania flopa ponieważ equity drawów spada o około 50%, a tak jak wspomniałem, z drawem taki koleś prawie na pewno odpala 2nd barrela (z setem niestety też). No i możesz bezpiecznie spasować na turnie kompletującym FD i/lub OESD minimalizując tym samym wariancję. A bezpiecznie dlatego, że IMO koleś nie wygłupia się tutaj z ręką typu goła jedna para. Ma albo seta albo drawa. I z tego względu gra przeciwko niemu to loteria. Generalnie to donkbet wyraża jego chęć gry o stacki na flopie i tak jak to w pokerze bywa, powinieneś zawieść jego oczekiwania. Bo on liczy na to, że albo spasujesz albo przebijesz jego beta co umożliwi mu 3-beta/pusha i ponownie da ci możliwość spasowania. A jeśli go sprawdzisz, to on będzie miał niezłe equity z drawem lub będzie daleko z przodu. Najgorsze co go może spotkać to flat call. W każdym bądź razie jeśli chcesz grać o stacki na flopie z TPTK/overparą to nie licz na to, że jesteś jakimś dużym faworytem bo IMO zazwyczaj przeciwko jego zakresowi to będziesz mniejszym lub większym underdogiem.

    jdx

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Co do jedynie słusznej linii przeciwko donkbetowi to sam mam z tym problemy.
    jdx
    Co i nie dziwota, bo poker to już taka gra gdzie trzeba stosować strategie mieszane.

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Obydwie linie są OK. Tylko czy przy call flop jesteś w stanie konsekwentnie foldować kolejny Xh turn?

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    166
    podczas dzisiejszej sesji miałem kolejne podobne rozdanie, choć karta na turnie była niezbyt dobra... ale zagrałem według tej alternatywnej linii o jakiej wspomniałem w głównym wątku. Jak to oceniacie ? Ja zbytnio zadowolony nie jestem, wydaje mi się,że można było to jakoś lepiej rozegrać... (na turnie miałem zainwestowane tylko $37, może przy takiej karcie powinienem grać call i fold na bet river lub fold już na turnie ??? )

    przeciwnik: (4800rąk) 24/20/4/ check raise flop 10% (IMO dużo)

    Full Tilt Poker $1/$2 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 275530
    The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

    BTN: $39.00
    SB: $265.00
    BB: $281.45
    UTG: $34.00
    Hero (CO): $200.00

    Pre Flop: ($3.00) Hero is CO with J J
    1 fold, Hero raises to $7, 2 folds, BB requests TIME, BB calls $5

    Flop: ($15.00) 9 5 4 (2 players)
    BB checks, Hero bets $10, BB requests TIME, BB raises to $30, Hero calls $20

    Turn: ($75.00) T (2 players)
    BB requests TIME, BB bets $44, Hero raises to $163 all in, BB calls $119

    River: ($401.00) K (2 players - 1 is all in)

  8. #8
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    181
    No tu już przesadziłeś. Co innego grać o stacki z AA po 3becie pf a co innego z JJ przy 15$ w puli na flopie.

    Co do pierwszego rozdania to racja, że draw albo set. Tyle że jeżeli on płaci ponad 10% stacka żeby tego seta trafić to żeby mu się to minimalnie opłacało musiałbym mu wypłacać stacka za każdym razem jak trafi. A wiadomo, że tak nie będzie bo nie zawsze będę mieć AA.
    A przeciwko zdecydowanej większości drawów jestem do przodu więc gram właśnie tak jak w tym rozdaniu.
    Ostatnio edytowane przez nieumiemgrac ; 13-09-2009 o 15:21

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Dopisz 3-bet% vs steal, skoro masz bardzo dużą próbkę na BB. Pozwoli to bardziej "spolaryzować" jego zakres. Check-raise flop 10% to bardzo dużo.

  10. #10
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Wcześniej jakoś umknął mi dalszy ciąg tego wątku...

    Cytat Zamieszczone przez nieumiemgrac Zobacz posta
    Co do pierwszego rozdania to racja, że draw albo set. Tyle że jeżeli on płaci ponad 10% stacka żeby tego seta trafić to żeby mu się to minimalnie opłacało musiałbym mu wypłacać stacka za każdym razem jak trafi. A wiadomo, że tak nie będzie bo nie zawsze będę mieć AA.
    Żle liczysz. Preflop ma pot odds 30:15, co oznacza, że gdy trafi seta, to za każdym razem musi wygrać co najmniej (7.5-2)*15=82.5, a efektywny stack na flopie jest ponad dwa razy większy. Ponadto na wygranie tej kasy ma 3 ulice i pozycję. Owszem, czasami nie wygra nic, ale często wygra cbeta i nierzadko całego stacka. Poza tym jeśli w sam raz 3-bettor jest tight, to można raczej spodziewać się u niego mocnej ręki a tym samym dużych implied odds. Z kolei na luźnego przeciwnika twoja niska/średnia PP + pozycja mogą być dobre bez potrzeby łapania seta. A SC są jeszcze lepsze od PP. Tzn. w sensie equity bo do rozgrywania są trudniejsze/mniej wygodne.

    Cytat Zamieszczone przez nieumiemgrac Zobacz posta
    A przeciwko zdecydowanej większości drawów jestem do przodu więc gram właśnie tak jak w tym rozdaniu.
    Masz rację, bijesz mnóstwo drawów, ale też bezproblemowo wypłacasz się setom. Przy czym przeciwko 8-9 outowym drawom jesteś mniejszym faworytem niż jesteś underdogiem przeciwko setom. Dlatego twoje całkowite equity przeciwko zakresowi przeciwnika to będzie mniej więcej flip, których to flipów dobry gracz powinien unikać ponieważ ich wartość oczekiwana wynosi 0, za to wariancja osiąga maksimum; oczywiście w tym przypadku (3-betowana duża pula) Hero musi sprawdzić ze względu na pot odds. Dlatego IMO przesunięcie momentu podjęcia ostatecznej decyzji na turn jest trochę lepsze od ram&jam na flopie.

    jdx