Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: NL10 znów AA

  1. #1
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    274
    Grabbed by Holdem Manager
    NL Holdem $0.10(BB) Replayer
    SB ($10.10)
    BB ($7.35)
    UTG ($10.65)
    UTG+1 ($14.75)
    Hero ($10.20)
    MP1 ($18.30)
    CO ($5.35)
    BTN ($3.75)

    Dealt to Hero

    UTG raises to $0.30, fold, Hero raises to $0.90, fold, CO calls $0.90, fold, fold, fold, fold

    FLOP ($2.25)

    Hero bets $1.70, CO raises to $4.10, Hero ?

    Statów praktycznie nie mam bo po ledwie 6 rozdaniach : 50/0

    Wnioskując z raise'a starał się nie wystraszyć mnie AI za praktycznie te same pieniądze.

    Dobrze kombinuję czy czegoś nie widzę ?

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    fold

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    274
    why ?
    Ostatnio edytowane przez OhMikeYes ; 06-09-2009 o 14:48

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Rado, nie pij tyle

    Z sentymentu zanalizuje...

    Co nas tu bije? Sety i dwie pary. Niby statów brak, ale koleś na 6 rąk rozegrał 3, a teraz gra 4-tą, czyli należy założyć, że lubi sobie pograć.

    KK i 99 z ręki zostałyby zrerajsowane przed flopem, a z 44 by bie podbijał - zwyczajowo. Ręka która pasuje do podbicia przed flopem to jakiś wyższy król, pechowo dla nas może to być król z dziewiątką na przykład.

    I monster w stylu KJ jest tutaj rerajsowany.

    Na 90% jesteś z przodu - izy CALL.

    Dodatkowo dlaczego nie należy zrzucać Asiorów w takiej sytuacji więcej piórem Rado w systemie gry "na tłuka" - http://pokerace.pl/index.php/materia...m-gry-na-tluka

    Oh Mike, hehe.
    Ostatnio edytowane przez pepone ; 06-09-2009 o 13:23

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Mam wrażenie, że niektórzy przegrywają tylko dlatego, że boją się wygrać .

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    274
    Panowie,

    Macie o wiele więcej wiedzy i doświadczenia ode mnie, więc duża prośba o (tak jak to zrobił Pepone; duże dzięki) podzielenie się sposobem rozumowania.

    Sama decyzja tudzież złota myśl - mimo swego lakonicznego wdzięku - niewiele mi pomogą, bo wynik tego konkretnego rozdania jest bez znaczenia a ważne imho jest raczej jak podchodzić do tego typu sytuacji.

    Na marginesie, skąd przypuszczenie, że zrzuciłem ?
    Ostatnio edytowane przez OhMikeYes ; 06-09-2009 o 13:56

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    No, ale to jest akurat banalne rozdanie. 3-betujesz AA (za mało przebiłeś preflop), sprawdza Cię shortstack, więc na każdym flopie robisz "go broke". + tutaj zagrałeś c-beta i masz do dorzucenia grosze (a w zdecydowanej większości przypadków jesteś z przodu). Tak samo jeżeli dostajesz call 3-beta (staraj się przebijać mocniej preflop) od przeciwnika, który ma 100 BB i spada K93 rainbow, też się stackujesz (jedyny wyjątek jak grasz vs Rado, bo on zawsze perfekcyjnie wyczuwa asy i zobaczysz zawsze w takich spotach chytrze rozegrane KK ).

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Snap shove.

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    274
    Cytat Zamieszczone przez Tamar Zobacz posta
    (...) a w zdecydowanej większości przypadków jesteś z przodu).
    Wyglądało, że ma AK albo 99, z tym, że 99 znacznie rzadziej bo nie opłaca się setminingować 3-betora. K9 wykluczyłem, bo musiałby być kompletnym maniakiem.

    Wrzuciłem więc resztę i zobaczyłem 99. Shit happens, ale nie mam z tym problemu jeśli moje zagranie było +EV, a to rozumiem, że potwierdzacie (w tym Rado, robiąc sobie jaja z tym 'fold')

    Czy 'go broke' na shorta wynika z tego, że jeśli sprawdzi 3-beta to już się wiążę z pulą i stawiając go na AI zawsze mojego beta sprawdzi ?

    Większy 3-bet robić na shorta czy ogólnie ? 3.5 , 4 ?
    Ostatnio edytowane przez OhMikeYes ; 06-09-2009 o 15:59

  10. #10
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Nie ma karty, której call Twojego 3-beta (3-beta do 1,1+!) byłby opłacalny z jego 50BB, nawet jeżeli wygra cały Twój stack (a w zasadzie połowę). Szukanie seta w tym spocie jest w long run EV-. Na flopie 225 odda Ci stack, więc EV- itd. + shorty to są przeważnie słabi gracze, i mogą Cię sprawdzać bardzo luźno w poszukiwaniu cudownego flopa. Więc, aż tak tight zasięgu im nie dawaj. Równie dobrze może mieć KT czy J9.

    3-bet powinien być wyższy, bo dajesz zbyt dobre oddsy na call (jeżeli villan miałby 100 BB). Radziłbym nie grać mniej niż 1,2 przy jednym przeciwniku.