Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    368
    Dopiero co dosiadlem sie do stolu. Rozdanie wczesniej zgarnalem blindy z SB mając AA. Dostaje QQ. Proszę o ocenę

    Poker hand played on PokerStars with an unknown potsize - Pokerhand.org

    PS. Średni stack 23k. Zostało 700 graczy, 414 w kasie 14,5k za pierwsze. Interesuje nas FT obv

    EDIT: Oczywiście na Buttonie a nie BB sry
    Ostatnio edytowane przez Cogito ; 05-09-2009 o 23:22

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    528
    Are u serious?
    30bb i QQ dodatkowo callowałeś podbicie więc ukryta siła ręki. Turbo call(ja bym 3betował i callował 4beta)

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    Za nami jest tylko 2 gości, więc ja bym nie ryzykował, że któryś z nich zechce izolować szorta. Allin pre.

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Minraise pre a teraz call.

  5. #5
    Cytat Zamieszczone przez mash Zobacz posta
    Minraise pre a teraz call.
    wszystko tylko nie miniraise!!

  6. #6
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    bo?

  7. #7
    Generalnie jestem przeciwnikiem tego typu zagrania i staram sie go wogole nie posiadac w swoim repertuarze zagran, moze z jakims malym wyjatkiem od reguly.

    Dlaczego nie?

    1) Generalnie mnostwo slabych graczy minirais'uje premium hands w tym nasze QQ. Przeciwnik wie z czym gramy

    2) Dajemy przeciwnikowi niesamowite pot oddsy i nie ma sznas go wyrzucic z rozdania.

    3) Co za tym idzie dajemy przeciwnikowi spore implied oddsy.

    4) Ukrywamy sile swojej reki

    5) Inni gracze moga sie wlaczyc w gre, zeby zobaczyc w miare tanio flopa, gdzie pot jest juz duzy i przy fopie Ahigh badz Khigh mamy juz problem.

    Ja tutaj robie call i call'uje kazdego alka! To jest tylko i wylacznie moja dygresja na temat tej partii i pojecia jakim jest miniraise.

  8. #8
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Dlaczego nie?

    1) Generalnie mnostwo slabych graczy minirais'uje premium hands w tym nasze QQ. Przeciwnik wie z czym gramy
    wat
    2) Dajemy przeciwnikowi niesamowite pot oddsy i nie ma sznas go wyrzucic z rozdania.
    wat
    3) Co za tym idzie dajemy przeciwnikowi spore implied oddsy.
    wat
    4) Ukrywamy sile swojej reki
    hmm, chyba się pomyliłeś bo w końcu napisałeś coś sensownego
    5) Inni gracze moga sie wlaczyc w gre, zeby zobaczyc w miare tanio flopa, gdzie pot jest juz duzy i przy fopie Ahigh badz Khigh mamy juz problem.
    wat? tanio?
    Ja tutaj robie call i call'uje kazdego alka! To jest tylko i wylacznie moja dygresja na temat tej partii i pojecia jakim jest miniraise.
    Aha, czyli callując nie martwisz się o punkt 5?

    edit. PS. sprawdź w słowniku co to jest dygresja.
    Ostatnio edytowane przez mash ; 06-09-2009 o 19:19

  9. #9
    Ja nie mam zamiaru sie tutaj sprzeczac. Jezeli sie ze mna nie zgadzasz co to pierwszych 3 ptk to nie mamy o czy rozmawiac.

    Ty robisz miniraise a ja nie i i swoimi argumentami poparlem swoj tak myslenia, czego raczej Ty nie zrobiles, zeby przekonac mnie, ze zagranie miniraise jest tutaj dobre.

    No to moze mi kolega powie jak nazwac rozmowe o miniraise;ach w temacie dotyczacym "QQ na BB" jak nie dygresja.

  10. #10
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    Gierek, to co napisałeś odnośnie minreraise, w większości się zgadza, ale w przypadku gdy stacki są większe i w grze nie ma szortstacka.
    W tym przypadku minrasie jest dobrym zagraniem, bo:
    - ukrywa siłę naszej ręki - przeciwnik może pomyśleć, że izolujemy szorta, ale boimy się zainwestować w to zagranie więcej niż minraise i zrzucimy się na allin od deepstacka. W ten sposób indukujemy allina od średnich rąk typu KQ, AT, jednocześnie nie dając dobrych oddsów na sprawdzenie.