Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Witam, ostatnio zaczęłem grać HU cashowe.
    Gram coś około 65/58/2 3bet 18 (narazie mała próbka, 2k rozdań).
    Zawsze full stack oczywiście. Na razie NL10 i mam 50ptbb/100 :P
    (wiem że gówniana próbka)

    Z racji agresywnej gry preflop i z racji tego że często dosiadają się do mnie shorty 20bb albo pół stacki 50bb dzieje się taka rzecz. Gramy sobie te 20-30 rozdań po czym gość na moje standardowe 3bb odpowiada pushem za te 20 czy 50bb. Zdarza się też że dostaje po tym czasie open shove. Oczywiście donki nie wsadzają całego stacka w _każdej_ ręce, tylko np. co kilka-kilkanaście rąk.

    Głównie są to osoby grające limp/call z niskim PFR i wysokim VPIP, na które nie mamy żadnej znaczącej próbki.


    I teraz pytanie.

    Z czym sprawdzacie tutaj takie open/re shove za 20bb i z czym za 50bb.

    Jak modyfikujecie grę pod takich graczy? Nie ma co dalej bić każdego btn standard 3bb z jakimś 68s/K6o bo wiadomo że na shove się zrzucamy.


    Pozdro.

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    303
    Hu cash ponizej nl100 to okradanie samego siebie. Rake jest kosmiczny.

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Gdzieś muszę poćwiczyć.
    Jak utrzymam ptbb=50 to nie będzie takie okradanie
    Bo powinienem szybko przejść przez nl25 do nl50.

    Oczywiście żart z tym ptbb, wiadomo że to tylko heater, niemniej przyjemny i donków na Evereście łatwo się stackuje i mam nadzieję że na owym nl100 znajdę się szybko. Jednak nigdy wcześniej nei grałem HU więc zacząłem od tego levelu.

  4. #4
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    156
    jak kiedys gralem hunl10 to nie gralem z nikim kto nie mial calego stacka, jak dosiadal sie ktos z 2 lub 5$ to dawalem sit out i pisalem zeby doladowal, czesto dzialalo

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    1) gram dwa stoły, więc tacy się dosiadają i przeważnie to jest easy money

    2) graczom może zostać 20 czy 50bb po tym jak trochę stracili w grze ze mną i nie uzupełnili stacka, przeciwko takim też trzeba grać a nie uciekać ze stołu

    Chociaż dzięki za uwagę, może po prostu będę się wysiadał od ludzi z 20bb.


    Btw. nikt mi jeszcze nie odpowiedział na pytanie.

    Takiego shorta 20bb staram się sprawdzać z 66+, A9+, KT+ czasem QJs
    A co do 50bb to nie wiem...

    Z czym Wy byście sprawdzali?

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    156
    To zalezy jak ktos jest 20bb i jestem na buttonie (po moim podbiciu), to wg mnie mozna sprawdzic z any Ax/Kx wiekszoscia Qxs, kazda para, wyzsze SC, z kazdymi face cards itd. Wyrzyucam wlasciwie tylko rece typy 73, 84 itd ale je wlasciwie wyrzucam juz wczesniej, bo ich nie podbijam wiec sprawa sie zamyka. Dlatego jak podbijasz to juz pozniej bym snap call dawal.

    A jak robi open shove z buttona, to wg mnie 66+, A8o+, A5s+, Qj+, moze jakies wyzsze SC

    W sumei bardzo czesto bedzie mial jakies trashe.

    ale ja sie nie znam wiec takie moje przemyslenia

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    240
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    1) gram dwa stoły, więc tacy się dosiadają i przeważnie to jest easy money

    2) graczom może zostać 20 czy 50bb po tym jak trochę stracili w grze ze mną i nie uzupełnili stacka, przeciwko takim też trzeba grać a nie uciekać ze stołu

    Chociaż dzięki za uwagę, może po prostu będę się wysiadał od ludzi z 20bb.


    Btw. nikt mi jeszcze nie odpowiedział na pytanie.

    Takiego shorta 20bb staram się sprawdzać z 66+, A9+, KT+ czasem QJs
    A co do 50bb to nie wiem...

    Z czym Wy byście sprawdzali?
    Od 20BB bym sie odsiadal, bo to nie ma sensu po prostu. 50BB minimum, ale oni raczej tak nie openshove'uja . Wydaje mi sie, ze preferuja robic shove na Twoj raise. Jezeli robia tak za czesto to ja robie call z 88+ AT+.
    Jezeli jednak ktos robi openshove co kilka(nascie) rak za 50BB to ja po prostu robie snapcall z takim samym zakresem jak wyzej

  8. #8
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Cytat Zamieszczone przez k00ky Zobacz posta
    To zalezy jak ktos jest 20bb i jestem na buttonie (po moim podbiciu), to wg mnie mozna sprawdzic z any Ax/Kx wiekszoscia Qxs,

    Z Kx i Qx będziesz częściej w głębokiej dupie

  9. #9
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    156
    Wlasnie nie, ja mowie o innym przypadku, nie o jednorazowym sprawdzeniu.

    Ja mowie o sytuacji gdy ktos jest 20bb i laduje alliny na moje podbicia z buttona, a nie wtedy jak raz tak zagra na kilka/kilkanascie rak. Wtedy wiadomo nie sensu. Ale jak ktos z any 2 laduje to bardzo czesto ma gorsze lapy.

  10. #10
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Cytat Zamieszczone przez k00ky Zobacz posta
    Wlasnie nie, ja mowie o innym przypadku, nie o jednorazowym sprawdzeniu.

    Ja mowie o sytuacji gdy ktos jest 20bb i laduje alliny na moje podbicia z buttona, a nie wtedy jak raz tak zagra na kilka/kilkanascie rak. Wtedy wiadomo nie sensu. Ale jak ktos z any 2 laduje to bardzo czesto ma gorsze lapy.
    Jak ktoś non stop odwija all inem na bety to chyba nie ma sensu betowac.Wtedy akcja z Kx jest jak najbardziej do przyjęcia .Ale z grubsza wole odczekać nawet kilkanaście rąk żeby nie być dogiem w takiej sytuacji.