Strona 2 z 78 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 778
  1. #11
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Chrzanów
    Posty
    262
    shou72 - nie zrozumiałeś mojego przykładu. Jeżeli gracz nie wylosuje KJ to nie masz możliwości wygrać żetonów - jeżeli nie masz szczęścia wszyscy spasują - jeśli masz szczęście KJ dostanie parę na flopie i wrzuci wszystkie żetony.
    Ten sam gracz spasuje lub wejdzie do gry na 3xBB - w zależności od tego co wylosuje - więc twój wynik AA nie zależy od twoich umiejętności tylko od losowania.

  2. #12
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    274
    Cytat Zamieszczone przez Rion Zobacz posta
    Woland - światowa czołówka to,moim zdaniem to ludzie ,którzy znaleźli się w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu. Tak jak w prawdziwym życiu , dlaczego jedne firmy odnoszą sukces pomimo tego,że są gorsze od pozostałych ?

    Dodatkowo uważam,że czołówka światowa nie jest lepsza od setek tysięcy innych graczy ,którzy do niej nie należą
    Wydaje mi się, że rozumiem Twój sposób myślenia i nie dziwią mnie w związku z tym wnioski do jakich doszedłeś. Dla mnie EOT

  3. #13
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Chrzanów
    Posty
    262
    OhMikeYes - gram w pokera 3 lata. Rozegrałem dużo rąk - tyle ile można przez 3 lata. Takie rzeczy sprawdziłem.

  4. #14
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez Rion Zobacz posta
    Tak więc moim zdaniem pot-ods w turnieju się nie przydają , bo nie bronią Cię przed odpadnięciem.
    Znajomość pod-ods w cash-game po dokładnym przeliczeniu również nie dają żadnej wartościowej przewagi.
    Coż, po przeczytaniu tych dwóch zdań mogę tylko powiedzieć, że nie masz pojęcia o pokerze i jak dla mnie jest to koniec dyskusji. Żeby nie było że niemerytorycznie się odcinam - w turnieju nic poza posiadaniem nutsa na riverze oraz wiecznym pasowaniem nie chroni nas przed odpadnięciem. Jeżeli będę na riverze miał pokera, ale możliwy będzie wyższy poker to znaczy, że mam spasować na all-in przeciwnika? Nie odpowiadaj, nie trzeba.

    Mam oficjalną propozycję, którą proszę potraktuj poważnie. Zmierzmy się. Daję Ci pełną możliwość wyboru rodzaju gry (MTT, SnG, cashe). Niestety w grę wchodzi tylko Holdem NL, w nic innego nie umiem grać. Oczywiście może być heads-up (SnG lub cash). Niestety pełnego wyboru stawek nie mogę Ci zaoferować, ale podejrzewam że jestem w stanie podjąć wyzwanie na wszystkich, na które Ciebie stać.

    Wybierz rodzaj gry, wtedy ustalimy ile rozdań/turniejów zagramy w ramach naszego pojedynku. Po zakończeniu porównamy wyniki. Jeśli wygrasz, oczywiście potwierdzisz swoją tezę. Powiem więcej - nawet jeśli ja wygram, ale z niewielką przewagą, przyznam Ci rację.

    Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

  5. #15
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Chrzanów
    Posty
    262
    anoxic - prześledziłeś dokładnie karierę i wyniki osób na które się powołujesz ? Czy zasugerowałeś się kilkoma bardzo dobrymi osiągnięciami .

  6. #16
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Chrzanów
    Posty
    262
    Woland - może masz racje , na pokerze może i się nie znam - ale matematyczne przeliczenie pod odsów i innych spraw związanych z pokerem daje mi wyniki dające do myślenia.
    Zamiast napisać ,że się nie znam - to napisz dlaczego mój wywód związany z pod-ods względem cash game z uwzględnieniem rake i opłat prowizyjnych jest nieprawidłowy ?

    Wyzwanie mogę przyjąć - 10 razy heads-up i mogę napisać jak będę grał.
    Od samego początku do końca tylko i wyłącznie all-in.
    Masz więc odpowiedz na pytanie jak gram i jaki mam styl - więc możesz mną zagrać a nie kartami - jesteś dalej zdecydowany na taki pojedynek ?
    Podejrzewam, że wygrasz 7 pojedynków na 10 - chyba ,że będę miał szczęście to będzie 5 na 5 , a może i ja wygram 7..... W zasadzie zamiast mnie może grać każda inna osoba , np moje 7 letnia siostra - tylko ją nauczę jak klikać all-in i pewnie wynik będzie podobny.

    Ale powiedzmy ,że zagralibyśmy tak 1k pojedynków - dobrze liczę,że wygrasz 60/65% ? - po odliczeniu rake dla kasyna i innych - nie będziesz czasem prawie na zero ? Grając przecież dużo lepiej odemnie......

    Chcesz potwierdzić moje spekulacje na stoliku pokerowym przy 10 x heads-up ?
    Czy może weźmiesz talie - rozdasz 2 kupki po 2 kart i będziesz albo foldował albo sprawdzał all-ina od kart których nie widzisz. Zobacz jakie będziesz miał wyniki.

  7. #17
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Cytat Zamieszczone przez Rion Zobacz posta
    Witam.
    Jestem początkującym graczem , przeczytałem 3 książki, pograłem trochę on-line , live - czytałem artykuły i wypowiedzi wielu graczy
    Cytat Zamieszczone przez Rion Zobacz posta
    gram w pokera 3 lata. Rozegrałem dużo rąk - tyle ile można przez 3 lata. Takie rzeczy sprawdziłem.
    Prowokacja czy wylewanie żali, że przez 3 lata nic się nie wygrało. Ale myśląc tak jak Ty to po co w ogóle grać w pokera nie lepiej postawić cały majątek na czarne/czerwone.

    Autor jest przekonany o swojej racji i nie chce słuchać tego co mają do powiedzenia wygrywający "farciarze" - dlatego myślę, że wątek można zakończyć.

  8. #18
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    274
    Cytat Zamieszczone przez Rion Zobacz posta
    OhMikeYes - gram w pokera 3 lata. Rozegrałem dużo rąk - tyle ile można przez 3 lata. Takie rzeczy sprawdziłem.
    Rion, jeśli - jak twierdzisz - sprawdziłeś, że gracze światowej czołówki nie przewyższają poziomem innych graczy a poker to gra losowa, rozumiem, że gotów jesteś poprzeć swoją tezę empirycznie siadając do stołu z BI w wysokości zaledwie Twojego pojedyńczego miesięcznego wynagrodzenia.

    Nie wnikając w jego wysokość, zgaduję, że raczej przy takim BI nie zmierzysz się nawet z 3-cim garniturem światowej czołówki a skoro sam rozegrałeś przez 3 lata 'tyle rozdań ile tylko można' nie widać powodu do obaw.

    Jeśli nie masz nic przeciwko chętnie Ci pokibicuję trzymając za Ciebie kciuki, daj więc proszę tylko znać kiedy i na jakim roomie
    Ostatnio edytowane przez OhMikeYes ; 28-08-2009 o 14:45

  9. #19
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez Rion Zobacz posta
    Wyzwanie mogę przyjąć - 10 razy heads-up i mogę napisać jak będę grał.
    10 razy? Jako osoba interesująca się prawdopodobieństwem chcesz udowodnić jakąkolwiek tezę na próbce 10 elementów?

    Cytat Zamieszczone przez Rion Zobacz posta
    Od samego początku do końca tylko i wyłącznie all-in.
    Masz więc odpowiedz na pytanie jak gram i jaki mam styl - więc możesz mną zagrać a nie kartami - jesteś dalej zdecydowany na taki pojedynek ?
    Tak.

    Cytat Zamieszczone przez Rion Zobacz posta
    Ale powiedzmy ,że zagralibyśmy tak 1k pojedynków - dobrze liczę,że wygrasz 60/65% ? - po odliczeniu rake dla kasyna i innych - nie będziesz czasem prawie na zero ? Grając przecież dużo lepiej odemnie......
    1. Moim zdaniem wygram więcej.
    2. Nie płacę żadnych innych prowizji poza rake dla roomu (bezpłatna wypłata oraz transfer na konto bankowe).
    3. Po odliczeniu rake będę nawet wg Twoich, moim zdaniem zaniżonych, szacunków 5-10% do przodu. Gdyby wszystkie moje inwestycje miały zwrot 5-10% byłbym dziś naprawdę bogatym człowiekiem.

    Cytat Zamieszczone przez Rion Zobacz posta
    Chcesz potwierdzić moje spekulacje na stoliku pokerowym przy 10 x heads-up ?
    Tak. Jaki room i stawki?

  10. #20
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    296
    A moim zdaniem, to jakas marna prowokacja. Gracz czytajacy literature, grajacy 3 lata i interesujacy sie roznego rodzaju artykolami pisze takie rzeczy...

    Powiem tak, albo klamiesz albo jestes po prostu glupi.