Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 77

Wątek: DON a sit & go

  1. #61
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    152
    Cytat Zamieszczone przez wooysiah Zobacz posta
    A z ciekawości wrzuciłem sobie z 3 sytuacje do kalkulatora nasha i wyszło mi, że w don się nie calluje bez KK w większości przypadków, z kolei pushuje atc z prawie każdej pozycji...
    Nie wiem co to jest kalkulator nasha, ale to co napisałeś na pewno nie jest strategią w równowadze nasha.

  2. #62
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630

  3. #63
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    152
    Cytat Zamieszczone przez wooysiah Zobacz posta
    Nie wiedziałem że mówimy o bubblu. Ale nadal twierdze, że to nie jest równowaga Nasha. Jeśli mamy dwóch równych shortstacków i pierwszy pushuje atc z UTG, to call range drugiego jest bardzo duży. Jeśli obudzi się z reką spośród 30% najlepszych i sprawdzi, to wygrywa w 60%. Grając powyższą strategią (KK+) ma 50% że wygra turniej.

  4. #64
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Powtórzę, że nie znam się na DoN'ach specjalnie, ale mam 2 uwagi co do tego, co napisałeś:
    1. Równowagę Nasha obliczamy dla stołu - niezależnie czy to bubble czy nie, akurat wrzuciłem symulację dla bubbla, ale dla 7handed wyglądało to podobnie.
    2. W podanym przez Ciebie przykładzie, zauważ, że sprawdzając odpadnie w 40%. Nie wiem natomiast skąd wziąłeś te 50%, przy calling range KK+? Zauważ, że to hero gra w zgodzie z równowagą Nasha, więc wystarczy, że sprawdzi dowolny z 4 innych graczy i ma x% szans na money za friko. To akurat jest wspólne dla wszystkich turniejów.

    pozdro,
    wooysiah

  5. #65
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    152
    To ja tez zaznacze, ze nie znam sie na DoNach

    Nie moge jakos zrozumiec tego, ze w Twoim przykladzie pushing range jest taki duzy, a calling range taki maly. Zreszta podobnie przy dwoch shortstackach.

    50% na wygrana shorta wzialem stad, ze jest jednym z dwoch shortow, ktorzy maja podobne stacki i graja ta sama strategia. Poniewaz calling range wszystkich jest bardzo maly, to jest mala szansa ze turniej sie zakonczy w danym rozdaniu. Stad szanse obu shortow sa bardzo zblizone.

    Blad byl w tym, ze nie wzialem pod uwage, ze nadal moze odpasc bigstack. Czyli szanse shortow jednak mocno rosna.

    Zauważ, że to hero gra w zgodzie z równowagą Nasha, więc wystarczy, że sprawdzi dowolny z 4 innych graczy i ma x% szans na money za friko.
    Rownowaga Nasha to zestaw strategii kazdego gracza. Nie ma sensu rozpatrywac przypadku, ze hero gra strategia z rownowagi Nasha, a reszta nie, bo wtedy ani hero nie gra optymalnie, ani reszta.

  6. #66
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    16
    Witam, w sumie mam takie pytanie OT ale nie chciałem otwierać nowego tematu.

    Panowie znacie jakiś pokerroom gdzie są turnieje w których płaci się więcej niż 50% graczom kase za turniej sit & go ?

    Zwykłe double or nothing albo coolery(w bossmedii) płacą połowie zawodników kase. Ale mi chodzi o turnieje w których płaci się np: 3 z 5 albo jeszcze lepiej 4 z 5. Wiem, że kiedyś grałem w jakiejś sieci turnieje chyba 3 z 5 albo 4 z 5, niestety nazwe zapomniałem.

  7. #67
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    Korzystając z okazji, jestem trochę laikiem w temacie a nie chcę zakładać nowego wątku. Czy sa może na necie turnieje double or nothing gdzie płaci się wszystkim uczestniczącym?

  8. #68
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Valuetown
    Posty
    365
    Myśle że mogą być, tam gdzie jest rakeback .

  9. #69
    Dołączył
    Jul 2008
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    152
    haha w necie nie widzialem ale chetnie moge organizowac regularnie turki live z wpisowym 100$

    Struktura wyplat:
    1=110$
    2=110$
    3=110$
    4=110$
    5=110$
    6=110$
    7=110$
    8=30$
    9=0$

    jesli do tej pory myslales ze w donach jest najmniej z gry w pokera to zapraszam do wziecia udzialu w moim turnieju