Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Chciałbym się poradzić co do sytuacji która chyba wymaga u mnie sporej poprawy. P

    odejrzewam że raz jedna wielka seria wjebanych allinów na bublu tak mnie dobiła, że teraz będąc święcie przekonany że jak na bublu mamy sytuację: stacki są 9.000, 2.000 (ja), 2.000, 2.000, to że i tak ja przegram więc za luźno calluję/puszuję.





    1.
    Czwórka dilerem, jesteśmy graczem numer 2, trójka i czwórka foldują, jedynka beztrosko gra allina, co oczywiście robił bardzo często wcześniej. Prosiłbym żeby zamiast typowej odpowiedzi jaką się widzi na tym forum typu "fold", "omg, izi allin" coś więcej napisać...

    Gdy blindy 200/400 co callujecie? Ja wiem że niby wystarczy wrzucić dane do Wizarda, ale ICM nie jest doskonałym modelem, bo porównuje tylko przypadek allin/fold, a nie patrzy na to że spośród trzech szortów mamy najgorszą pozycję, ile kolejek blindów przeżyjemy foldując itp. Ja przy 200/400 callowałbym chyba 77+, A9+, KQ... Wychodzę z założenia że mamy najgorszą sytuację przy stole i unikając ryzyka (znaczy się allinowania gdy prawdopodobnie jesteśmy faworytem) tylko sobie szkodzimy...

    2.
    Przy 300/600 co robimy? praktycznie 1/3 naszego stacka jest już w puli, więc wg cashowego punktu widzenia praktycznie callujemy z any2, ale mamy tą specyficzną sytuację czyli bubla w sitku. Co tutaj callujecie?

    3.
    300/600, jesteśmy trójką, gracz numer jeden jest na SB, dwójka oczywiście na BB . UTG mamy 77, AJ... albo prościej spytać... z czym puszowalibyście? Trzech szortów walczy o życie, ale takie 900 żetonów w naszej sytuacji są na wagę złota. Z czym byście tutaj ryzykowali?

    Więcej pytań odnosnie tej i kapkę innych sytuacja dodam jutro albo na dniach, tera muszę biec bo mi zamkną budkę z piwem a wkurza mnie ten poker to chociaż się napiję ;P

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Valuetown
    Posty
    365
    Myślę, że zakres, który podałeś jest bardzo dobry. Jeśli lider faktycznie pushuje z any two, spokojnie można go z tym sprawdzić. Wejdzie - gramy o zwycięstwo, nie - shit happens. Dobry artykuł dotykający podobnego problemu przeczytałem ostatnio: tu jest.

    Jeśli chodzi o pytanie drugie - podobnie. Sprawdzę tu z każdą parą, może nawet nieco niższą od siódemek, A8+, prawdopodobnie dowolne dwie twarze. Może nie jest to zgodne z ICM, ale to nic.

    W sytuacji z pytania trzeciego pushuję zakres 66+ (przy niższych parach czasem będzie to coin, zwykle będziemy w sytuacji 60-40, czasem nawet lepiej), do tego A8+, może nawet wszystkie dwie twarze. Szansa, że sprawdzi nas któryś z shortstacków jest bardzo mała, no chyba że obudzi się z monsterem, a to często się nie zdarzy. Mamy też pewne fold equity od bigstaka, poza tym jeśli nas sprawdzi, szansa że będziemy z przodu jest przecież niemała. A mamy już wtedy 4400 lub 4600, shortstacki odpowiednio 2000 i 1600 lub 1400 i niemal na pewno jesteśmy w kasie.
    Ostatnio edytowane przez aeniman ; 05-05-2009 o 12:59

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    157
    podczepie się :P moze to nie jest identyczna sytuacja ale tez jestesmy zmuszeni do zrobienia czegos co pozwoli nam dostac sie do ITM ku mojemu zdziwieniu wystarczy ze koles pushuje tutaj 50% a ze jest regiem to jest to pewnie o wiele wiecej

    NL Hold'em Tournament | Full Ring
    Ongame hand grabbed by the PokerComment.com OnGame firefox extension

    BTN: 1340 (2.2bbs)
    SB: 7630 (12.7bbs)
    Hero (BB): 1980 (3.3bbs)
    UTG: 4050 (6.8bbs)

    Blinds: 300/600

    Pre-flop: (900) Hero dealt : :
    2 fold, SB bets $7,330 and is all-in, Hero calls $1,380 and is all-in

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Może pytanie banalne, dla mnie nie

    Czy w takiej sytuacji

    callujemy any2? Czy może warto spasować w nadziei że paixtouras nie przeżyje kolejki blindów? Jeśli to nie jest call z any2, to z jakim zakresem callujemy?
    Dzięki z góry

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Valuetown
    Posty
    365
    Hmm. Śmieci pasuję, ale sensownych kart (mniej więcej zakres Ax, Kx, Q4+, J6+, T7+, 98, może 87, oczywiście każda para) tu nie zrzucę. W końcu jeśli short się utrzyma, jesteśmy w dupie.

    Jeśli pushuje short, sprawdzam go z any two.
    Ostatnio edytowane przez aeniman ; 09-05-2009 o 22:27

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    Cytat Zamieszczone przez indy Zobacz posta
    Może pytanie banalne, dla mnie nie

    Czy w takiej sytuacji

    callujemy any2? Czy może warto spasować w nadziei że paixtouras nie przeżyje kolejki blindów? Jeśli to nie jest call z any2, to z jakim zakresem callujemy?
    Dzięki z góry
    Ciekawy gracz na utg , oczywiscie callujemy any2

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    Cytat Zamieszczone przez indy Zobacz posta
    Czy może warto spasować w nadziei że paixtouras nie przeżyje kolejki blindów?
    Nieważne, rozumiem wszystkie idee i intencje Ale po prostu musisz zamknąć oczy i calnąć

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez indy Zobacz posta
    Czy może warto spasować w nadziei że paixtouras nie przeżyje kolejki blindów?
    Bez sensu imho. Tobie zostanie 125 po spasowaniu na obu blindach, a wystarczy że short przeżyje blindy (nie musi się nawet podwajać, wystarczy że dostanie walk na bb) i już niemal na 100% zostajesz bubble boy.

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Tak mi się przypadkiem odgrzebało ten temat, i mimo że przyjąłem nauki forumowiczów żeby tu callować, to jednak skomentuję coś:

    "a wystarczy że short przeżyje blindy (nie musi się nawet podwajać, wystarczy że dostanie walk na bb) i już niemal na 100% zostajesz bubble boy."

    Szansa że szort przeżyje blindy jest praktycznie taka sama jak że my przeżyjemy, nie ?

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    249
    Ale puszujac dodajesz jeszcze małą szanse załapanie sie na miejsce wyższe niż 3 :].