Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34
  1. #21
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    Przepraszam
    Doli widze, ze kombinujesz z dzialem Artykuly.
    Jak bedzie redi do wrzucania to daj znac

  2. #22
    Dołączył
    May 2005
    Przegląda
    Radom
    Posty
    210
    Cytat Zamieszczone przez Kakashi
    W puli jest 100$, twoj przeciwnik wszedl All-in za 50$.

    - Musialbys wlozyc 50$ by moc wygrac 150$ twoje oddsy wynosza wiec 50:150 lub 1:3 (okolo 33%).

    Musialbys wlozyc wiec 33% sumy, ale wygralbys tylko 23.9% tego typu sytuacji.
    Tutaj to juz nie jestem pewny czy dobrze mysle (trzeba by kiedys w koncu przeczytac jakas fachowa ksiazke ) ale ja bym to liczyl w ten sposob - dokladam 50$ a moge wyciagnac w sumie 200$ (juz razem z tymi moimi), czyli wkladam 25% calej sumy a nie 33%. Jezeli w puli juz jest 150, a ja doloze 50, to na logike jesli wygram raz na cztery razy (a nie raz na trzy) to wyjde na zero - wszystko co powyzej to juz na plus.

    Takze ten przyklad to tak na granicy oplacalnosci, a biorac pod uwage implied odds to easy call, a nie fold

    Edit - no tak, sam sie zakrecilem, implied odds to raczej przy jego all-inie juz sie nie liczy

  3. #23
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Trojmiasto
    Posty
    336
    Napisales cos takiego:

    - Dwie wysokie karty lapia Pare na Flop'ie w 32.4% przypadkow.
    To co, majac AK mam wieksze szanse na trafienie pary niz z 27?

  4. #24
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    Cytat Zamieszczone przez Jarx
    .....dokladam 50$ a moge wyciagnac w sumie 200$ (juz razem z tymi moimi), czyli wkladam 25% calej sumy a nie 33%. Jezeli w puli juz jest 150, a ja doloze 50, to na logike jesli wygram raz na cztery razy (a nie raz na trzy) to wyjde na zero - wszystko co powyzej to juz na plus.
    wkładasz, ale jeszcze tej twojej sumy tam nie ma - dokładasz 50 do 150 czyli oddsy masz 3:1, ale masz rację, przy takich oddsach jak wygrasz raz na cztery to wychodzisz na zero, 3 razy przegrasz 50, raz wygrasz 150, czyli tak na oko jakieś 11-14 outsów powinieneś mieć jak nic do tej pory nie złapałeś

  5. #25
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    Cytat Zamieszczone przez Pawlak
    Napisales cos takiego:

    - Dwie wysokie karty lapia Pare na Flop'ie w 32.4% przypadkow.
    To co, majac AK mam wieksze szanse na trafienie pary niz z 27?
    powinno byc dwie rozne

  6. #26
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    Ktos ma jakies zyczenia co ma sie znalesc w nastepnej odslonie ?

  7. #27
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Może "Wyciągnij jak najwięcej kasy z dobrego układu" ?

  8. #28
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    To moze byc ciezkie
    Zrobie to na srode, bo mam duzo pracy na poczatku tygodnia.

  9. #29
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    Cytat Zamieszczone przez Kakashi
    Ktos ma jakies zyczenia co ma sie znalesc w nastepnej odslonie ?
    może opisz pot equity i fold equity, co to EV i jak się je liczy

  10. #30
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Chełm
    Posty
    27
    Witam wszystkich. Na poczatek chcialbym pogratulowac tworcom swietnego forum oraz Kakashiemu za ten artykul - Rewelka!!.

    Moja przygoda z pokerem zaczela sie okolo 2 tygodni temu wiec jestem miernota w srodowisku pokera, jednak gdyby nie owa stronka i forum (jedno z 2 ktore cenie najbardziej) pewnie do tej pory nie wiedzialbym nic ponad to co to river czy flush :lol:.

    Byc moze kiedys choc troche zblize sie do Waszego poziomu gry i wiedzy z zakresu Holdema jednak poki co staram sobie wszystko poukladac i mam w zwiazku z tym kilka pytan.

    1)Limper - czy jest to ktos kto wyrownuje do stawki wlozonej przez BB?..czyli po prostu daje call...czy oznacza to cos innego.

    2)Zasada 10:1"
    Nie powinnienes wchodzic z niska lub srednia para na reku w podbicia wieksze niz 10% stacka twojego i twojego przeciwnika.

    Niskie i srednie pary (22-TT) rozgrywamy w nastepujacy sposob. Wchodzimy w tylko w podbicia zgodne z "Zasada 10:1", jezeli na Flop'ie uda nam sie trafic Trojke (Set'a) gramy dalej, jezeli nie to przy pierwszym podbiciu zrzucamy reke.
    Rozumiem ze slowo stack znaczy ilosc posiadanych przezemnie zetonow, czyli majac ich np. 40, i jednego/dwoch przeciwnikow z ktorych jeden podbije za 15, drugi daje call, to powinienem rzucic pare 9?, a wejsc jedynie w podbicie do 4 zetonow?

    3) Grajac Suited Connectorami i Gapperami rozumiem ze dobra pozycja to CO, Button, BB i SB i tylko na tych pozycjach mozna sie pokusic o danie call do raise lub rereaise z reka typu?

    A co do samych gapperow (suited i offsuited) to warto chyba tylko grac tymi ktore sa oddzielone od siebie max 2 oczkami a inne odrzucac bez zastanowienia...czy sie myle?

    4) Artykul jest o NL, czy mam przez to rozumiec ze te zasady nie tycza sie Limitowej gry?...Czym sie rozni Limit od NL, Pot limit itp. (chodzi tu o strategie gry)

    Wiem ze czytajac to niektorzy powiedza, ze czepiam sie szczeglow, post nic nie wnosi i jest niepotrzebny etc ... jednak w szczegolach tkwi diabel :roll: ... jesli nie bedziecie miec nic przeciwko to od czasu do czasu pomecze Was jeszcze moimi pytaniami.

    Pozdrawiam...Cienia$. :wink: