Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: PL Omaha - FT

  1. #1
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    342
    Rozdania nie zapisałem, więc przytoczę je z pamięci. Omaha to trudna gra, której uczę się od niedawna i chciałbym wiedzieć, czy zagrałem jak debil czy też wszystko było jak trzeba (oprócz wyniku).

    Stan meczu: FT regularnego turka 8+0,8 na PS. Drugie rozdanie na stole, jestem dość wyraźnym chip leaderem. Villain to maniak. Podglądałem grę drugiego stołu jeszcze przed FT i widziałem, że wprost uwielbia się stackować. Nawet z niczym.

    Blindy 300/600
    UTG+1 (maniak - ok. 10.000 w żetonach): bet do 1800
    UTG+2 (short): AI za 2950
    Hero na LP (ok. 22.000): ???

    Pierwsza wątpliwość. Sprawdziłem (czy dobrze??). Villain też.

    Flop:


    Wróg AI za jakieś 7k.

    Co teraz???

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Obowiązkowy push preflop, masz monstera, realizuj jego wartość póki ma przewagę...

    Na flopie call.

    pzdr

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    Przy takich stackach przeciwników i takiej akcji pre tylko push.A że zagrałeś jak zagrałeś to na flopie call, w zasadzie właśnie z uwagi na stacki to powinien być call na każdym flopie, a ten przy okazji nie wygląda specjalnie źle

  4. #4
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    342
    Rzeczywiście - sprawdziłem.
    Pokazał
    Turn ani river nie pomogły i zjechałem do średniego stacka.

    Wątpliwości mam głównie co do rozegrania tej ręki na preflopie, zbyt ostrożnego (jak piszecie). Uznałem, że skoro to maniak, to niezależnie od flopa i tak zagra AI, a ja będę miał okazję wywalić te asy, jeśli wyjedzie jakieś KQJ na przykład.

    Pytanie: czy takie myślenie/rozumowanie jest słuszne, czy też należy maksymalnie atakować z każdą ręką najlepszą w tym konkretnym momencie rozdania? Innymi słowy - AA double suited - zawsze push preflop?

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    Gdybyście mieli dużo wieksze stacki to twój tok rozumowania byłby ok, aczkolwiek twoje Asy to ogromny monster, na prawdę musiałby to być mocno deep turniej żebym nie robił tu 4beta
    Oceniasz przeciwnika na any 4, więc co za różnica czy wyskoczy flop KQJ czy 27K?

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    965
    Cytat Zamieszczone przez dawkar Zobacz posta
    musiałby to być mocno deep turniej żebym nie robił tu 4beta
    Dokładnie , na FT turnieju z taka struktura sytuacje wyjasnia sie w preflopie co w tym konkretnym przypadku i tak nic by nie zmieniło...