Strona 9 z 23 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 225

Wątek: Sporty Walki

  1. #81
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    Sztukmistrzu, mi chodziło o to że ci ludzie co są najlepszymi bokserami mogliby dominować inne sztuki walki, ale nie w sensie że wyjdą tam jako bokserzy, tylko gdyby się nagle odmieniły rolle i to w MMA czy czymś innym trzepałoby się największą kasę, po prostu mogliby się przebranżowić, albo w ogóle nie zaczynaliby trenować boksu tylko od razu wybieraliby coś innego( to tak jak piłka nożna na trawie i halówka)
    A co do tych wszelkiego typu dywagacji na temat tego kto by komu złoił dupę i w jakim czasie, to dokładnie takie samo pytanie zadałem mojemu trenerowi na co udzielił mi odpowiedzi że nie da się tego stwierdzić, ale nie dawałby żadnej szansy karateceNatomiast stwierdził ze do walki na ulicy najbardziej przydatny jest boks, bo trzeba ją skończyć jak najszybciej, przy jak najmniejszych stratach własnych(trener MMA)
    A co do tego stwierdzenia że zawodnicy MMA mają IQ małpy, to , bo poznałem kilku i gdyby nie fakt że wiem co robią, to po poziomie ich wypowiedzi, zachowaniu nawet by mi przez myśl nie przeszło że mogą mieć tak brutalne hobby(Oczywiście nie twierdzę że nie ma takich zawodników jak powiedziałeś,ale to tak jak w każdym innym sporcie)

  2. #82
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    Druga część mojej wypowiedzi odnosi się oczywiście do PeriMCS, nie Sztukmistrza

  3. #83
    Dołączył
    Nov 2006
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    406
    Nie wiem czy n.p. topowi bokserzy mogliby dominować MMA nawet gdyby się temu poświęcili.
    To znaczy część z nich pewnie tak, nasuwa mi się tu na myśl przede wszystkim legendarny, zwierzęco silny, agresywny, z piekielnym ciosem Mike Tyson.
    Ale już n.p. nasz Tiger Michalczewski miałby znacznie trudniej. Facet ze swietną techniką, naszym słynnym lewym prostym niespecjalnie pasowałby . Do tego przeciętnie silny, wyciskał na ławeczce jakieś 90 kg. Taka moja subiektywna opinia. W mma wali się głównie sierpy, półsierpy, haki, mało prostych ciosów. To nie jest szermierka na pięści.

  4. #84
    Dołączył
    Nov 2006
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    406
    Z drugiej strony przypomina mi się Kevin Randelman. Były członek kadry olimpijskiej zapasów w stylu wolnym USA. Skoksowany do granic możliwości Murzyn, piekielnie silny, dynamiczny, ma nawet przyzwoity boks, o tym , że świetnie obala nie musze wspominać.
    I co? Pomimo wszelkich danych żeby być w TOPIe to jednak co nie może się dostać na szczyt.
    Toczy wyrównane walki z czołówką do pewnego momentu ale w końcu i tak górą jest pzreciwnik, który wykorzystuje swoją zwinność lub inteligencję lub techniki kończące , których Randelman nie zna czy nie umie.

  5. #85
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    151
    sztukmistrz daj sobie spokoj z tlumaczeniem tu czegokolwiek, jak widac najwiecej szczekaja Ci ktorzy nawet nigdy nie trenowali sportów walki i powtarzaja jakkies bzdury zaslyszane pewnie od kolegow, ktorzy byli na dwoch treningach.

    Krav maga jest ok ale tylko jak uzupelnienie o jakies brudne sztuczki.

    Co do topowych bokserow to moze i mogliby cos zdzialac w mma ale tylko wtedy jesli wzieli by sie za grappling, ale wtedy nie byliby juz bokserami tyko zawodnikami przekrojowymi

  6. #86
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    22
    Nie wyobrażam sobie walki 'kravmagowca' na ringu z obojetnie kim(jj, kb, boks etc). Przecież to combat opracowany na w celu samoobrony. Techniki stosowane tam to 'pociagnij za włosy', 'kopnij w jajka', 'włóż palce do oczu' itd. Skuteczny bardzo vs napastnik...knajpowaty żul..., ale vs zawodowiec to raczej nie

    Bardzo ciekawy wątek i będę tutaj zaglądał.
    Sam już czekam na następne UFC i walke Machidy, bo bardzo podoba mi się jego styl walki - typowy striker.

  7. #87
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez sztukmistrz Zobacz posta
    Specjalnie dla Perimcsa filmik instruktażowy:


    Mistrz samoobrony - Joe Monster
    Jak już to dla PeriegoMCS

  8. #88
    Dołączył
    Feb 2006
    Przegląda
    wrocek
    Posty
    1,348
    YouTube - Capoeira Fighter

    capoeira jest bardzo widowiskowa ....: raz i ...

  9. #89
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez alutekfiutek Zobacz posta
    YouTube - Capoeira Fighter

    capoeira jest bardzo widowiskowa ....: raz i ...
    HAHAHAHAHAHA

  10. #90
    Dołączył
    Nov 2006
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    406
    akurat to inscenizowany fragment z filmu