Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Mam problem z wydajnością HUD w PT3, który pojawił się gdy zacząłem zwiekszać liczbę stołów. Mam średnio szybki komputer z procesorem Core Duo 1.83 GHz, ale chyba powinien radzić sobie z HUD bez problemu.

    Gdy ustawiam stoły w stos jeden pod drugim, z grubsza w tym samym miejscu na ekranie, przełączanie między stołami muli (trwa 1-2 sek) już nawet przy 6-7 stołach.

    Gdy ustawiam w kaskadę, dobrze chodzi 8-10 stołów, ale już 11-12 przymula tak, że nie da się grać (czasem nawet po 3 sek muszę czekać na wyświetlenie się stołu).

    Żaden z tych problemów nie występuję gdy wyłączę PT3 HUD.

    Wielu z Was gra 24 stoły i jak sądzę nie każdy ma komputer kupiony pół roku temu z procesorem Quad Core. Czy jestem w stanie zrobić coś co pozwoli na optymalizację pracy PT3 HUD?

    Pracuję pod Windows XP, gram na PokerStars i mam najnowszą wersję PT3 oraz używam TableNinja. Mam oczywiście powyłączane wszystkie przezroczystości w HUD. Nie pokazuję mucked hands. Próbowałem performance settings (level 1, 2, 3). Nie wyświetlam na HUD graficznych ikonek z auto rating, bo zauważyłem, że drastycznie obniżają wydajność. Coś jeszcze mogę zrobić?

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Dzwinie te problemy wyglądają, moim zdaniem nie są związane z PT ani z prockiem. Mam niewiele silniejszy i nie mam żadnych problemów grając maksymalną lcizbę stołów. Może karta graficzna? Może dysk zapełniony? Takie pierwsze pomysły - zrób pełen housekeeping bazy w PT i defragmentację dysku.

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    u mnie to samo co w pierwszym poscie, dlatego przy wielu stolach korzystam caly czas z pt2

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    965
    Duze znaczenie ma pamiec miałem wczesniej 1gb i maks 16 stolików mogłem grac zwiekszyłem do 4gb i teoretycznie moge grac juz 24 ale tak od 20 to juz dosc znacznie zamula w kazdym razie dosc wkurwiajace to jest...

  5. #5
    Grafika to ATI Radeon X1600 - czyli taka przeciętna. Słabsza niż obecnie sprzedawane karty ale wciąż mocniejsza niż obecnie montowane jako zintegrowane na płytach głównych.

    Pełen housekeeping bazy w PT - jak najbardziej robiłem i tuż po nim wciąż jest problem (generalnie problem wygląda na związany z prędkością GUI - wyświetlanego interfejsu, a nie dostępem do bazy).

    Defragmentacja dysku - robiłem jakiś tydzień temu (oczywiście z wyłączonym postgresem, bo inaczej pliki baz są pomijane).

    Pamięc: mam 2 GB i niestety więcej do mojego laptopa nie da się włożyc, dawno bym już włożył 4 GB gdybym mógł.

    Tak jak pisałem, na 95% problem wygląda po prostu z nie dawaniem rady przez Windows z rysowaniem wszystkich elementów interfejsu. 12 stolików PS + 12*9 = 108 kwadracików HUD PT3 - i przy tym wszystkim w momencie przełaczania stołów widze po prostu pustą plamę na ekranie przez 1-2 sek zanim mi się wyświetli stół.

    Byc może rozwiązaniem byłoby ustawienie PT3 żeby wyświetlał HUD tylko na aktywnym stole. Czyli na wszystkich tych pod spodem nie wyświetla i dopiero jak przełączam się na kolejny stół to zamyka HUD na poprzednim i zaczyna wyświetlac na aktualnym (oczywiście całe śledzenie graczy i ich statystyk robiłby wciąż na bieżąco tyle że bez wyświetlania, żeby móc potem wyświetlic w mig HUD). Jeśli da się w jakiś sposób ustawic PT3 żeby tak działał, to chętnie bym spróbował.

    I jeszcze przychodzi mi do głowy DirectX. Nie używam Windows od wielu lat, odkąd przesiadłem się na Mac, więc nie wiem jak to dzisiaj wygląda. Kiedyś DirectX instalowało się dla lepszej wydajności w grach. Czy DX poprawia również wydajnośc normalnej pracy z Windows i zainstalowanie go mogłoby coś pomóc, czy to raczej wciąż tylko do gier?

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Ja tu naprawdę czuję szczura. Ani grafa ani proc nie wyjaśniają takich problemów. Bazy z miliardem rąk też raczej nie masz, nie?

    A update'y do Windy? I sterowniki do karty. Posciągaj najnowsze. DirectX też na pewno nie zaszkodzi.

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    ja mam juz paroletni komp, ale sterowniki i inne tego cuda rzeczy mam wszystko jak najbardziej aktualne a i tak przy 6+ stolach zamula na maksa. Tymczasem PT2 na 24 stolach dziala bez zarzutu

  8. #8
    Wszystkie updaty do Windy instaluję na bieżąco, sterowniki do karty mam najnowsze. Spróbuję wieczorem z DirectX, a jak nie pomoże to spytam supportu PT3 co o tym sądzi.

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Warsaw jest drugą osobą która melduje o tym samym problemie, więc pewnie rzeczywiście coś jest nie tak z PT3. Mnie to dziwi dlatego, że mam sprzęt nie dużo silniejszy od Waszego i wszystko śmiga na maksymalnej liczbie stołów (nie tylko na PS).

    No i oczywiście - support PT to podstawa. Z doświadczenia wiem, że odpowiadają i starają się pomóc. Oczywiście najpierw poszukaj na ich forum czy taki problem nie został już opisany.

  10. #10
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    ja rozne problemy z pt mialem i ich support oczywiscie jest bardzo pomocny. NAtomiast w kwestii wydajnosci pt3 uznalem, ze to po prostu kwestia wydajnosci sprzetu, zwlaszcza, ze gracze z mocnymi kompami twierdza, ze wszystko u nich dziala normalnie. Zelik na swoim potworze odpala kilkanscie stolow, table ninja z wszystkimi opcjami i jeszcze 5 rzeczy robi w tle i wszystko mu dziala