Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Nie mam pojęcia jak się gra DoNy ponieważ nie zagrałem ani jednego w mojej "karierze", a klasyczne STT zagrane przeze mnie można policzyć na palcach góra dwóch rąk. W każdym bądź razie DoN/STT to jest taka zdegenerowana forma pokera gdzie przez większość czasu gra się na short stacku metodą "push or fold", a celem gracza nie jest gromadzenie jak największej ilości żetonów tak jak to jest w cash games lecz przetrwanie, a konkretnie dotrwanie do miejsc płatnych. W przypadku klasycznych STT gdy już doczołgamy się do płatnych to możemy zacząć myśleć jak dojść jak najwyżej ponieważ struktura nagród nie jest płaska tak jak w DONach. W każdym bądź razie ze względu na to, że w tych grach liczy się przetrwanie to może okazać się, że ze względu na stacki (a właściwie short stacki) pozostałych graczy oraz ich rozłożenie przy stole bardziej opłacalne (i bezpieczne) jest spasowanie w sytuacji która jest EV+ ze względu na nominalną wartość żetonów (tzn. jest EV+ w oczach keszowca ).

    Generalnie IMO obie odmiany bez przyszłości - zastanawiam się jaki odsetek botów już teraz gra w tych grach. I nie mam na myśli tylko ludzi-botów, a prawdziwe boty. Bo DoN/STT w połączeniu z modelem ICM wydają się być idealne do "botowania". Pomimo tego, że teoretycznie gra się w nich NLHE albo PLO.

    jdx

  2. #12
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez aster Zobacz posta
    Bocian jestes blisko. Sity/Dony a zwlaszcza DoNy to nie jest poker
    FYP

  3. #13
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    1,763
    Irytujace jest cytowanie kogos i wpisywanie tam jakis swoich slow, moda z 2+2? Powinny za to leciec bany.

  4. #14
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Czyli co, będąc lekkim chip leaderem w DONie pasujemy lub limpujemy każdą rękę, bo szkoda nam stracić żetony, bo zaraz ktoś się spłucze??

    Brzmi dość idiotycznie, niech mnie ktoś przekona jakimiś wyliczeniami, dlaczego to jest easy fold, bo bez numerków nie uwierzę

    Aha, i czy uważacie że taki gay raise preflop jest tutaj dobrym zagraniem? Dlaczego?

    pzdr

  5. #15
    Dołączył
    Nov 2006
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    406
    Fold.
    Wygląda to w najlepszym razie na coinflipa, ewentualna przegrana stawia nas w złej sytuacji, pule możemy oddać, nasz stak wciąż jest grożny dla pozostałych, czekamy i szukamy okazji póżniej.

    A tego gay raisu pf też nie rozumiem.
    Ostatnio edytowane przez sztukmistrz ; 21-08-2009 o 22:49

  6. #16
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    1,763
    Raise preflop jest tragiczny, albo limp albo pot, to tak jak w holdemie w donie robic mini raise z AK a po cbecie na flopie 237 zastanawiac sie co zrobic jak dostaniemy w pysk allin.

    Po flopie fold, nie interesuje nas tutaj coinflip bo to sit a do tego DoNa a nie cash...

  7. #17
    Dołączył
    Nov 2006
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    406
    Cytat Zamieszczone przez bocian Zobacz posta
    Brzmi dość idiotycznie, niech mnie ktoś przekona jakimiś wyliczeniami, dlaczego to jest easy fold, bo bez numerków nie uwierzę



    pzdr
    Wydaje mi się, że idea grania DON-a polega na unikaniu calowania czyichś allinów, bez przesłanek, że jesteśmy duzo z przodu, więc wyliczenia są sprawami drugorzędnymi.
    Tutaj proponowałbym grę: agresywnych puścić przodem- niech walczą i się skracają przybliżając nas przez to do celu, a puszujemy pasywne nie dużo większe od nas staki.