Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46
  1. #1
    reka z wczorajszego turnieju HU 24+2. to juz 5 runda, ale trafilem na gracza bardzo slabego.

    gosc mial staty 38/0, wiec clearly byl slaby. byl weak passive i wiekszosc rak pasowal albo callowal. jesli juz raisowal, to zawsze przyciskiem pot. raz jak limpnal a ja poczekalem, to podbil wpisujac recznie kwote - 90 do puli 120 na blindach 10/20. zaciekawilo mnie to, i postanowilem nastepnym razem sprawdzic co to znaczy. znowu to zrobil 10 rak pozniej, zraisowalem go i odpuscil - doszedlem do wniosku, ze: nie ma - pasuje, nie ma ale z jakiegos powodu chce ukrasc mimo ze tego zwykle nie robi, lub ma mocno przed flopem ale nie trafil - betuje wpisujac recznie, ma i chce value - wciska pot.

    Hand #13952931285 begins at 2009/08/11
    Dealing down cards
    Dealt to Josek_pl [ ]
    Humdinger1 posts the big blind of 30
    Josek_pl posts the small blind of 15
    Josek_pl raises to 90.
    Humdinger1 calls 60.
    Dealing Flop [ ]
    Humdinger1 checks.
    Josek_pl bets 150.
    gosc jest weak passive wiec cbet 100% jest wskazany
    Humdinger1 calls 150.
    dostaje akcje wiec uznaje ze reke odpuszczam, stad check na turnie
    Dealing Turn []
    Humdinger1 checks.
    Josek_pl checks.
    Dealing River []
    Humdinger1 bets 300.
    dang - gosc nie wciska pot, tylko betuje 300 - uznalem ze to jedna z tych rak gdzie a) probuje mnie okrasc nie wiedzac ze ja mam syf b) robi turbo thin value beta, z reka, z ktora nie moze callnac AI.
    Josek_pl raises to 1,155, and is all-in.
    Humdinger1 calls 855.

    eeeeek. gosc wzial time banka przed callem co tylko znaczy ze jest jeszcze slabszy niz myslalem tzn. betowal 300 na river nie wiedzac czy scalluje push czy nie. w kazdym razie zrobil to, a mi odpadla szczeka - nie bardzo wiedzialem co sie w ogole stalo. dostalem call od AT. nie wiem dlaczego ktos moze zabetowac ten river z AT, a tym bardziej nie wiem jak moze sprawdzic AI.

    po fajnym turnieju odpadam ze slabym graczem i to majac Q high - nie poczulem sie z tym za dobrze i do konca nie wiem co mam o tej rece sadzic... czy to jest dobre zagranie, bo read jest stuprocentowo trafiony, czy zle, bo nie przewidzialem, ze nawet przy dobrym readzie gosc mnie callnie. czy moze zle ocenilem gracza?

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Josek, napisałeś że gość jest słaby weak passive, więc zapewne masz nad nim edge. Czy nie lepiej więc pokonać go skillem nie pakując się w takie ryzykowne blefy z totalnym air?

    W skrócie: fatalne zagranie i leveling na słabego gracza, którego łatwo dało się pokonać w inny sposób. Tego typu zagranie może być skuteczne gdy grasz z kimś o porównywalnym edge, nie ze słabymi graczami którzy nie myślą w sposób wielopoziomowy jak ty w tym wypadku. Tacy gracze grają kartami, nie przeciwnikiem.

    Ja tu gram fold pre. Wiem, że w HU zwłaszcza z weak passive trzeba grać agresywnie, ale lubię to robić bardziej z 56o, 67o, 24s, K7s niż takim trashem jaki Ty dostałeś...

    As played: cbet flop i potem check/fold.


    Wstydź się!
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 11-08-2009 o 15:48

  3. #3
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    867
    a nie prosciej odpuscic tego typu reke? wole tu zagrac 34o 53o i 63o niz Q3o. Mam wrazenie ze dorabiasz za duzo historii do rozdania, ktore w ogole nie powinno miec miejsca. Tilt bluff? Jaki jest sens blefowania w tak fatalnym momencie gracza, który jak sam określasz jest słaby? Lepiej poczekac i zabrac mu zetony przy lepszej okazji

    PS. post pisany w tym samym czasie co anoxic

  4. #4
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    342
    Urocze
    Zapewne cztery poprzednie rundy koleś przeszedł w podobny sposób.

  5. #5
    ale czy edge to nie jest wlasnie to, ze mozesz pushnac Q3 jak gosc ma AT na takim boardzie? ilu nawet donkow, callnie tutaj z AT? jak mowie, sam nie wiem co mam sadzic o tej rece - naprawde nie wiedzialem co sie stalo jak dostalem call i po fakcie oczywiscie mozna powiedziec ze to fatalne zagranie i level, ale nie opieralem reada na jakichs niestworzonych rzeczach tylko czyms na co wczesniej zwrocilem uwage i sprawdzilem co to znaczy. ba, nawet przez w tej rece widac, ze nie bylem bez racji.

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez wanpi Zobacz posta
    a nie prosciej odpuscic tego typu reke? wole tu zagrac 34o 53o i 63o niz Q3o.
    tu czyli? preflop?
    ja znacznie wole Q3 niz 34 w HU, bo z pierwsza bede trafial top pary a z druga nie.

    a historii nie dorabiam, moge wkleic poprzednie rozdania o ktorych pisalem.
    PRE jest jak dla mnie jak najbardziej OK, flop rowniez, dostaje akcje, wiec odpuszczam reke i na river dzieje sie cos, co juz wczesniej zwrocilo moja uwage. Po wypowiedziach przyjmuje do wiadomosci, ze to blad, ale mnie nie byloby w 5 rundzie, gdybym nie zrobil takich kilku zagran w poprzednich

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Tu nie ma co analizować, pełno podstawowych błędów:

    - podbicie pre z masakrycznym trashem
    - próbowanie blefowania gracza weak passive który sprawdził cbet, więc pokazał że coś ma
    - leveling na słabego gracza który gra tylko kartami,

    Faktycznie można jeszcze uznać, że zagranie pre było ok, w końcu to pasywny gracz. Cbet jak najbardziej w porządku, wiadomo, ale dwa nastepne punkty to bezdyskusyjne błędy imo.

    Jeśli już zagrałbym pre tak jak Ty, to cbetują flop - dostąc call. Dalej gram check/fold. I później staram się go pokonać w inny sposób, grając swoje heads-upowe ABC. A ja w HU pasuję z sb takie ręce jak Q3o, J4o, T2o itd. Na prawdę wolę zagrać w ten sposób z 56s czy 89o.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 11-08-2009 o 15:58

  8. #8
    1. Qhigh to nie jest imo masakryczny trash
    2. pokazal ze cos ma? jesli tym czyms jest slaby Ahigh to ok
    3. jak sie ma gra kartami w obliczu tego co gosc pokazal?

    nie probuje sie bronic, tylko taka analiza do mnie nie przemawia, a dopoki nie zrozumiem w pelni, gdzie a przede wszystkim DLACZEGO popelnilem blad, to nic z tego nie wyniose.
    Ostatnio edytowane przez Josek ; 11-08-2009 o 16:05

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Drawowaty board, na turnie i riverze spadają dla Ciebie bardzo złe karty bo gość mimo wsztstko mógł skompletować np. strita lub tripsa. Zapewne nie rozstanie się z żadnym z tych układów.
    Na takim boardzie chcesz go wyrzucić blefując na river gdy on faktycznie może tutaj mieć dobrą rękę??

    Gość gra valuebeta na river. Weak passive gracze nie będą tutaj vbetować Ahigh czy bottom pary, prawda? I tutaj popełniłeś największy błąd przez ten leveling i analizę zagrań, betting size'ów tak nieobliczalnego, słabego gracza. Wyciągnęłeś z nich za dużo wniosków, pokomplikowałeś sprawę tutaj - gdy gra przeciwko takiemu typowi gracza jest przecież dość prosta.
    Tutaj na riverze to jest dla mnie easy fold. Oczwyiście czasami tutaj wyrzucisz słabych pasywnych graczy z rozdania, ale również często dostaniesz call od dwóch par, tripsa, strita.

    Na pewno nie można tutaj orzec, że gość odczytał Cię na total blef, bo mogłeś tutaj na takim boardzie blefować z 3rd pair np. (to też jest tutaj blef)
    Zagrał dziwaczny call, widać że gra sobie taki turniej nie mając zbytniej wiedzy od pokerze, być może sprawdził nawet z jakichś głupich powodów typu "spieszy mi się" czy "nie chce mi się już grać - twoje".

    To wszystko imo przemawia za tym żeby takiego gracza ograć w inny sposób niż kontrowersyjne blefowanie z air na niebezpiecznym boardzie. Tacy gracze często nie będą myśleć "hm, cóż ten Twój push na river tu może oznaczać, co może reprezentować" - tylko dostaniesz call tak jak pisałem o mocnych rąk które dodrawowały, czy nawet od slowplayowanego nutsa.

    Staram się ocenić to rozdanie nie będąc results oriented i nie patrząc na to, z czym Cię sprawdził na river. Sam tak spróbój i pomyśl jak wiele układów które dostał na tym boardzie może sprawdzić Cię na river.

    Takie jest moje zdanie na ten temat.

    A co do Qhigh, to owszem, jest to dobra ręka w HU. Ale o wiele lepiej wygląda Q7s niż Q3o...
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 11-08-2009 o 16:28

  10. #10
    Gdyby gość był tak słaby jak twierdzisz to nigdy nie sprawdziłby twojego allina na river mając kompletnie nic ( i to w piątej rundzie ) Chyba źle go oceniłeś