Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46
  1. #11
    jezlei jest tak ja mowisz to mi sie wydaje ze gosciu przed sprawdzeniem Twojego AI rzucil sobie moneta... i wyszlo mu ze ma zrobic call....:P

  2. #12
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez Suerte Zobacz posta
    Gdyby gość był tak słaby jak twierdzisz to nigdy nie sprawdziłby twojego allina na river mając kompletnie nic ( i to w piątej rundzie ) Chyba źle go oceniłeś
    Lol, chyba nie powiesz że gość odczytał Joska na totalny blef?
    Josek jak pisałem mógł tutaj blefować również z bottom parą - na takim boardzie to też byłby blef, który jednak biłby Ahigh.

  3. #13
    @anoxic
    zgadzam sie jak najbardziej z Twoim postem, ale... (tak musialo tu byc to ale )
    wiem, ze jest mnostwo ukladow, ktore tutaj bija nie tylko to co mam, ale i duzo mocniejsze uklady, ale wszystkie mocne rece 'wykluczylem' (uznalem ich prawdopodobienstwo za duzo mniejsze) z powodu ktory wczesniej opisalem. gosc zwykle valuebetowal POT, 2 razy widzialem co wtedy mial i raz bylo to TP, raz zlapany na river FH. stad wniosek, ze jego pot value bet to praktycznie caly zakres legitimate value betow, szczegolnie, ze jak betowal 'recznie' to odpuscil do raisa.

  4. #14
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    Cytat Zamieszczone przez wanpi Zobacz posta
    wole tu zagrac 34o 53o i 63o niz Q3o.
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    Ja tu gram fold pre. Wiem, że w HU zwłaszcza z weak passive trzeba grać agresywnie, ale lubię to robić bardziej z 56o, 67o, 24s, K7s niż takim trashem jaki Ty dostałeś...

    As played: cbet flop i potem check/fold.


    Wstydź się!
    kurde, wydaje mi sie ze q3 gra lepiej niz 56 w HU

  5. #15
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    @Josek

    Tak, ale takie skomplikowane myślenie i leveling doprowadziło Cię do tego, że odpadłeś w trochę głupi sposób.

    A raczej poradziłbyś sobie grając swoje nie ryzykując turnieju na taki blef, prawda?

    Ja rozumiem, że przeanalizowałeś jego bet sizing, jednak dalej miałbym opory przed takim zagraniem, bo wiem z doświadczenia że tacy gracze moga najpierw thin valuebetnąć trafiony układ ale nie monster, a na twój raise po prostu odpowiedzieć callem "a bo w sumie szkoda odpuścić puli".

    Dla przykładu mógł w ten sposób zagrać z dwoma parami, układem który jest słaby na tym boardzie. Mógł mieć nawet top parę + parę ze stołu, tj. 7x na ręce. Układ taki mógł w ten sposób vbetować na river, w gruncie rzeczy wiedząc, że nie ma żadnego monstera, ale z kolei wiedząc również, że na turnie pokazałeś słabość (tak mógł pomyśleć).

    I patrz co się dzieje, on vbetuje w gruncie rzeczy niepewny układ, Ty pushujesz i on mimo tego iż może przypuszczać że masz lepiej - sprawdza nie chcąc odpuścić puli, "a nuż mam lepiej", "a szkoda już odpuścić".

    Powinieneś więc również wiedzieć że dostaniesz od niego call od takiej ręki po takim zagraniu na river.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 11-08-2009 o 17:21

  6. #16
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez gandalfini Zobacz posta
    kurde, wydaje mi sie ze q3 gra lepiej niz 56 w HU
    Chyba jako all-in preflop. Na początkowych poziomach blindów w HU wolę na flopie grać z 56s, 78o niż Q3o, J5o itd.

    Ale to są tylko moje osobiste preferencje.

  7. #17
    Ej sorry gadanie o skillu ze nie ma co ryzykowac itp jest pie... w sytuacji gdzie dochodza bardzo dobre ready statystyczne( z trakersa czy cos) i bet sizowe. No co, prawda taka ze gosc na riverze zabetowal niepot ze slaba reka czyli read dobry.Rais pre z q3 co w tym zlego jak mamy tak dobrze przeczytanego goscia i mamy pozycje sorry moim zdnaiem z tak dobrym czytingiem( ze pot jak ma, odpuszcza mase rak i jak nei betuje pota nie ma/kradnie) to kazda reke trzeba podbijac i bazowac na readach post.Moim zdaniem strategia grania chusteczkami( w sensie ze nie ma co trafiac poprostu blefowac jak mniej wiecej wiesz ze jego reka jest zakwalifikowana do kategori slaba) jest znakomita.Sam bym chcial miec takie ready i jajca zeby na riverze zagrac w ten sposob.Moim zdaniem zagrane klasowo graty za dobra analize i o ile gosc nie byl w stanie rozumiec jaki ma image i nie rozumie na jakim poziomoie jestes w stanie myslecco ( a nie jest no bo comon) to swego rodzaju bad beat.Overall wp imo.

  8. #18
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Heads up z pasywnym graczem to nie jest jakieś wielkie wyzwanie. Jeśli to gracz weak-tight, wystarczy mu notorycznie kraść małe pule i nie martwić się o nic więcej. Takie zagrania jak to są więc raczej zbędnym ryzykiem. Oczywiście miałeś swój read (choć nie wiem czy próbka do tego była wystarczająca) i okazał się on słuszny (przynajmniej w połowie ). Musisz jednak także wziąć pod uwagę, że przeciwnik prędzej czy później poczuje się zmęczony tym, że go tak ciśniesz i będzie chciał się postawić. Sprawdził cbeta, valuebetuje na river, więc ma jakąś tam parę albo od biedy to A high. Po twoim all inie może zdecydować, że to jest ten moment na pokazanie, że nie jest jednak weak-tight pussy Z Q high lepiej w takim momencie mieć małą pulkę niż ryzykować cały turniej.

    PS. Jestem totalnym fishem, zwłaszcza jeśli chodzi o heads up, ale nie mogłem się powstrzymać od komentarza. Sorry
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 11-08-2009 o 17:58

  9. #19
    co do PRE, to jest wielu dobrych graczy, ktorzy twierdza ze z buttona mozna grac dochodowo KAZDA reke. ja do nich nie naleze, jednak Q3 to mimo wszystko Qhigh. wole ja od np 45, bo i tak straighta trafie z flopa 1,31% razy, czesto bede mial gutshota czy rzadziej OESD, ale trafienie 1 pary nie daje mi nic, a na to mam 27%. wole na 13,5% trafic wysoka pare z Q3, niz na 1,3% trafic straighta. wszystkie inne uklady, takie jak 2 pary czy tripsy maja takie same szanse, a na korzysc Q3 dziala np szansa trafienia wysokiego flusha czy FD, na ktorego nie ma sie szans z 45.

  10. #20
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez czaki
    No co, prawda taka ze gosc na riverze zabetowal niepot ze slaba reka czyli read dobry
    czaki ja nie podważam Twojego zdania bo jesteś wymiataczem i gdzie mi tam do Ciebie i Twojego doświadczenia, ale popatrz tak jak wyżej napisałem, Josek poczekał na turn, gość słabo zabetował na river nie będąc pewny siły swojej reki - mógł tak zagrać ze słabą ręką typu 2 pary. Na takim boardzie (strity, kolory, para) to również jest słaba ręka, której gość był niepewny, ale mógł myśleć że może być lepszy od Joska. Taki układ spokojnie mógł być w jego zasięgu i pasował do jego zagrania. Potem zostaje nam zgadywanka czy odpuści tego typu rękę po all-inie czy nie...

    Bardzo dobrze mieć ready i czytać go tak jak Josek, ale można było w ten sposób zagrać inny spot z trochę sensowniejszą ręką i nie na tak niebezpiecznym boardzie

    Co do pre to nie ma dyskusji bo to nie jest błąd. Zarówno fold jak i raise jest okej. Faktycznie trochę przesadziłem krytykując zagranie pre.
    Rozchodzi sie o river..
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 11-08-2009 o 18:03