Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    346
    Niektórym osobom z mojego forum nie podoba się to rozegranie AK w kolorze:

    ** Hand # 2759543315 starting - 2009-08-05 18:25:54
    ** Turckheim [Hold 'em] (0.10|0.20 NL - Cash Game) Real Money

    Shirai sitting in seat 1 with €14.70
    silniyperec sitting in seat 2 with €20.00[Dealer]
    KAPELUSZNIK sitting in seat 3 with €18.88
    johnnashfcup sitting in seat 4 with €27.66
    NoCoolAtAll sitting in seat 5 with €23.25
    brucesnare sitting in seat 6 with €39.89
    KAPELUSZNIK posted the small blind - €0.10
    johnnashfcup posted the big blind - €0.20

    ** Dealing cards to KAPELUSZNIK: ,
    NoCoolAtAll folded
    brucesnare called - €0.20
    Shirai raised to €1.00
    silniyperec folded
    KAPELUSZNIK called - €1.00
    johnnashfcup folded
    brucesnare folded

    ** Dealing the flop: , ,
    KAPELUSZNIK checked
    Shirai bet - €1.40
    KAPELUSZNIK called - €1.40

    ** Dealing the turn:
    KAPELUSZNIK checked
    Shirai bet - €3.20
    KAPELUSZNIK called - €3.20

    ** Dealing the river:
    KAPELUSZNIK checked
    Shirai checked
    KAPELUSZNIK shows: ,
    Shirai mucks: ,
    KAPELUSZNIK wins €11.02 from the main pot

    Rake: €0.58


    Mnie też się ono trochę nie podoba, ale tyko, jeśli chodzi o river

    Preflop: z AKs nie widzę sensu robić re-raise'a. W przypadku all-in'a mamy trudną decyzję. Tego powinniśmy unikać, prawda?
    Flop, turn: check/call jest chyba najlepszym rozwiązaniem?

    River: Dałem check. Powinienem zagrać value bet?

    Można obstawiać rywala w tym rozdaniu na KJ, K9s? ew. nietrafiony draw do koloru
    Ostatnio edytowane przez kapelusznik ; 06-08-2009 o 18:15

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Mnie się nie podoba rozdanie od początku do końca.

    Piszesz, że nie ma sensu 3betować AKs na SH. Więc jakie ręce będziesz 3betował na krótkich stołach? QQ+? Staniesz się tak czytelny że regsi cię wydoją...

    Flop,turn: check call najlepszym rozwiązaniem? Nigdy w ten sposób nie dowiesz się przeciwko czemu właściwie grasz. Na flopie leżą dwa trefle a ty robisz call TPTK.. to jest po prostu złe zagranie. Strasznie weak passive. Wygląda trochę na money scared grę.

    W skrócie: 3bet pre, bet flop, bet turn, vbet river.


    Można obstawiać rywala w tym rozdaniu na KJ, K9s?
    OMG! Pytasz na co go można obstawić a nawet na żadnym streecie nie sprawdziłeś faktycznej siły jego ręki. W dodatku zawężasz jego zakres do jakichś monsterów, a praktycznie jego zakres jest tutaj szeroki jak województwo mazowieckie.


    Dobra rada: olej 6max, pograj full-ringi :-}
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 06-08-2009 o 18:27

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    346
    anox, odpisałem Ci już na tamtym forum

    Faktycznie może trochę pasywnie zagrywałem.
    Ale na FR się nie przerzucę

    Kurde, muszę powrócić do HUD'a

  4. #4
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    469
    call preflop jest jeszcze do przelkniecia, bo bez pozycji. ale przy takim flopie gdzie moze roic sie od drawow (jt, qt, qj, 78, 68, 76, flush draw) musisz betowac. To samo na turnie, bo karta wyglada bezpiecznie. No i na river... no coz tu bez pozycji jest troche problem, albo allin, albo check/call (ch/c jest nawet niezly, bo w ten sposob mozesz zarobic na nietrafionym draw). Na dobra sprawe allin z rak ktore cie nie bija moze spradzic tylko z kq, dlatego bym sie nad nim zastanowil dosc mocno. A wlasnie allin bylby value betem przy becie na flop i turn.
    3bet preflop rozwiazalby problem rivera, juz na turnie bylbys w allinie.
    Ostatnio edytowane przez Igas ; 06-08-2009 o 19:02

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095


    wg mnie bez pozycji powinnismy 3betowac bo przynajmniej bedziemy mieli inicjatywe w razie czego. No a pozniej bet, bet, shove.

    Nie wiadomo czego chcesz w tym rozdaniu i jest ono na maksa weak passive. Na SH zostaniesz zjedzony jak tak bedziesz gral

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez kapelusznik Zobacz posta
    Preflop: z AKs nie widzę sensu robić re-raise'a. W przypadku all-in'a mamy trudną decyzję. Tego powinniśmy unikać, prawda?
    Dlaczego zakładasz od razu all in? Zresztą, dla mnie sytuacja jest wtedy łatwa - easy fold (nie zawsze oczywiście, ale przeciwko przeciętnemu graczowi na tych stawkach raczej stackowanie się z AK nie jest szczególnie dochodowe). Ale zdarza się to rzadko. Najczęściej będzie to fold (co nam się podoba, zważywszy, że mamy jedynie A high) lub call, po którym to ty będziesz miał inicjatywę, często zgarniesz pulę cbetem, a jeśli spadnie A lub K, to wtedy właśnie będziesz miał bardzo łatwe decyzje i łatwiej będzie ci też wyciągnąć stacka od kogoś z AQ, AJ czy KQ.

  7. #7
    3bet pre, k/c flop (chyba że czujesz potrzebę równoważenia semi-blefów, nie wiem czy trzeba czuć, albo z jakiegoś powodu grasz konkretnie pod KQ), możliwy donkbet na turnie, bo najczęściej zobaczysz tu check behind z gorszymi rękami, które to jednak się wypłacą. tak jak zagrane, lead na river kusi, albowiem reprezentujesz wg mnie tylko blef i mógłby to teoretycznie sprawdzić, z drugiej strony utrudniłoby to granie rzeczy w stylu second pair w przyszłości. oprócz preflop, dla mnie rozegrane spoko.
    Ostatnio edytowane przez kwoka ; 07-08-2009 o 03:05

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    W tym wypadku warto było zagrać 3-beta preflop. Gracz CO na pewno izoluje limpera z szerokim zakresem i raisujesz for value. Po drugie w przypadku cold call'a nie będziesz miał pozycji.

    As played raise flop. Przeciwnik gra weak bet na flopie z drawem do koloru. Możesz wykluczyć mocne ręce typu Kx, AA, sety. Jeżeli tylko sprawdzisz, przeciwnik na turnie zagra check behind w sporej ilości przypadków (jeżeli ma draw, secend pair, kompletnie nic nie trafił). Stawiasz się w niezręcznej sytuacji. Co zrobisz jak na turnie spadnie trefl, a przeciwnik zabetuje po raz kolejny?

  9. #9
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    346
    Gdyby coś spadło w drzewku na turn'ie to zagrałbym tak samo - check/call. Na riverze check, a gdybym dostał beta za np. 2/3 lub całą pulę, to rozważałbym fold.
    Fishowato?

    Hm.. teraz wychodzi, że lepiej byłoby zagrać raise preflop. I ogólnie całe rozdanie bardziej agresywnie..

    Dzięki za opinie i rady
    W przyszłości powinny się przydać.

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Na SH trzeba grać agresywnie, inaczej Cię zjedzą.
    Jak już zagrałeś ten call przed flopem, to można to jeszcze przełknąć. Ale raise na flopie OBOWIĄZKOWY!

    Jak zawężysz zakres 3betowania pre do JJ+ to wszyscy będą Cie czytać jak otwartą książkę. Dlatego polecam powrót na full ringi, gdyż tam gra mniej agresywna może być opłacalna, natomiast na SH tak się nie gra. Weak passive wygląda też na scared money.
    Grasz wg BM?

    Jeśli tak jest i jak regsi zauważą jak grasz to będą Cię atakować cały czas, a jak Ty zaczniesz coś podbijać to będziesz często float bluffowany na turn/river.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 07-08-2009 o 09:47