Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    346
    Pytanie dość dziwne, ale mnie trochę ciekawi. Nie jestem doświadczonym graczem cash, więc chciałbym się poradzić Was, obytych graczy.

    Dostajemy z BU niemalże standardowy bet na kradzież puli. Z parą raise'ujemy.
    Czy w przypadku re-raise allin jest to easy call, czy może darować sobie to rozdanie? Biją nas pary AA, KK, QQ no i można się jeszcze nadziać na coinflipy AK, AQ, KQ.
    Pytanie: Czy warto?

    ** Hand # 2761301022 starting - 2009-08-06 17:36:21
    ** Turnhout [Hold 'em] (0.10|0.20 NL - Cash Game) Real Money

    KAPELUSZNIK sitting in seat 1 with €25.60
    chimpas sitting in seat 2 with €28.48
    Mozahn sitting in seat 3 with €20.38
    RodUsher sitting in seat 4 with €20.60
    tomcat12 sitting in seat 5 with €9.57
    johnnashfcup sitting in seat 6 with €45.79[Dealer]
    KAPELUSZNIK posted the small blind - €0.10
    chimpas posted the big blind - €0.20

    ** Dealing cards to KAPELUSZNIK: ,
    Mozahn folded
    RodUsher folded
    tomcat12 folded
    johnnashfcup raised to €0.60
    KAPELUSZNIK raised to €1.80
    chimpas folded
    johnnashfcup folded
    KAPELUSZNIK mucks: ,
    KAPELUSZNIK mucks:
    KAPELUSZNIK wins €2.60 from the main pot

    Rake: €0.00

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    No easy to to nie jest.
    Rzadko tutaj dostaniesz push, wtedy obczajasz staty gościa, jaki ma 3bet pre, jeśli wąski 0-2,5 na FR to zrzucasz. Na SH wartość 3bet pre będzie u graczy większa niż na pełnych stołach, ale np. 3 to będzie tutaj za mało na call.
    Zależy od konkretnego gracza, readów, notek i statów - oczywiście z rozsądnej próbki.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 06-08-2009 o 16:58

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    Ja tam robie shove, ale bardzo rzadko dostaniesz w tej sytuacji 4beta. Czesciej bedzie call.

    Jesli dostaniesz calla na all ina to najczesciej bedziesz mial do czynienia z AK wiec masz 55% jak dla mnie ok

    No wiadomo, ze jesli koles ma staty 10/8 to jest problem, ale przy normalnych graczach jedziesz ostro. Z JJ 3bet jest wskazany bo wg mnie wielokrotnie bedziesz mial najlepsza reke pre flop(wiec 3bet bedzie value betem) ale na flopie gdy spadnie A, K, Q masz problem.

    uh, nie wiem czy to co pisze ma sens
    Ostatnio edytowane przez Kejsper ; 06-08-2009 o 19:55

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Bez jakiejś historii z villainem z JJ byłbym skłonny stackować się tylko i wyłącznie w bitwie blindów (czyli small blind vs. big blind), a i co do tego nie mam przekonania. O ile jeszcze 4bet i call all ina może nie być złym zagraniem w przypadku otwarcia z cutoffa, buttona lub sb, przy dużej wartości 3b u oponenta (choć nie wiem czy to optymalne zagranie - mamy spore folding equity, ale wyganiamy wiele gorszych rąk, a gramy tylko przeciwko tym, które nas dominują albo mają z nami flipa), to 4bet przeciwnika jest chyba dużo mocniejszy. Bo jeśli ktoś już cię 3betuje z AK lub QQ, to po twoim 4becie nie ma raczej innego wyjścia niż shove. Natomiast dostając 3beta z tymi rękoma, dość często zagra tylko call.

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Jak dostaniesz allina to fold. W najlepszym przypadku AK, chyba że to aggro donk.

    Niech ktoś mi pokaże EV Allin graph z QQ na 50NL z dużej próbki, który pokazuje, że powinien być na plusie.

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez Kejsper Zobacz posta
    . Z JJ 3bet jest wskazany bo wg mnie wielokrotnie bedziesz mial najlepsza reke pre flop(wiec 3bet bedzie value betem)
    uh, nie wiem czy to co pisze ma sens
    valuebetem to bedzie, jezeli bijemy jego range, ktory nie spasuje do 3beta