Strona 55 z 91 PierwszyPierwszy ... 545535455565765 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 550 z 909

Wątek: Neteller FAQ

  1. #541
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    496
    Witam

    Pewno gdzies to już było ale nie bardzo chce mi sie przeszukiwac 50 stron wątku wieć jeśli mozecie to napiszcie czy wypłata z bankomatu kartą neteller faktycznie kosztuje was 2$ bo nie wiem czy takową sobie zamówić. A no i jak to jest z tym nie urzywaniem tej karty przez ponad 30 dni zjada wtedy 5$??



    Pozdro

  2. #542
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    2$ kosztuje przelanie kasy na karte. do tego dochodzi 2,93CAD za wyplate z bankomatu i prowizja netellera 1,9% ale z ta prowizja jest roznie.

  3. #543
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    496
    omg to mega drogo niech se w d... wsadzą te karte moge poczkeać 2 dni na przelew do inteligo

    dzięki i pozdro

  4. #544
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    184
    warto zamowic to nic nie kosztuje , jak nie masz nic na karcie to ci nic nie zje
    zaleta szybkosc wyplaty , a co do kosztow to moze i jest troche drozej niz przelew , choc mi raz za przelew pobrali 35 $ i do dzis nie wiem kto bo ani netek ani bank sie do tego nie przyznaja

  5. #545
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    324
    no dokladnie...jedyna zaleta wyplat karta jest to ze kasa jest szybko w kieszeni. Ja osoboscie nie moge sie doliczyc ile oni tak naprawde potracaja za te wyplaty. Moim zdaniem oplaca sie wybierac karta jesli wyplacamy raz na miesiac(maks to 1000$ jednorazowo). Jesli bysmy chcieli wybrac 2000$ to zje nam jakies 50$ czyli juz bardziej oplaca sie zrobic przelew bankowy.(chyba ze maks wyplata przelewem tez wynosi 1000$ dziennie - bo tego nie sprawdzalem:P)

  6. #546
    jak oni to dokładnie liczą to chyba nikt nie wie

  7. #547
    Dołączył
    Feb 2005
    Posty
    162
    ehh konto zablokowane,przy zalogowaniu jest napisane żebym zadzwonił na 00.800.7767.6343,dzwonie i nie ma takiego numeru.
    Live chat gówno warty,czuje sie jakbym z robotem rozmawiał.Na stronie jest jeszcze podany numer 0-0 800111 4711,na ten sie udaje ale tam tylko głupi automat słysze i że niby mam czekać,a że ja cierpliwy nie jestem to 10 min max udało mi sie wytrzymać.
    Zawsze tak z tym telefonicznym supportem jest? A może pod jakiś inny numer próbować?
    prosze o rade bo trace nerwy powoli

  8. #548
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    597
    Najprawdopodobniej zablokowali Ci konto, aby zweryfikować Twój nr telefonu jaki podałeś przy rejestracji. Jedyne wyjście to zadzwonić do nich i przeczekać te 8-10min (jak ja dzwoniłem do netellera to średnio po 8 min się odezwała ktoś), a następnie prosic by do Ciebie zadzwonili. Glupie troche te procedury, kontakt z supportem jeszcze gorszy, a prowizje kolosalne. Ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma

  9. #549
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Kraków/Radom
    Posty
    217
    Mam pytanko
    Założyłem sobie konto Neteller, chciałem zwerfikować sobie swój mBank, doszedł mi mikroprzelew, ale chcąc zalogować się do neteller okazało się ze jest zablokowany. Zadzwoniłem do nich pogadałem z nimi trochę i kazali mi zadzwonić do ich biura do Anglii na numer: 44 870 351 3462. Czy ktoś miał podobne kłopoty z aktywacją konta. Nie chce dzwonić do Anglii i pchać się w koszty rozmów międzynarodowych. Macie jakąś propozycję aby rozwiązać ten problem.
    Z góry wszystkim dzięki

  10. #550
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    496
    Nie miałem takich problemów, ale jeżeli jedynym problemem są koszta telefonu do Angli to załaduj sobie skype i dzwoń za 7gr za minute

    pozdro.