Strona 51 z 91 PierwszyPierwszy ... 41495051525361 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 909

Wątek: Neteller FAQ

  1. #501
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    podobno tak jest ale mi jeszcze nigdy nie zabrali. kiedy ta kasa znika? od razu czy trzeba czekac? mam 13$ na karcie i kilka razy sprawdzalem i dalej jest 13.
    Ostatnio edytowane przez kurak ; 16-12-2006 o 12:49

  2. #502
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    3
    jeszcze jedna sprawa
    przelałem kasę na kartę i pokazuje mi że kasa jest na karcie od wczoraj, dzisiaj byłem w bankomacie i nic nie wypłaciłem
    chcę wypłacic 200zł pokazuje mi że nie można. do wyboru jest wybranie innej kwoty ale nie pokazuje np. że jest 185zł i wtedy bym wiedział że mogę wypłacić 180zł tylko ciągle pokazuje 0zł. czy to znaczy że na karcie jeszcze nie ma kasy czy Neteller nie pokazuje kwoty pozostałej na karcie?
    z góry dzięki
    pozdrawiam

  3. #503
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    1,496
    Cytat Zamieszczone przez kurak Zobacz posta
    podobno tak jest ale mi jeszcze nigdy nie zabrali. kiedy ta kasa znika? od razu czy trzeba czekac? mam 13$ na karcie i kilka razy sprawdzalem i dalej jest 13.
    jak sie sprawdza w bankomacie to wtedy jest oplata jak sprawdzamy na stronie NT to oplaty nie ma

  4. #504
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    czyli ze wyzerowalem karte

  5. #505
    Jakis miesiac temu chcialem dodac konto bankowe do netellera. Wpisalem wszelkie dane, kliknalem zweryfikuj i mialem poczekac na mikroplatnosc na konto - do tej pory sie nie doczekalem. Inneego konta bankowego dodac nie moge, a mailownie nic sie zalatwic z nimi nie da. Jakies pomysly jak z tego wybrnac?

  6. #506
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    376
    Zadzwon do nich i zapytaj co sie stalo.

  7. #507
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    597
    Witam,

    jakiś czas temu założyłem sobie konto neteller, ale dzisiaj wchodzę, a tu jest napisane "rachunek został zamknięty" skontaktuj się bla bla tel. 00.800.7767.6343 bla bla bla przepraszamy

    a zatem dzwonię pod podany numer, no i oczywiscie "nie ma takiego numeru", wchodze na live chata i pytam sie o co chodzi. Oni oczywiscie chca zebym zadzwonil, no to im powiedzialem, ze nie moge. Skonczylo sie na tym, iz zasugerowalem, aby oni do mnie zadzwonili. Laskawie sie zgodzili, ze zadzwonia as soon as possible, wyjasniajac, ze oznacza to 48 hours or more. Baaardzo watpie, czy oni rzeczywiscie zadzwonia, dlatego czy jest jakies inne wyjscie ?

    Ktos napisal, ze mozna sie dodzwonic przez skype, ale w live chacie się dowiedzialem, ze nie moge, no wiec jak to jest ?

  8. #508
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    jak mi zablokowali to napisalem im mejla i mowili zebym do nich zadzwonil. to im odpisalem ze dzwonilem kilka razy ale nie udalo mi sie dodzwonic (nie dzwonilem ani razu) i zeby oni zadzwonili. i zadzwonili po paru dniach. i to w niedziele.

  9. #509
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    597
    w koncu sprawe z netellerem mam załatwioną :]

    udalo mi sie do nich dodzwonic ze skype'a jednak w tym live chacie glupoty wygaduja

  10. #510
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez kurak Zobacz posta
    to im odpisalem ze dzwonilem kilka razy ale nie udalo mi sie dodzwonic (nie dzwonilem ani razu)
    Kurak, wytłumacz mi jak można robić z siebie takiego dziada dla marnych groszy. Przecież to jest chore. Koszt połączenia z sieci TPSA to jest AFAIR 0 lub 1 impuls.

    jdx