Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Oczywiscie poza wszelakimi odmianami Pokera oraz gra w wojne

    Chodzi mi o gre w miare casualowa w ktora mozna by sobie pograc ze znajomymi, szybka do nauczenia sie, w miare ciekawa, moze ktos ma jakies pomysly ?

    Mi przychodzi do glowy jedynie Makao i blackjack (nie do konca casualowy, ale zasady sa badz co badz proste).

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    461
    Tysiac rzadzi do 4 osob

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    436
    Ja grałem ostatnio w taką grę (nie wiem jak się nazywa):

    Na początku rozdaje się po jednej karcie każdemu graczowi. Potem dealer zaczyna i mówi jaki układ pokerowy można ułożyć ze wszystkich rozdanych kart. Np. jak ma waleta może powiedzieć:
    "Walet", może zaryzykować i powiedzieć "Para waletów" (zakłada wtedy że ktoś inny też ma waleta) albo może zablefować i powiedzieć np. "As".

    Następna osoba ma 2 akcje do wyboru:
    - Może powiedzieć swój układ ale wyższy w starszeństwie pokerowym, czyli np. po wysokiej karcie para (albo wyżej).
    - Albo powiedzieć "sprawdzam", wtedy następuje odkrycie wszystkich kart. Jeżeli nie da się ułożyć układu który powiedziała osoba sprawdzana, sprawdzany przegrywa, jeżeli da się to sprawdzający przegrywa.

    I to idzie w kółku, sprawdzenie kończy rundę.

    Po zakończeniu rundy osoba która przegrała dostaje dodatkową kartę w następnym rozdaniu, po 5 kartach odpada.

    Gra się od 9 albo 7 (w zależności od ilości osób) i trzeba ustalić starszeństwo kolorów (np. brydżowe).

    Sama gra jest imo dosyć przyjemna bo zasady są proste do opanowania, i rundy są bardzo szybkie, a mimo tego można jakieś proste strategie stosować, np. jak masz 97 możesz powiedzieć "para asów", a potem następna osoba która ma asa powie "trójka asów" i wpadnie. Albo możesz zaryzykować i otworzyć z wysokiego układu (trójka albo wyżej) i wtedy jest większa szansa że ktoś zostanie sprawdzony zanim kolejka dojdzie do ciebie z powrotem.

    No i w miarę jak przybywa kart coraz wyższe układy lecą, na początku sprawdza się jakieś 2 pary, a potem lecą już karety i pokery. Jak ktoś powie "poker" w najwyższym kolorze, osoba po nim musi sprawdzić.

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    883
    kanasta, remik

  5. #5
    358,planowanie, ruski tysiac, kierki

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Kraków/Tarnobrzeg
    Posty
    341
    Remik ale tylko w dwie osoby.

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Guerillas Street
    Posty
    242
    do gry ze znajomymi (wymaga posiadania walizki żetonów) dużo ciekawszą opcją od BJ jest Pontoon:

    - BJ płacony 2-1
    - krupier ma 2 karty zakryte i wygrywa remisy
    - nieograniczone doublowanie (mozna doublowac po doublu) i dobieranie po doublach, mozna doublowac na dowolnej ilosci kart, nie tylko pierwszych dwoch
    - dobieranie po splicie (w tym double) i ponowne splitowanie asów dozwolone
    - 5 kart bez fury płaci 2-1, chyba że krupier ma BJ
    - krupier bierze karte na 16 i mniej oraz pasuje na 17 i wiecej

    kwestię tego, kto akurat gra z przewagą, można rozwiązać dość łatwo - gracz, ktory akurat dostanie BJ od nastepnej gry pelni role krupiera, i tak w kolko.

    i powiedzmy jeszcze, ze zwyciezca stawia jakas butelczyne na wieczor - i jest wesolo

    pozdrawiam,
    miecho