Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    3
    witam,
    razem z kilkoma kolegami zaczęliśmy grać w TH. No i zaczęły się baaaardzo podstawowe problemy, a mianowicie wyłonienie zwycięzcy rozdania.
    Na początek pytanie: Czy istnieje obowiązek użycia przynajmniej jednej karty z ręki do utworzenia układu? Jeśli nie to co w poniższych przypadkach:
    1. karty na stole: 5d, 7d, Ad, Jd, 8d
    ręka gracza A: 3h, 3c
    ręka gracza B: Kh, 3c

    Obaj mają flush'a ze stołu, ale kto wygrał? A, bo ma parę, czyli silniejszą rękę, czy B, bo ma Kh? Analizuje sie układ całej ręki czy tylko jedną, najwyższą kartę? A może kompletnie coś pokiełbasiłem...

    2. karty na stole: 4d, 6d, 7d, Jh, Qh
    ręka gracza A: 8d, 9d
    ręka gracza B: 2d, Td
    Obaj znów mają flusha. Gdzieś wyczytałem, że przegrywa flush, ułożony z kart o niższej wartości. Czyli co, mam zsumować wartości wszystkich kart? Bez sensu. Wydaje mi się, że powinien wygrać B, bo ma Td, czyli najwyższą kartę w układzie. W stricie jest prosto napisane: decyduje najwyższa wchodząca w jego skład karta.

    pozdr,
    TR

  2. #2
    1. remis, pula dzielona po rowno, karty z ręki sie nie liczą, bo nie trzeba uzyc zadnej z nich.
    2. wygrywa gracz nr 2, bo ma wyzszego flusha. liczy sie wyzsza z dwoch kart

  3. #3
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    w holdemie zawsze liczy się 5 kart

    mogą być 3 ze stołu + 2 gracza/ 4 ze stołu + 1 gracza/ lub poprostu sam stół

    w pierwszym przypadku wygrali obaj gdyż obaj mają kolor ze stołu a ich karty są nieistotne czyli dzielą ;ulę 50/50

    w drugim przypadku rgacz B ma kolor od T a drugi ma od 9 więc gracz B wygrywa

    dla przykładu na stole 4d 6d 7d Js Qd

    jak gracz A będzie miał AdKs
    a gracz B As Kd

    to wygra A bo ma kolor od A...

  4. #4
    warto dodac, ze jesli na stole jest Ad Kd 4d,
    gracz A ma 8d7d
    gracz B ma 6d5d
    to wygrywa gracz A, mimo ze obaj maja flushe Ahigh. liczy sie wysokosc kart po kolei, w tym wypadku AK874 vs AK654

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    3
    No teraz już rozumiem. Za jakiś czas zadam pewnie mądrzejsze pytania. Albo i nie
    Wielkie dzięki i pozdr,
    TR

  6. #6
    Dołączył
    Nov 2008
    Przegląda
    Malta
    Posty
    814
    Poziom odpowiedzi wskazuje na fakt, że pytanie nie było takie głupie. Zadałeś je w dziale dla początkujących i o to chodzi

    Pozdrawiam

    Marcin

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Katowice
    Posty
    517
    Cytat Zamieszczone przez akoch Zobacz posta
    co w poniższych przypadkach:
    1. karty na stole: 5d, 7d, Ad, Jd, 8d
    ręka gracza A: 3h, 3c
    ręka gracza B: Kh, 3c
    dopiero zaczęli a już kantują

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    3
    hehe, kiedy będziemy zaawansowani, to zamiast 3 będzie A
    Przyszło mi właśnie do głowy następne pytanie. Pomijając sesowność takiej licytacji, to czy jest dozwolone, że po river wszyscy gracze mówią check? I co wtedy? Wszyscy pokazują karty?
    pozdr,
    TR

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Valuetown
    Posty
    365
    Jest możliwe.

    Z tego, co mi wiadomo, zaczynają od SB i jeśli ktoś ma gorszy układ niż najlepszy z dotychczas pokazanych, może nie pokazywać kart. Jeśli ma lepszy też w sumie może, ale to ma jeszcze mniej sensu .

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez anatom Zobacz posta
    dopiero zaczęli a już kantują
    Od razu zauważyłem i się dziwiłem, że nikt z odpowiadających nie odnotowal

    Chłopaki, policzcie karty w Waszej talii, a jeśli nie daj Boże wyjdzie Wam 52, to poszukajcie jakiej brakuje, bo macie (conajmniej) dwie trójki treflowe.

    Może to dlatego, że drzewka zawsze wygrywają...