Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: SB vs. BB

  1. #1
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    199
    CO: $1.67
    BTN: $1.60
    SB: $1.90
    Hero (BB): $10.30
    UTG: $5.15
    UTG+1: $2.00
    UTG+2: $3.76
    MP1: $1.70
    MP2: $2.63

    Pre Flop: ($0.15) Hero is BB with
    7 folds, SB raises to $0.30, Hero calls $0.20

    Flop: ($0.60) (2 players)
    SB bets $0.42

    Czy warto bronić bilndy z taką ręką (od czasu do czasu nie mówię za każdym razem) ?? Czy na flopie call to dobry zagranie ??
    Gracz z SB nie wydaje się być super asem czasem ma dziwne zagrania - bety 4xpula i dosyć luźnym.

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Southampton
    Posty
    263
    Krotko: jakakolwiek proba grania pokera na tych stawkach to pomylka. Nie gramy gry pozycyjnej, nie bronimy blinds, nie blefujemy. Preflop gramy silne uklady, wysokie pary ladujemy od 5 do 8 BB, gdy trafiamy flopa albo pozniej jakas solidna karte ladujemy o pule bez zbednych ceregieli, szkoda czasu na myslenie jak przechytrzyc przeciwnika, jedyny sposob na przechytrzenie przeciwnika to mocne rozgrywanie mocnych ukladow. Nastepnym razem zacznij bronic blinds gdy bedziesz mial przynajmniej JJ+ lub AK. Zycze sukcesow.

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Nie no to musi byc level. Gosc ma 20 bb a Ty go callujesz z 42off, nie mam pytan

  4. #4
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    11
    nikt odrazu nie jest prosem ale fakt fakt pogania , granie z 42 to sredni pomysl a nawet tragiczny , na flopie generalnie nic nie masz i nie ma tutaj czego grac z pozycja czy tez nie , proba blefu w Gutshota na Nl10 mija sie z celem , tak jak wspomnial kolega wyzej , only premium hands gras i ziomki sami Ci sie wyplaca , prawda taka ze dla wielu tam Ax to monster , przy dobrym flopie majac TPTK niszczysz jego stack

  5. #5
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    559
    a nie pryszlo ci na mysl wrzucic ten watek do dzialu dla poczatkujacych?

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Jeśli już chcesz bronić blinda to 3bet pre z pozycji.
    Z tym zastrzeżeniem, że nie na short stacka - jak już ktoś wyżej wspomniał.
    Fold pre.

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Call z 42o to nie jest obrona blindów, to jest rozdawanie żetonów.

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    199
    Dzięki wszystkim za opinie nawet te złośliwe, ale nie robi błędów ten kto nic nie robi .
    Poza tym muszę (przynajmniej ja tak uważam) od czasu do czasu wejść z czymś chorym aby ktoś potem mi opłacił dobrze AA. Nic mnie tak nie denerwuje jak bet z AA,KK a cała reszta fold.

    Co do 3beta to rozumiem ideę ale nie chciałem z 42o przy przeciwnku zdolnym do reraise allin budować puli.
    Generalnie to byłem ciekawy czy przy takich odsach (8 outów - te siódemki może nie takie super ale zawsze są) i przy ewentualnym call dołożenie około 40% do puli warto grać na flopie ?? Jak tak to co zrobić na turnie w przypadku kolejnego beta ze strony przeciwnika ??

    PS. Widać że moje 42o spełnia założenie i na większości obserwujących (nawet na forum) robi "wrażenie" chorej gry, ... hmmm tylko wiem, że nie potrafię obrócić potem tego na swoją korzyść .... szkoda, że nie doszukałem się jakiś artykułów typu jak grać na mikro stawkach jeżeli masz image loose passive etc.
    Ostatnio edytowane przez fafalo007 ; 22-07-2009 o 22:27

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Cytat Zamieszczone przez fafalo007 Zobacz posta
    jak grać na mikro stawkach jeżeli masz image loose passive etc.
    Przy strategii loose passive proponuje odpuścić sobie grę na jakichkolwiek stawkach.

    Na mikro przewagę nad pozostałymi graczami uzyskujesz poprzez granie lepszych rąk niż oni = grasz tight, jeżeli trafisz flopa betujesz = agressive. Nie ma miejsca na blefy (przeciwnicy nie zrzucają drugiej pary do rivera, nie boją się scary turnów i riverów w postaci kolejnej karty do koloru itp. i tak nie wyrzucą top pary). Bujdą jest, że musisz grać ręce typu 42o, żeby później Ci wypłacili na AA. Wykorzystywanie image'u zaczyna się na wyższych stawkach. Prosty, solidny poker to klucz do wygrywania na mikro.

  10. #10
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    3
    Cytat Zamieszczone przez fafalo007 Zobacz posta
    to byłem ciekawy czy przy takich odsach (8 outów - te siódemki może nie takie super ale zawsze są)


    Gdzie te 8 odsów naliczyłeś?