Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 67
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    68
    Na wstępie witam wszystkich, jestem nowy na forum i zaznaczam, że dopiero zaczynam swoją przygodę z pokerem.
    1. Czym jest kicker i do czego służy?

    Btw. W tym temacie będe dopisywał moje kolejne pytania.

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2005
    Posty
    523
    Kicker to karta decydujaca o wygranej w przypadku np. identycznej pary. Np: AK wygrywa z AJ przy stole A26Q9

  3. #3
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    1,327
    Jeśli obaj (lub więcej) gracze mają taki sam układ .. czyli np taką samą parę, takie same dwie pary lub trójkę lub nic itd. to o zwycięstwie decyduje następna najwyższa karta zwana kickerem.

  4. #4
    ... przy czym ostatnie dwie najslabsze karty ze wszystkich siedmiu już się nie liczą - jesli pierwszych 5 daje obu graczom najwyższy taki sam uklad, jest remis (cały pot na pół).

    pamietam ze to byl problem jaki mialem z grając "home game" kolegami, nie chcieli uwierzyć :wink:

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    68
    Dzięki za pomoc. Jak już wspominałem kolejan częśc pytań :wink:

    2. Napiszcie mi czy dobrze rozumiem przebieg całej gry i ewentualnie przedstawcie błędy w moim rozumowaniu i skorygujcie je o poprawne odpowiedzi. Mile widziane byłoby także wy[ełnienie mojej wypowidzi o etapy, które pominąłem. Opiszę teraz jak wygląda partia Texas Holde'em wg. mnie. Przyjmijmy, że w grze jest pięciu graczy.

    1. Etap:
    -Gracze wchodzą w blind. Pierwszy (dealer) rozkłada karty. Drugi wykłada small blind, trzeci wykłada big blind, czwarty i piąty licytują (wchodzą/czekają/pasują)
    2. Etap:
    -Zostaje wyłożony flop (flopa wykłąda krupier czy dealer/czy może to ta sama osoba?). Po tej czynności rozpoczyna się licytacja (od którego gracza się ona rozpoczyna?). Kilka pytań w związku z tym etapem:
    a)Czy można zakończyć grę (wygrać licytację) w tym etapie?
    b)W jaki sposób można to zrobić?
    c)W jaki sposób kończy się ten etap? Wystarczy, że dojdzie do buttona, który jako ostatni bierze udział w licytacji?
    3. Etap:
    -Nic nie zostaje wykładane
    -Przebiega licytacja
    a)Kto rozpoczyna licytację? Dealer czy osobą obstawiająca poprzednio small blinda?
    3. Etap:
    -Zostaje wyłożony turn
    -Przebiega licytacja
    4. Etap:
    -Dalszy ciąg licytacji
    5. Etap:
    -Zostaje wyłożony river

    Moja wypwoiedź zapewne zawiera trochę błędów i może jest trochę zakręcona jednak prosze o poświęcanie chwili czasu i analizy wyżej wymienionej. Z góry dzięki :mrgreen:

    Jeszcze jedna sprawa. Ostatnio kupiłem taki zestaw kart: http://monaco.net.pl/sklep/product_i...roducts_id=158 i jestem ciekawy waszej opini na ich temat.

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    1. Etap:
    -Gracze wchodzą w blind. Pierwszy (dealer) rozkłada karty. Drugi wykłada small blind, trzeci wykłada big blind, czwarty i piąty licytują (wchodzą/czekają/pasują)
    Dokladnie najpierw gracz siedzacy z lewej strony Big Blind'a (tzw. UTG), potem nastepny gracz siedzacy z prawej strony od Dealer'a (tzw. CO), potem Dealer (tzw.Button), potem Small Blind a na samym koncu Big Blind
    2. Etap:
    -Zostaje wyłożony flop (flopa wykłąda krupier czy dealer/czy może to ta sama osoba?).
    Nie jestem pewien, ale krupier to ten zawodowy "wykladacz kart" zas dealer to raczej pozycja. Nie gram live wiec nie moge powiedziec na 100%, ale w przyjacielskich rozgrywkach rozdawac moze kto chce (jak gralem z kumplami to zawsze robil to jednak Dealer)
    Po tej czynności rozpoczyna się licytacja (od którego gracza się ona rozpoczyna?). Kilka pytań w związku z tym etapem:
    a)Czy można zakończyć grę (wygrać licytację) w tym etapie?
    Tak
    b)W jaki sposób można to zrobić?
    Podbijajac o taka wartosc, zeby reszta ludzi spasowala.
    c)W jaki sposób kończy się ten etap? Wystarczy, że dojdzie do buttona, który jako ostatni bierze udział w licytacji?
    Tak.
    3. Etap:
    -Nic nie zostaje wykładane
    -Przebiega licytacja
    a)Kto rozpoczyna licytację? Dealer czy osobą obstawiająca poprzednio small blinda?
    Nie zrozumialem zdania "nic nie zostaje wykladane", a flop to co?
    Zaczyna Small Blind.
    3. Etap:
    -Zostaje wyłożony turn
    -Przebiega licytacja
    4. Etap:
    -Dalszy ciąg licytacji
    5. Etap:
    -Zostaje wyłożony river
    Nie rozumiem dlaczego umiesciles Etap 4 w tym schemacie.
    Gra wyglada poprostu tak:
    -Licytacja przed Flopem
    -Licytacja na Flopie
    -Licytacja na Turnie
    -Licytacja na Riverze

    Tyle, bo albo zle to zrozumialem albo ty chciales tam robic podwojne licytacje.

    Ogolnie najlepiej sciagnij sobie jakis program (np.PokerStars) i zobacz jak to wyglada na PlayMoney.

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    68
    OK, dzieki bardzo się przydało twoja pomoc + zasady na http://www.poker24.pl/modules.php?na...showpage&pid=1. Jeśli grasz w np. dwie osoby to kto jak przebiega rozłożenie wszystkich pozycji (sb, bb, d, button, etc.) na dwie osoby?

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    W PreFlopie Small Blind jest tez Dealerem i on zaczyna runde licytacji.
    W PostFlopie zaczyna Big Blind.

  9. #9
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    ja troche off topicowo
    KwQ czy to nie jest Sung Hi Lee ?
    she is hot
    wrrrrrrrrrrr

  10. #10
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    Eee gdzie?:P